Ulice

12.08.2011 22:11 Rondo zamknięte na weekend

"Radosław" zmienia się
w pół-turbinę

SERWISY:

Weekend bez ronda "Radosława". Drogowcy remontują nawierzchnię i zmieniają organizację ruchu. Do wtorku lepiej omijać tę okolicę.

W piątek w nocy Zakład Remontów i Konserwacji Dróg wkroczył na rondo Zgrupowania AK "Radosław". W sobotę rano kilkudziesięciu robotników i kilkanaście maszyn zrywało stary asfalt. W niedzielę po południu robotnicy układali już ostatnie warstwy asfaltu i malowali pasy na przejściach dla pieszych.

Jak objechać rondo?

Dla kierowców na razie oznacza to jedno - przez cały długi weekend muszą sobie bez jednego z najważniejszych rond w stolicy.

Na czas prac urzędnicy przygotowali objazdy dla samochodów. Główny prowadzi ulicami Stawki i gen Andersa. Mimo weekendu, tworzą się na nich korki. Największe utrudnienia mogą być w sobotę po południu, przed i po meczu na stadionie Polonii Warszawa (początek o 15:45).

>> SPRAWDŹ ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ <<

Dojazd do CH Arkadia możliwy jest od ulicy Słomińskiego i od Burakowskiej.

Od wtorku pół-turbina

We wtorek na kierowców czekać będzie rondo w nowej odsłonie. Zamiast dotychczasowej, zagmatwanej orgnizacji ruchu pojawi się nowość - rondo pół-turbinowe. Nie będzie to klasyczne rozwiązanie: jeden pas, jeden kierunek. Kierowcy będą mieli większe pole manewru z poszczególnych pasów. Ale samochody wjeżdżające na rondo prawym pasem al. Jana Pawła z obu stron będą zmuszone skręcić w następny zjazd z ronda. Jazdę na wprost uniemożliwią im tzw. wysepki oddzielające.

Drogowcy liczą, że nowa organizacja ruchu poprawi bezpieczeństwo na rondzie.

mjc/ran//mz/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • żenujące

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.09.2011 12:24 ~żenujące

  Korki w Warszawie są nie do zniesienia. Korek jaki jest np. do Ronda Zgrupowania AK Radosław od strony ulicy Jana Pawła II jest bez wątpienia skandalem! Całe po południa przez 7 godzin są korki a apogeum w piątki! Okolicę zasmrodzono spalinami! A wszystko m.in przez dwie po sobie sygnalizacje przy rondzie na ul. Jana Pawła! Powinien Zdm czy tam inżynier zainterweniować i przedłużyć światło zielone i wyłączyć pierwszą sygnalizację dla pieszych! Rondo musi mieć przejścia podziemne a tak duże centrum jak Arkadia nie powinno postać tuż przy takim rondzie!! Widać na pierwszy rzut oka jaka słabość i czasem brak logiki jest obecny w Polsce.

 • kto to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 18:50 ~kto to

  Do Gajowy.

  Faktycznie - użycie rozumu to wielka trudność w dzisiejszych czasach. Artykuł o malowani pasów, a warto sobie podyskutować o tym co ma sens w historii, a co nie ma sensu. Fakt - warto zaznaczyć wszędzie swoją obecność i zdanie. Następnym razem trochę więcej obecności w artykułach o korkach na Trasie Prymasa Tysiąclecia - stąd teź krok od meritum problmu, do dyskusji o historycznych przemyśleniach...., która ma swoje miejsce, ale nie koniecznie przy takich okazjach.

 • PolskiZwiązekŻąglowaniaRyżem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 18:45 ~PolskiZwi…

  UWAGA OBYWATELE! KOMUNIKAT! W ZWIĄZKU Z NIEZNAJOMOŚCIĄ PRZEPISÓW PRZEZ NIEKTÓRYCH KIEROWCÓW I ICH NISKIM IQ, DOM PARTII POSTANAWIA ZMIENIĆ OZNAKOWANIE POZIOME NA INNE - PRZYSTOSOWANE DLA "DEBILI" ABY NIE BYŁO JUŻ TRZEBA NIGDY WIĘCEJ PATRZEĆ NA ZNAKI I MYŚLEĆ. TO DLA NAS I DLA WAS OBYWATELE. CZUWAJCIE!

 • halszka_1959

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 16:39 ~halszka_1959

  ~do wstyd mi
  może wstydź się sam za siebie, i zacznij patrzeć obiektywnie na to co się dzieje w Warszawie. No chyba że twój wstyd jest na zasadzie: uderz w stół...

 • wstyd mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 13:11 ~wstyd mi

  do Halszki:
  wstyd mi jak widzę takie wypowedzi:(
  jesteś beznadziejna:(

 • OLO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 10:06 ~OLO

  Na korki na rondach pomogłoby wprowadzenei starych przepisów - zjeżdzajacy ma pierwszeństwo. Wtedy nie byłoby okupujacych prawy pas. Bez świateł, pasów itp.

 • Gajowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 09:26 ~Gajowy

  do "Jan". Znalazł się mądrala. Skoro jak piszesz, używasz rozumu, użyj go i tym razem. Malowanie pasków na jezdni to pryszcz. Tu chodzi o coś więcej. O co? Użyj rozumu.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 02:53 ~Jan

  Nie chciałbym się wtrącać w tę zażartą dyskusję, ale o ile dobrze zrozumiałem ten artykuł dotyczy chyba faktu, że Rondo Radosława (d. Babka) zmienia się w rondo półturbinowe, a nie kwestii jego nazewnictwa. Myślę, że w internecie można znaleźć dużo innych miejsc do prowadzenia takich wybitnych potyczek intelektualnych jak poniższa.

 • vcxeew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2011 22:35 ~vcxeew

  Tępi jesteście i niedowartościowani sami!
  Takich jak Wy, oczerniający kombatantów, ludzi którzy przelewali własną krew by takie szuje jak wy mogły po latach ich opluwać, w czasie powstania się po prostu likwidowało. Dziś trzeba was znosić, macie prawo głosu...a go mieć nie powinniście. Mój dziadek już nie żyje, ale ja chętnie bym wam dokopał za niego...

 • nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.08.2011 21:23 ~nikt

  to są tylko "półśrodki" w ciągu Słomińskiego-Okopowa powinien być tunel a w ciągu JPII - wiadukty...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl