Ulice

14.02.2012 19:15 utrudnienia na skrzyżowaniu Jana Pawła z Grzybowską

Radiowóz potrącił kobietę
na przejściu dla pieszych

Radiowóz potrącił kobietę na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu al. Jana Pawła z Grzybowską. Ranna została przewieziona do szpitala. - Na szczęście obrażenia nie są poważne - informuje policja.

- Radiowóz jechał na sygnale al. Jana Pawła w kierunku al. Solidarności. Na wysokości Grzybowskiej potrącił kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- Piesza przechodziła na zielonym świetle - informuje Andrzej Browarek z biura prasowego stołecznej policji. - Załoga jechała na interwencję. Kierowca został przebadany, był trzeźwy. Prawdopodobnie zostanie ukarany mandatem - dodaje.

Utrudnienia dla kierowców

Zablokowany jest skrajnie lewy pas al. Jana Pawła w kierunku Żoliborza. Utworzył się korek. Na czas pracy policji i pogotowia ratunkowego zablokowany był też ruch tramwajowy. Składy nie jeździły około 20 minut.

as/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 13:31 ~Wawka

  Ci co plują w komentarzach na kierowcę radiowozu niech wezmą pod uwagę to, że kiedyś sami będą może czekać na policjantów, medyków, strażaków. Ile razy widzi się jak piesi, owszem, mający zielone zachowują się na widok jadącej karetki, radiowozu czy strażaków na sygnale. Spojrzy nawet taki pieszy w kierunku jadącego pojazdu uprzywilejowanego i zamiast zatrzymać się aby umożliwić mu przejazd (tak mówi prawo) stwierdza, że zdąrzy jeszcze przebiec. I wbiega. A samochód w miejscu się nie zatrzyma, a pieszy może to uczynić. Inna sprawa, to te kogutki w Kia-ch. Cichszych policja nie mogła zakupić? Czy spełniają one wymagania? Bo teraz to jest tak, że njpierw radiowóz widać, a potem słychac. Ale ci co ogłaszali przetarg radiowozami nie jeżdżą. To szary funkcjonariusz później odpowiada.

 • Kersey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 13:28 ~Kersey

  Popieram przedmówców. Sygnał pojazdu uprzywilejowanego dotyczy wszystkich - również pieszych, a jak potrącona osoba była niepełnosprawna np. głucha powinna mieć osobę towarzyszącą. Generalnie wielu pieszych w całej Polsce przejście dla pieszych traktuje jak miejsce gdzie zawsze i wszyscy inni muszą ich przepuścić. Dlatego tylu pieszych ginie. Z drugiej strony osoby oczekujące na przybycie policji w wielu przypadkach narzeka że oczekiwali "całą wieczność" policja jechała zbyt długo. W tym przypadku wina policjanta jeżeli jest to znikoma.

 • MTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 13:12 ~MTM

  NIECH PŁACI ZA NAPRAWĘ AUTA!!! DLACZEGO JA MAM PŁACIĆ ZA TAKIEGO FAJANSIARZA????

 • WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 13:10 ~WWA

  CO Z TEGO ŻE NA SYGNALE???? A JAK IDZIE NIEWIDOMY LUB NIESŁYSZĄCY???? NAWET JAK JADĄ NA SYGNALE TO MUSZĄ USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA - to PROSTE!

 • tyle

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2012 13:06 ~tyle

  ludzie nie wiecie dokładnie do czego jechali ci Policjanci. komentarz jednej osoby że włączył sygnały i omijał korek oraz przejechał przez pasy oddzielające tj krawężnik i po torowisku to nie znaczy że im się nie chciało stać w korku tylko dostali pilne zgłoszenie gdzie było zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego a to że kobieta szła i nie słyszała sygnałów to mogła zdjąć słuchawki to po pierwsze a po drugie i trzecie to nawet jak pieszy ma zielone to niech nie idzie jak krowa na wsi i nie patrzy bo ma zielone tylko niech się też rozejrzy inna sprawa to to że tych sygnałów w Kia nie słychać a w dzień nawet nie widać podobnie jest w Ducato. Ale niech piszą różne rzeczy na ten temat tylko zobaczymy jak będzie musiała karetka straż czy policja szybko do nich przyjechać i będą się wlekli

 • wnikliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 19:19 ~wnikliwy

  ~Andrzej
  Kodeks Drogowy, Dzial II, Rozdział 1, Art. 9. "Uczestnik ruchu i inna osoba znajdująca się na drodze są obowiązani ułatwić przejazd pojazdu uprzywilejowanego, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby zatrzymanie się."

  A dlaczego dostanie mandat? Na takiej samej zasadzie jak potrącenie wyskakującego w niedozwolonym miejscu pieszego. Niby jego wina, ale jeśli skutek jest śmiertelny lub chociażby bardzo poważny, to winę ponosi kierowca i kończy się to nie tylko mandatem. Dobrze, że to głupie prawo chroniące przestepców stosują równo dla wszystkich. Może w końcu ktoś zauważy, że coś jest nie tak.

 • HaHa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 14:11 ~HaHa

  No i znowu Jana Pawła i jakiś wypadek Policji i znowu jechali na sygnale.
  Może niech lepiej omijają ta ulicą z daleka (wiem że tu się mogą rozpędzić, ale tak się to właśnie kończy).

  Ciekawy jestem dlaczego to Pan rzecznik czy inny niedorzecznik powiedział, że kierowca najprawdowodobniej zostanie ukarany? Przepisy są jednoznaczne.

  Kierowca radiowizu powinien byc URAKANY MANDATEM ponieważ wjeżdżając na skrzyżowanie na czerwonym świetle nie nie zachował szczególnej ostrożności. I tye.

  Chyba czas aby ktoś naszą kochana Policję wyliczył z tych dzwonów i sprawdził jak sie maja przepisy do rzeczywistości.

  Podejrzewam że marnie

 • Kam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 11:54 ~Kam

  ~DON

  no to zgłoś to...

 • kolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 11:28 ~kolo

  nie ma co winić policjantów jechali na sygnale komuś na pomoc a kobieta po prostu nie zauważyła ich to nie szczęśliwy zbiek okoliczności

 • DON

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2012 11:18 ~DON

  Byłem świadkiem tego zdarzenia - To nie wina kobiety przechodzącej po pasach. Około godziny 18 17 radiowóz policyjny stojący w korku na ulicy
  Grzybowskiej włączył sygnał, przejechał krawężnik oddzielający dwa kierunki jezdni i na sygnale potrącił pieszą na pasach przechodzącą na zielonym świetle.
  W czasie kiedy radiowóz wjechał na torowisko i pasy przechodziło kilka osób i cześć po prosty zdążyła odskoczyć. Policja włączyła sygnał na kilka sekund przed potraceniem tej osoby.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl