Ulice

06.10.2011 11:36 koniec utrudnień dla kierowców

Pułkowa szersza
w kierunku centrum

SERWISY:

Na kierowców jadących ulicą Pułkową w środę wieczorem czekała miła niespodzianka. Drogowcy oddali długo oczekiwaną jezdnię w kierunku centrum.

- Nad ranem oddaliśmy do użytku jezdnię w kierunku centrum. Kierowcy mają do dyspozycji po

dwa pasy ruchu w obu kierunkach, tak jak było dotychczas, ale ruch odbywa się także po stonie zachodniej - poinformowała tvnwarszawa.pl Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Jest to docelowa organizacja ruchu w rejonie mostu Północnego - dodaje.

Prawie dwa lata utrudnień

Od grudnia 2009 roku drogowcy rozpoczęli kolejny etap budowy węzła mostu Północnego. Zamknięta wtedy została wschodnia jezdnia Pułkowej. Zmiany trwały do końca lipca 2010 roku. Od ponad roku prace analogicznie przeniosły się na jezdnię zachodnią. Ruch w kierunku centrum odbywał się jezdnią w kierunku Łomianek.

Koniec z ograniczeniem prędkości

- Nie oddaliśmy też do użytku skrajnych prawych pasów na obu jezdniach. Będą one służyły do komunikacji Pułkowej z mostem. Na razie funkcjonują tylko jezdnie na wprost - dodaje Choińska. - Nie ma już ograniczenia prędkości w tym miejscu do 40km/h - dodaje.

Most rozładuje korki

Most Północny to największa samorządowa inwestycja na przeprawę mostową w Polsce. Koszt budowy to 977 mln zł. Most to kluczowa dla stolicy przeprawa, która ma ułatwić dojazd z Białołęki na lewą stronę miasta. Prace przy budowie mostu Północnego rozpoczęły się 21 kwietnia 2009 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • observer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 08:01 ~observer

  ja się pytam kto to "koniec utrudnień dla kierowców"??? przecież ciągle są dwa pasy tak jak były więc jaki koniec?? jest gorzej niż było bo nie ma zjazdu na Prozy a przed remontem były 3 pasy i ten zjazd dla mieszkańców. a teraz co mamy? dwa pasy i stanie w korku przez godzinę w piątkowe popołudnie.

 • niespodziewajek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 03:08 ~niespodziewajek

  miła niespodzianka - no tak, pewnie miało byc oddane rok temu , kazdy stracil juz nadzieje a tu taka niespodzianka:)!

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 22:24 ~XYZ

  Na połączeniu nowej jezdni ze starą w kierunku Centrum kilkanaście, góra kilkadziesiąt metrów asfaltu nadaje się tylko do wymiany - dokładnie w tym miejscu gdzie dotąd zmieniało się jezdnie porobiły się koleiny. Myślałem, że zrobią to tuż przed oddaniem nowego fragmentu, ale jak widać nie pomyśleli, żeby zerwać fragment starego zniszczonego asfaltu i położyć nowy równy.

  A co do samego "poszerzenia" to rzeczywiście były dwa pasy wąskie są dwa pasy szerokie, a korek w stronę Łomianek dzisiaj po południu zaczynał się w tym samym miejscu co zawsze.

 • Alek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 21:05 ~Alek

  Most zaraz otworzą. To znaczy, że Bielany zostaną dosłownie zalane samochodami z Białołęki - a nie są na to kompletnie przygotowane.

  1. Brak trasy mostu północnego. Jeżeli informacje na stronie Siskom są aktualne, to bielańska TMP jest nadal w fazie koncepcji. Czyli nie będzie jej nawet za 5 lat.

  2. Najprostsza rzecz jaką było wybudowanie ulicy po zasypaniu dziury po metrze okazała się za trudna dla urzędników i na Kasprowicza nadal jest tragiczne zwężenie.

  Przepraszam, ale kto to planował - dzieci ze szkoły specjalnej?

 • zenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 20:38 ~zenek

  @marcin
  jechał tam dzisiaj i miejsce jest na 3 pasy więc tytuł newsa jest kompletnie niewłaściwy ponieważ: 1) w czasie budowy były dwa pasy w obie strony, teraz są dwa pasy w obie strony więc szerzej to nie jest; 2) przed budową mostu były 3 pasy prawie do samych świateł a teraz są dwa już przed mostem i tak ma być docelowo. jednym słowem nie jest szersza i nie będzie a jak zaczną tu jeździć wszyscy którzy jechali modlińską to będzie korek sięgał chyba mostu grota. nikt nie wpadł na pomysł że jak budują most to może by ten jeden pas dla tych wszystkich samochodów korkujących modlińską jest potrzebny? a nie jeszcze zabierać pas który wcześniej istniał i osoby jadące do młocin spokojnie sobie skręcały w prawo. teraz dzięki tej "wspaniałej" inwestycji mieszkańcy młocin i całych bielan będą zakorkowani żeby modlińska nie stała

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 17:11 ~marcin

  @tamoj

  nie ma tam miejsca na 4 pasy ale na 3, to że organizacja tymczasowa pozwalała na 4 bardzo wąskie pasy to nie znaczy że docelowo też ma tak być.
  jadąc od łomianek będą dwa pasy i zaraz za przejazdem pod wiaduktem trasy dołączy trzeci pas którym ludzie zjadą z trasy od strony białołeki, zaraz potem będzie faktycznie czwarty pas bo dojdzie łącznica dla jadących od strony bielan (jednak będzie to tylko krótki pas rozbiegowy)... dalej oczywiście trzy pasy estakadami bielańskimi.

 • RAdek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 16:08 ~RAdek

  2 lata budowali - ok, było sporo do zbudowania. Ciekawe ile lat zajmie przeprogramowanie świateł na skrzyżowaniu z Heroldów / Muzealną. Bo jak na razie to blokują ruch i przepuszczają powietrze.

 • Ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 15:46 ~Ja

  Skoro jest dla tych z Tarchomina, to niech nim jeżdżą, a nie pchają się na Modlińską, tak jak to robili cały czas

 • mza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 15:16 ~mza

  @ karol21
  mylisz się. Polak potrafi, zobaczysz co będzie się działo na Tarchominie

 • KAROL21

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 14:57 ~KAROL21

  Nie ma co się na razie stresować tym mostem. Zanim połączą go z Modlińską będzie lato. Do tego czasu będzie on służył wyłącznie mieszkańcom Tarchomina, bo dopóki nie przesunie się linii energetycznej nad Modlińską nie można dokończyć budowy wiaduktu. Po wyborach dowiemy się jakie jest opóźnienie. Na razie to wiedza zarezerwowana dla elit.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl