Ulice

30.11.2011 19:10 ZOBACZ FILM Z BUDOWY

Przejedź się
mostem Północnym

SERWISY:

Przejazd mostem Północnym jest możliwy? Okazuje się, że tak. W internecie umieszczono właśnie film, na którym widać jak kierowca podróżuje z Białołęki w stronę Młocin i w przeciwnym kierunku. Niestety, inni kierowcy jeszcze muszą poczekać.

Film może nie należy do najciekawszych. Widać na nim jednak coś, co chciałoby zobaczyć wielu kierowców - widok zza kierownicy auta jadącego z Bielan na Białołękę i z powrotem. Niestety, na otwarcie przeprawy musimy jeszcze poczekać.

Próby obciążeniowe

 Dokładnie tydzień temu przeprawa przeszeszła próbę obciążeniową. Na most wjechało najpierw 16 wywrotek z piaskiem, a następnie 28.  Jak informowała w rozmowie z tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, do 21 grudnia wykonawca ma czas na zakończenie prac, jeżeli pozwoli na to pogoda. Potem drogowcy będą mogli rozpocząć odbiory techniczne.

Pojedziemy wiosną 2012 roku?

Dokładny termin 

oddania przeprawy do użytku nie jest znany. Mówi się o wiośnie 2012 roku. To "bezpieczny" termin jak tłumaczą drogowcy. - Wszystko zależy od czynników, na które nie mamy wpływu np. pogoda czy przeciągające się procedury - tłumaczy Gajewska.

Pasażerowie poczekają dłużej

To nie jedyna zła informacja. Realizowana w ramach budowy mostu trasa tramwajowa, która docelowo ma połączyć metro Młociny z Tarchominem, gotowa będzie dopiero za kilka lat. W październiku 2012 roku pasażerowie dojadą tylko do ul. Myśliborskiej. Jak informowaliśmy w 23 listopada, tramwaj przejedzie przez most, żeby tuż za nim na wysokości ul. Myśliborskiej zawrócić. 

Most Północny

Docelowo Trasa Mostu Północnego ma połączyć (poprzez ulicę Nowolazurową) Trasę Salomea - Wolica ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy, czyli przebiegać z Ursusa, Włoch przez Bemowo, Bielany, Białołękę do Marek.

Budowa mostu rozpoczęła się w 2009 roku. Inwestycja gotowa miała być w grudniu 2011 roku.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skamieniały

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2011 11:12 ~Skamieniały

  Uuu wąsko na dojazdach do przeprawy. Zaraz wyznaczą bus pas i będzie kicha jak na Łazienkach. Ciekawe czy nie mogli zaprojektować kładki dla tramwajów tak by mogły po nich jeździć autobusy?

 • Ząb_Zupa_Dąb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 17:55 ~Ząb_Zupa_Dąb

  Filmiki zasługują na miano: "Znikający Punkt 2" ;-)

 • Most N

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 17:37 ~Most N

  Nawet policja załapała się na wycieczkę krajoznawczą ;-)

  Most jest wąski - trzy pasy, ale wąskie bez szału.

 • liza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 16:11 ~liza

  dajcie spokoj z tym polnocnym, jak za 20 lub wiecej lat wybuduja nastepny jeszcze wyzej to jak sie bedzie nazywal? północniejszy? albo bardziej północny niż północny? to kwestia przyzwyczajenia wiec proponuje sie przyzwyczajać

 • xxzc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 15:03 ~xxzc

  "Przejazd mostem Północnym jest możliwy? Okazuje się, że tak."
  Hmm, raczej nie. Nie ma takiego mostu :-(

 • grasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 14:31 ~grasia

  Zmieńcie tytuł to już most Marii Skłodowskiej-Curie. Dla mnie to Północny.

 • obietnice HGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 14:14 ~obietnice HGW

  A kto pamięta reklamy tramwaju, który miał jeździć w 2011 z Tarchomina na Bielany? Przed wyborami reklamy były codziennie. Lemingi uwierzyły i HGW wybrały, a tu taka przykra niespodzianka - HGW "pomyliła się" i tramwaj będzie... w 2013 - może.

 • fan hgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 14:07 ~fan hgw

  Nie ma BUSpasa? To nie do pomyślenia - HGW z pewnością naprawi ten "błąd"! A w ogóle, most można by zrobić tylko dla KM - tak jak Śląsko - Dąbrowski, dla dobra mieszkańców oczywiście.

 • Z-Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 14:02 ~Z-Bielan

  Nam się do przyjęcia tarchomińskiej bidoty nie śpieszy

 • tim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2011 13:03 ~tim

  ~Forum: Yhy bo ten rowerzysta taki gruby (cien na drugim filmie). Chciales byc madrzejszy ale wyszedles na...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl