Ulice

20.05.2015 19:46 byliśmy z kamerą na budowie

Przebudowa trasy AK na finiszu. "Roboty do połowy sierpnia"

SERWISY:


Do zakończenia przebudowy Trasy AK i mostu Grota-Roweckiego zostało pięć miesięcy. Wykonawca zapewnia, że odda inwestycję w terminie, a my z kamerą sprawdzaliśmy postęp prac budowlanych.

Rozpoczęta prawie dwa lata temu inwestycja wielkimi krokami zbliża się do końca.

Otwarcie w październiku?

– Obecnie wykonanych zostało 82 procent prac – informuje Radim Čáp, dyrektor kontraktu z czeskiej firmy Metrostav. Jak dodaje, obecnie budowane są ekrany półtunelowe oraz estakada na węźle Modlińska, prowadząca od strony Bemowa na Tarchomin. Trwają też prace przy przebudowie samego mostu.

-  Planujemy zakończyć roboty budowlane do połowy sierpnia. Potem zostawimy, dla siebie, miesiąc na sprawy formalne – złożenia ostatecznego wniosku o pozwolenie na użytkowanie. Planujemy otworzyć Trasę AK oraz most Grota-Roweckiego w połowie października – podaje Čáp.

Część pozwoleń już jest

Agnieszka Stefańska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaznaczyła, że na niektóre elementy trasy pozwolenia zostały już wydane. Na które? – Chodzi między innymi o jezdnię północną i niektóre łącznice  – wymienia Stefańska.

W sumie na 40 obiektów wykonawca uzyskał już dziewięć pozwoleń.

Wkrótce kolejne utrudnienia

Zanim jednak kierowcy pojadą nową trasą, od niedzieli 24 maja czekają na nich poważne utrudnienia. Zamknięty zostanie wjazd z trasy od strony Bemowa na węzeł Powązkowska (chodzi o skrzyżowanie trasy z ulicami Powązkowską i Maczka).

Na ul. Powązkowską nie wjadą także kierowcy jadący od al. Prymasa Tysiąclecia. - Utrudnienia wynikają z remontu tego odcinka i potrwają do końca lipca. Kierowcy będą prowadzeni objazdami przez węzeł Broniewskiego – wyjaśnia rzeczniczka.

Inwestycja w liczbach

Od października 2013 roku przebudowywany jest 4,6 kilometrowy odcinek trasy wraz z mostem za ponad 796 milionów złotych.

Inwestycja obejmuje między innymi zburzenie i odbudowanie 16 obiektów inżynierskich między innymi 7 wiaduktów, 6 estakad, tunel pod Trasą AK wraz z przejściem dla pieszych.

Wyremontowanych zostanie także dwadzieścia dziewięć obiektów między innymi  11 wiaduktów, 9 estakad i 6 kładek i przejść dla pieszych. Powstanie 14 nowych nieistniejących obiektów takich jak półtunelowe ekrany akustyczne czy nowy wjazd na Trasę AK z ul. Marymonckiej w kierunku Poznania.

Budowlańcy zużyją w sumie 8255 ton stali zbrojeniowej.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2015 11:46 ~Olek

  Jak już oddadzą Most i trasy i wogóle wszyscy Warszawiacy i nie tylko będą sie zachwycać - bo jest faktycznie czym, to się nagle okaże że to zasługa Prezydenta Warszawy, Marszałka Województwa, Prezeydenta Komorowskiego a nawet Premiera Tuska :) To będą dopiero Igrzyska.

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2015 09:42 ~maja

  Super! Niech jak najszybciej przywrócą zjazd na ulicę Modlińską! Rok bez tego zjazdu i dojazd do Żerania to koszmar.

 • pisior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.05.2015 10:16 ~pisior

  CWANIAK_WAWA~CWANIAK_WAWA

  A nie byłoby tego wszystkiego bez rządów PO i Bronisława Komorowskiego, Dziękujemy - Mieszkańcy Bródna

  A to on zaprojektował zatwierdził i zbudował ? Dobre sobie...

 • rudnickiego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2015 11:00 ~rudnickiego  kochanowskiego~kochanowskiego

  a dlaczego nie będzie wjazdu do trasy od strony literackiej :(((. dziś rudnickiego i broniewskiego jest zakorkowana, zabranie tego wjazdu zatrzyma całe bielany na dwóch małych uliczkach
  Skipper~Skipper

  Bo będzie wjazd od Marymonckiej. Nie narzekaj, tylko obejrzyj projekty.
  Niula~Niula


  A co ma piernik do wiatraka?

  Jakie to ma znaczenie?? Gdzie Marymoncka a gdzie Literacka??? Tysiące ludzi zostało uwięzionych na swoich osiedlach przez zamknięcie!!! Jak można było to zrobić? W dodatku ogłaszane było ze to tylko na miesiąc, a dziś stoi bariera i zasiano trawke!!! Idiotyzm

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 15:00 ~mieszkanka

  Tak właśnie stwierdzili? Wdzięczna ci jestem bezgranicznie za wyjaśnienie. Na pewno tak było jak piszesz. I rada na przyszłość: nie oceniaj innych wedle własnego ciasnego i malkotenckiego rozumku.  Bo stwierdzili, ze takie osoby jak ty i tak będą niezadowolone, co się nie zrobi, więc po co wydawać dodatkową kaskę.

  mieszkanka~mieszkanka

  Dlaczego nie będzie tunelu na odcinku Broniewskiego-Powązkowska?? Tam też mieszka mnóstwo ludzi po obu stronach Trasy i nie chcą być narażeni na wdychanie ton spalin i hałas. Dlaczego na innych odcinkach Trasy takie tunele są, a tu nie???
  piotr~piotr • Wiktor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 06:50 ~Wiktor

  Codziennie jadę trasą i codziennie widzę, że robota wre. Pełen szacun dla wykonawców!

  Wszelkie komentarze prawdziwych polskich malkontentów świadczą jedynie o ich skrajnej ignorancji i pokazują, że nie jest ważny temat - ważne, że znowu można ponarzekać... ból dupę ściska.

  Brawo Metrostav!

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 16:21 ~piotr

  Bo stwierdzili, ze takie osoby jak ty i tak będą niezadowolone, co się nie zrobi, więc po co wydawać dodatkową kaskę.

  mieszkanka~mieszkanka

  Dlaczego nie będzie tunelu na odcinku Broniewskiego-Powązkowska?? Tam też mieszka mnóstwo ludzi po obu stronach Trasy i nie chcą być narażeni na wdychanie ton spalin i hałas. Dlaczego na innych odcinkach Trasy takie tunele są, a tu nie???

 • CWANIAK_WAWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 14:45 ~CWANIAK_WAWA

  A nie byłoby tego wszystkiego bez rządów PO i Bronisława Komorowskiego, Dziękujemy - Mieszkańcy Bródna

 • hank

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 14:43 ~hank

  Może władze miasta docenią, że nie zawsze opłaca się wybierać NAJTAŃSZĄ ofertę w przetargu....

 • wawik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 12:40 ~wawik

  brawo Metrostav, tak powinno się dzisiaj budować. Mieszkam w okolicy i obserwuje roboty od dawna. Zero opieprzania się, pracują do późnych godzin, czasem nawet w niedzielę. Efekty widać od razu. Zamierzają skończyć w sierpniu. Brawo.
  Do tej pory byłem przyzwyczajony raczej do półrocznych lub rocznych opóźnień.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl