Ulice

28.06.2015 16:20 Bieg tylko dla kobiet

Przebiegły ulicami stolicy. Dostały medale od mistrzyni olimpijskiej

SERWISY:

Ponad 2 tys. kobiet przebiegło ulicami Warszawy w szóstej edycji biegu Samsung Irena Women's Run. Po raz pierwszy wśród uczestniczek znalazły się zawodniczki na wózkach. Panie miały do pokonania 5 kilometrów.

Trasa biegu prowadziła ulicami Agrykola, Gagarina, Belwederska, Al. Ujazdowskie, Piękna, Myśliwiecka. Metę ustawiono przy Parku Agrykola.

Pierwsza pojawiła się na niej Iwona Lewandowska.

- To świetny bieg dla kobiet. Bardzo się cieszę, że tyle kobiet biega. Trasa nie należy do łatwych, szczególnie ten podbieg na Belwederskiej. Przyznam, że się dzisiaj zmęczyłam. Tym bardziej cieszy mnie, że udało mi się wygrać - mówi zwyciężczyni zawodów.

Trzy lata temu Lewandowska rozpoczęła służbę w Narodowych Siłach Rezerwowych w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. W listopadzie ponownie wystartuje w maratonie w światowych wojskowych igrzyskach w Korei Południowej. Jej cel to podium.

W tegorocznej edycji biegu po raz pierwszy na trasie można było zobaczyć również zawodniczki na wózkach. Swoją drużynę wystawiła Fundacja Jedyna Taka.

- Takie działania pokazują, że społeczeństwo jest otwarte na osoby z niepełnosprawnością. Dlaczego miałybyśmy nie biec, skoro naprawdę niewiele trzeba, żebyśmy mogły uczestniczyć we wszystkich imprezach na takich samych prawach jak kobiety pełnosprawne - podkreśla Katarzyna Wojtaszek, prezes fundacji.

Biegną tylko kobiety

"Samsung Irena Women’s Run" to bieg na 5 kilometrów, w którym uczestniczą tylko kobiety. Patronką honorową wydarzenia jest Irena Szewińska, polska lekkoatletka i medalistka olimpijska.

Jak podkreśliła, w niedzielnych zawodach nie było ani wygranych, ani przegranych. - Główna nagroda to zdrowie i dobra zabawa. Wynik, czyli czas pokonania dystansu i zajęte miejsce, nie były w tym przypadku istotne. Chcę przede wszystkim zachęcać kobiety, i nie tylko, do aktywnego trybu życia, do dbania o kondycję i sprawność - zaznaczyła Szewińska w rozmowie z PAP.

 

PAP/jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2015 15:04 ~ewa

  Biegłam super atmosfera i organizacja. Bardzo dziękuje :) i do zobaczenia za rok

 • biegacz_antyfeminista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2015 12:14 ~biegacz_an…

  Biegi dla kobiet organizowane są dlatego, że mozna im przy tej okazji sprzedać wiele różnych rzeczy. Sa o wiele bardziej podatne. A na biegach dla mężczyzn to sprzedawałoby się co najwyżej piwo na mecie.

 • eaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 19:56 ~eaga

  TEŻ biegałam, teraz, w wieku 50 lat mowi mi moja lekarka - a mowilam, zeby pani nie biegała tyle, po co pani stawy obciążała, po co te treningi na rowerkach. No i teraz ledwo chodzę, a całe zycie aktywna itp. Przestrzegam was panienki - lepiej chodzić nic biegać,, zwłaszcza po ulicach miasta. Owszem, przebiec sie po lesie, nawdychac, czy na plazy, ale jak widzę tych maratonczyków, to mi sie przypomina moja lekarka.

 • Bieg czasu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 10:58 ~Bieg czasu

  Pani Samsung Irena chyba nie weźmie osobiście udziału w tym biegu ? Czas już chyba nie po temu ?

 • Feministka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 10:55 ~Feministka

  Zawsze, kurczę, coś wymyślą, żeby uniemożliwić poruszanie się po mieście.

 • zbignief

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 10:08 ~zbignief

  Szowinistyczno-seksistowskie wydarzenie. Dlaczego promuje się takie rzeczy w mieście?

 • Aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 09:46 ~Aaa

  Ale to jest jawna dyskryminacja mężczyzn! Zorganizuj bieg tylko dla facetów, to byłby szum medialny dopiero...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl