Ulice

28.01.2019 12:20 duże utrudnienia

Protest rolników.
Blokowali krajową "50"

SERWISY:


Przez ponad trzy godziny
rolnicy blokowali drogę krajową numer 50 w okolicach miejscowości Janów, między Wyszogrodem a Sochaczewem. Na kierowców czekały duże utrudnienia.

Droga między miejscowościami Wyszogród i Sochaczew była nieprzejezdna. Rolnicy blokowali rondo na skrzyżowaniu krajowej "50" z drogą wojewódzką 577.

- Droga jest całkowicie zablokowana, nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia - mówiła nam Małgorzata Tarnowska z biura prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Tworzy się korek, który w tej chwili (ok. godz. 9 - red.) ma już dwa-trzy kilometry - dodała rzeczniczka.

- Protestuje kilkadziesiąt osób, trzymają flagi biało-czerwone - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Mniej więcej co pół godziny protestujący schodzą z drogi. Wtedy policja przepuszcza samochody, które stoją w kolejce - dodał.

GDDKiA informowała, że utrudnienia potrwają do godz. 11. Ostatecznie zakończyły się chwile po 12.

Protesty w całej Polsce

Protest na krajowej "50" był częścią ogólnopolskiej akcji. Rolnicy, pod sztandarami nowej organizacji AgroUnia, blokowali drogi w różnych miejscach kraju.

Ich główne hasła to: obrona rynku krajowego, kontrola żywności przywożonej do Polski, rozliczenie związków i izb rolniczych z funduszy i skuteczności ich działania, solidarność z producentami trzody chlewnej i drobiu, odpowiednia gospodarka łowiecka, wypłata odszkodowań za szkody łowieckie i AFS.

mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dsf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 03:12 ~dsf  dyskryminowany~dyskryminowany

  Tylko rolnicy nie mają ustalonych najniższych cen za swoje produkty, a wszyscy inni mają. Rolnik był i jest wykorzystywany od Piasta do dzisiaj, ponieważ wszyscy mu wmawiają oraz okłamują innych ludzi jak to dobrze jest być rolnikiem. Obłuda i fałsz na każdym kroku. Ja po wypadku w rolnictwie w 1987 roku do dziś renty wypadkowej nie otrzymałem. Organy rentowe i sądowej winą za wypadek obarczyły poszkodowanego, a teczkę wypadkową wyrzuciły, udawadniając , że rolnik nigdy takiej teczki nie złożył choć posiada kopię złożonego wniosku.
  Real Boom~Real Boom


  Oj, biedaku, marzy ci się znowu socjalizm? Jakie to niby są ustalane ceny minimalne na produkty?
  mrówkolw~mrówkolw


  No przecież są u władzy pierwszej wody socjaliści i populiści, co "prawicą" przezywają się chyba tylko dlatego, że w swojej propagandowej telewizji zrobią jakieś szopki patriotyczno-dożynkowe, i na Rydzyka dadzą 300 mln. Nie dziwię się rolnikom, choćby tylko z tej jednej przyczyny, że obecna władza aby tylko dorwać się do żłoba przed wyborami obiecywała wszystkim wszystko, a rolnikom to już złote góry, wieś ich masowo poparła, to nie dziwne, że chłopi teraz domagają się spłaty "kredytu zaufania" :)


  I właśnie dlatego, że ciemniaki ich poparły, to teraz powinni sobie za to pocierpieć. Niereformowalni nie nauczą się, póki nie odczują na skórze.

 • dsf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2019 03:09 ~dsf


  Hdhe~Hdhe

  Natychmiast zlikwodować im KRUS !!! Niech płacą jak wszyscy ponad 1300zł miesięcznie !!! Koniec tej niesprawiedliwości !!!
  Arnold~Arnold

  To jest mowa nienawiści, sam masz lepiej to innym uczciwie i ciężko pracującym życzysz gorzej.


  Nie bądź śmieszny i nie szafuj słowami, których nie rozumiesz. Mniej uczciwi i ciężko pracujący są tylko politycy. Nawoływanie do przywrócenia normalności nie jest żadną mową nienawiści.

 • Nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 22:28 ~Nikt

  Hdhe~Hdhe

  Natychmiast zlikwodować im KRUS !!! Niech płacą jak wszyscy ponad 1300zł miesięcznie !!! Koniec tej niesprawiedliwości !!!

  Zlikwidujmy polskie rolnictwo. Tak będzie najsprawiedliwiej.

 • da34

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 19:37 ~da34

  wojtek~wojtek

  Może pójdziecie pod dom do tego rzeźnika co nas truł zdechłym mięsem oraz innych pokażecie co mieli tego zdechłego po 100 ton. Dziwicie się że nikt nie chce polskiego mięsa?


  I tych świń z ASF....

 • Arnold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 18:40 ~Arnold

  Hdhe~Hdhe

  Natychmiast zlikwodować im KRUS !!! Niech płacą jak wszyscy ponad 1300zł miesięcznie !!! Koniec tej niesprawiedliwości !!!

  To jest mowa nienawiści, sam masz lepiej to innym uczciwie i ciężko pracującym życzysz gorzej.

 • Arnold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 18:38 ~Arnold

  Bardzo dobrze, niech walczą o swoje!!!
  Warszawiacy popierają rolników, niech walczą o swoje.
  Ekolodzy doprowadzili do wzrostu populacji dzików tym samym zwiększyło się ryzyko ASF co skutkuje obniżeniem cen żywca wieprzowego oraz często dochodzi do limitów i braku możliwości ich sprzedaży.

 • Hdhe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 16:22 ~Hdhe

  Natychmiast zlikwodować im KRUS !!! Niech płacą jak wszyscy ponad 1300zł miesięcznie !!! Koniec tej niesprawiedliwości !!!

 • lwiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 14:48 ~lwiak

  rolnik~rolnik

  jako były rolnik. Mialem wypasiony dom, auta i traktor. Nie na kredyt. Rodzina z miasta w biedzie, praca w zagranicznych obozach pracy jako niewolnik, francusko niemiecko portugalski, w kredytach za mieszkanie, placąca ZUS, a ja darmo w KRUS. I jeszcze chcecie doplat? To z tym pytaniem do zdrajców z PO, ktorzy obiecali ze po wejsciu do unii bedą mieli takie doplaty jak stara unia. I co wydymała nas unia na czele z merkel i macronem. Nic Po dla rolnikow w tym temacie wraz z PSL kosiniakiem n ie zrobilo. A wylewacie winy na obecny rzad do ktorego tez mam pretensje.
  HEHE, PISor

 • Nikt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 14:19 ~Nikt

  burak~burak

  Żeby im się trzkawką ten protest nie odbił, to oni chcą ukarać tych co tamtędy jadą potencjalnych klientów?

  czkawką raczej.

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2019 13:11 ~jan

  o co tym razem poszło ? ceny porzeczek za niskie?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl