Ulice

02.02.2011 15:44 Koniec przepychanek o ulicę

Prezent dla kierowców: KEN wreszcie otwarta

SERWISY:

O godz. 15.30 władze Ursynowa otworzyły gotowy już od grudnia odcinek al. KEN pomiędzy ul. Belgradzką a Wąwozową. - Kierowcy wracający z pracy będą mieli miłą niespodziankę - mówi Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

Przypomnijmy, gotowy od grudnia odcinek al. KEN nie mógł zostać otwarty, bo jak twierdziły nowo powołane władze dzielnicy, ratusz zwlekał z wydaniem pełnomocnictw. To opóźniło otwarcie drogi o dziesięć dni.

Ratusz zaprzecza i twierdzi, że urzędnicy Ursynowa mogli wystąpić o jednorazowe pełnomocnictwa.

- Później czekaliśmy kilkadziesiąt dni, aż droga przejdzie wszystkie procedury związane z odbiorami technicznymi - tłumaczy Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

"Nie chcieliśmy medialnego spektaklu"

Ostatecznie ulicę otwarto bez zapowiedzi. - W przeciwieńskie do poprzednich władz zależało nam na jak najszybszym otwarciu drogi, a nie na medialnym spektaklu - wyjaśnia Guział.

Jednak to co dla kierowców tym momencie najważniejsze, to że al. KEN ma już dostępne dwa pasy na całej długości ursynowskiego odcinka.

Skończona od 16 grudnia

Budowa oficjalnie skończyła się 16 grudnia, wtedy też poinformowano straż pożarną, Państwową Inspekcje Pracy i Państwową Inspekcję Sanitarną o zamiarze otwarcia drogi. Służby na zajęcie stanowiska miały 14 dni, nikt tego czasu nie skrócił, nikt nie zgłosił też uwag, uznano to za milczącą zgodę. 5 stycznia przygotowano już wniosek o pozwolenie na użytkowanie, problem w tym że 14 grudnia wybrano nowy zarząd dzielnicy a nowi burmistrzowie, jak twierdzą, nie mieli poełnomocnictw prezydent Warszawy żeby się pod wnioskiem podpisać. Te wydano dopiero 10 i 13 stycznia. Otwarcie udało się dopiero w środę.

mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ja do obywatelx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 11:49 ~ja do obywatelx

  obywatelx - do okulisty się przejdź :):) mandat to tak ale za złe parkowanie.

 • ObywatelX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 17:19 ~ObywatelX

  ładne to BmW;0

  a temu MINI tam z tyłu mandat za jazde bez właczonych swiateł mijania:)

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 10:39 ~Marta_natolin

  @kryzys - w bajki wierzysz? Prokuratura to by rozliczyla ale jakby kto inny siedzial w ratuszu...W jednej dzielnicy cos sie podkradlo, to sie nagroda nalezy i idzie sie do innej zeby i tam cos podkrasc dla siebie i partii.

 • kryzys

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 08:53 ~kryzys

  Nareszcie otwarta KEN. Czekam jak prokuratura rozliczy poprzednią ekipę z Ursynowa z panią Kierzkowską (znów burmistrz na Woli z nadania przez koleżankę HGW z ratusza a nie z wyboru wyborców- współczuję Woli) ze źle sprawowanego urzędu, nic nierobienie, korupcji, bo na Piterę zakochaną w siebie nie liczę.

 • kr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 22:34 ~kr

  hr. diogenes: dokładnie. Pisałem o tym do urzędu, TVN Warszawa, Wyborczej, ale wszyscy mnie olali. A to przecież skandal, wystarczy raz się tamtędy przejechać, żeby zobaczyć, że jest źle.

 • hr. diogenes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 22:10 ~hr. diogenes

  @maro, tam są cztery pasy, lecz prawy na wprost DO NIKĄD !!! Matoły projektowały, matoły odbierały.
  Pomijam brak oznakowania parkowania równoległego w zatoczce przy KEN 24, to też jest dzieło matoła !

 • hr. diogenes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 22:06 ~hr. diogenes

  Czy odbierająca JW Komisja nie dostrzegła kuriozalnego oznakowania poziomego KEN ma skrzyżowaniu z Wąwozową od strony Tesco ? Toż jest dopiero bubel oznakowania drogi, ale takich właśnie mamy matołkowatych członków różnych komisji odbioru (łącznie z nieprofesjonalnym i bez wyobraźni projektantem).
  Komentarze mile widziane.

 • Marcel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 21:20 ~Marcel

  Mandat dla minicoopera ze zdjęcia. Brak świateł!!!!Taxi też śmiga bez świateł,szczególnie w zimie jest to denerujące i zagraża bezpieczeństwu

 • pj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 18:45 ~pj

  Jakoś pan burmistrz nie jest w stanie się wytłumaczyć dlaczego naczelnik wcześniej nie wystąpił po pełnomocnictwo chociaż mógł, ani co wstrzymywało ich przed otwarciem ulicy przez ostatnie 10 dni... Teraz każdą swoją nieudolność Nasz Ursynów będzie zwalał na PO, które rzekomo bruździ. Co jak co, ale o swój wizerunek i obecność w mediach to NU potrafi zadbać. Grunt, że w końcu otwarte.

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2011 18:20 ~Marta_natolin

  @nn - przeciez teraz HGW musi sie zemscic za to ze za lepkie rece meiszakncy dzielnicy nie dali jej partii wiekszosci i PO stracila stolek burmistrza w swoim mateczniku. ratusz zrobi wiec wszystko by Ursynow odczul na wlasnej skorze na czym polega demokracja made by PO. Przeciaganie oddania KEN i szkola przy Lokajskiego to tylko poczatek; Ursynow wiekszosci przewidzianych inwestycji nie zobaczy chyba ze beda to uciazliwe dla mieszkancow remonty drog, tak jak w przypadku KEN

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl