Ulice

07.10.2011 14:40 utrudnienia dla kierowców

Pracowity weekend drogowców. Pięć ulic do frezowania

Drugi weekend października będzie bardzo pracowity dla drogowców. Aż na pięciu ulicach będzie wymieniona nawierzchnia. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Drogowcy dokończą frezowanie ul. Stawki na odcinku od ul. Andersa do al. Jana Pawła II ( tylko jezdnia w tym kierunku). Proponowany objazd prowadzi ulicami Andersa – Anielewicza – al. Jana Pawła II lub Andersa – al. Solidarności – al. Jana Pawła II.

W związku z remontem linia autobusowa 157 pojedzie następującą trasą objazdową: w kierunku przystanku SZCZĘŚLIWICE od skrzyżowania Andersa/Stawki: Andersa – Anielewicza – Smocza i dalej swoją trasą.

Odrowąża i Płowiecka

Z utrudnieniami muszą sięliczyć także kierowcy na Bródnie. W weekend zamknięta będzie ul. Odrowąża na odcinku ul Budowlanej do ronda Żaba (jezdnia w tym kierunku). Proponowane objazdy prowadzą ulicami: Budowlana – św. Wincentego; Bazyliańska – Kondratowicza – św. Wincentego; Bartnicza – Rembielińska – Budowlana – św. Wincentego lub Bartnicza – Wyszogrodzka – Chodecka – Budowlana – św. Wincentego.

Trasy zmienią autobusy linii 204, 176, N14 i N64 informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Płowiecka na odcinku od ul Czecha do Marsa także zyska nową nawierzchnię w kierunku centrum. Wyłączone z ruchu będą dwa pasy ruchu (środkowy i lewy, bliżej pasa dzielącego). Do dyspozycji kierowców będzie prawy pas z możliwością skrętu w ulicę Widoczną, Orlika, Mokrzecką i Edisona oraz jazdą prosto w kierunku węzła Marsa. Jadący w stronę Pragi Południe będą mieli także do dyspozycji jeden pas ruchu jezdni w przeciwnym kierunku (wjadą i zjadą z niego przez tymczasowy przejazd przez pas dzielący) – jadący w kierunku Wesołej będą mieli dwa pasy ruchu.

Zalecane objazdy prowadzą ulicami: 1 Praskiego Pułku – Niemcewicza – Wspólna – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa; 1 Praskiego Pułku – Okuniewska – Cyrulików – Marsa.

Wymiana nawierzchni rozpocznie się w piątek o godz. 23.00 i potrwa do poniedziałku do godz. 4.00.

W centrum też frezują

W piątek o godz. 20.00 rozpocznie się wymiana nawierzchni ulicy Wspólnej na odcinku od ul. Poznańskiej do ul. Marszałkowskiej. Proponowany objazd prowadzi ulicami: Nowogrodzka – Poznańska – Wspólna; Marszałkowska – Wilcza – Poznańska; Poznańska – Żurawia – Marszałkowska; Poznańska – Hoża – Marszałkowska.

Ponadto drogowcy będą frezować ulicę Bracką na odcinku od ul. Nowogrodzkiej do ul. Żurawiej. Objazd zamkniętego odcinka prowadzi ulicami: Nowogrodzka – Krucza – Żurawia lub Al. Jerozolimskie – rondo de Gaulle'a – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży.

Obie weekendowe wymiany nawierzchni zakończą się w niedzielę. tj. 9.10.

Na Gdańskiej ruch wahadłowy

W weekend zwężona będzie ul. Gdańska w rejonie skrzyżowania z ul. Bieniewicką.

W sobotę zamknięty dla ruchu będzie jeden pas w kierunku ul. Rudzkiej oraz wjazd z ul. Gdańskiej w ul. Bieniewicką. Natomiast w niedzielę, 9.10 zamknięty będzie jeden pas ruchu w kierunku ul. Słowackiego.

Topiel jednokierunkowa

W weekend zamknięta zostanie także ul. Topiel na odcinku od ul. Tamka do ul. Zajęczej. Ruch możliwy będzie jedynie w stronę ul. Tamka. Powodem utrudnień jest przebudowa sieci ciepłowniczej kolidującej z budową centralnego odcinka II linii metra.

 su//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak33

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 22:03 ~Warszawiak33

  fakt zróbcie coś z Wólczyńską bo to jest pomsta do nieba...+ zadbajcie o chodniki po ulica stoi w wodzie po deszczu a samochody chlapią na ludzi idących do pracy wstyd !!!

 • yeti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 21:57 ~yeti

  Właśnie, a co z Wólczyńską? Miała być remontowana w tym roku, na wiosnę był ogłoszony i rozstrzygnięty przetarg. A tymczasem jakieś 2 tygodnie temu na połatanej jezdni pojawiło się nowe oznakowanie poziome, a co parę dni przybywa po kilka nowych łat. Wniosek nasuwa się oczywisty, remontu zapewne nie będzie:(

 • Johny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 20:46 ~Johny

  Teraz zamiast Budowlanej jest Matki Teresy z Kalkuty.

  Zgadzam sie ulica Mehhofera tez nadaje sie do generalnego remontu, szkoda zawieszenia.

 • PIESEK (L)ESZEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 19:59 ~PIESEK (L)ESZEK

  Jest Budowlana i jest Matki Teresy z Kalkuty !!!


  I nie kłócić się !!!

 • Sito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 19:36 ~Sito

  Niech zrobią Mehoffera od Modlińskiej na Choszczówkę !!! Tam jest wszystko co kojarzy się z kiepską drogą ( koleiny, wyłomy , dziury, uskoki, wyskoki, jak popada to kałuże na całą drogę), a w dodatku tą drogą poprowadzony jest objazd remontowanego przejazdu kolejowego Warszawa Płudy, jednym słowem lider dziurawych dróg w Warszawie!!! Kto wybiera drogi do remontowania? Jak porównać Mehoffera do Odrowąża to na tej drugiej można było w bilard grać (tak równo), a na Mehoffera w golfa (tyle dołków).

 • Johny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 18:25 ~Johny

  Przydal by sie remont ulicy Budowlanej az do ul. Sw. wincentego. Tam o wiele gorsza jest nawierzchnia niz na ulicu Adrowąza.

 • Midziu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 17:16 ~Midziu

  Kolejny rok, a Wólczyńska w opłakanym stanie...nie wiem ile to już lat, ale ta ulica ma jedną z najgorszych nawierzchni w Warszawie, cała połatana (dobrze, że chociaż to robią).

 • eM.Wu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 16:42 ~eM.Wu

  a co z WÓLCZYŃSKĄ???

 • Abacab

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 16:36 ~Abacab

  Przed napisaniem tego artykułu redaktorek powinien sprawdzić nazwy ulic w Warszawie nie ma już ul. Budowlanej teraz to jest Matki Teresy z Kalkuty

 • Prezes

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 16:36 ~Prezes

  A zdziwisz się, ale jest jeszcze Budowlana - po drugiej stronie Wysockiego, w stronę torów...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl