Ulice

08.08.2019 07:18 od czwartku

Prace na drogach w czterech
dzielnicach. Objazdy, utrudnienia

SERWISY:

Stołeczny ratusz ostrzega przed utrudnieniami pasażerów komunikacji i kierowców. Już w  czwartek, w kilku warszawskich dzielnicach pojawią się drogowcy w związku z remontami i budową dróg.

W czwartek o godzinie 22, wykonawca rozpocznie przebudowę odcinka Wału Miedzeszyńskiego. Z ruchu zostanie wyłączony fragment od ulicy Sitowie do Nowej.

Wówczas ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na gotową już jezdnię serwisową, wybudowaną po zachodniej stronie ulicy. Ulica Sitowie zachowa połączenie z Wałem, ale zmieni się geometria wlotu tej ulicy. W ten sposób kierowcy ominą plac budowy, a wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy głównej jezdni.

Wola

Na ulicach Leszno i Górczewskiej, pomiędzy Okopową a Tyszkiewicza drogowcy budują drogę dla rowerów. Z tego powodu od piątku od godziny 22.00 do poniedziałku do godz. 5.00 zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ulicy Leszno, na odcinku od Okopowej do Młynarskiej.

Jak podaje ratusz, prace obejmą również obydwie nitki ulicy Leszno pomiędzy jezdniami Okopowej.

Na czas remontu połączenie z północną jezdnią Leszno straci Karolkowa (od strony Żytniej).

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Okopowa – Żytnia – Młynarska lub al. "Solidarności" – Wolska – Młynarska.

"W czasie prac nie będzie można skręcić w lewo z Górczewskiej w Młynarską, a jadący Młynarską od strony Wolskiej będą musieli skręcić w prawo w Leszno" - informuje ratusz.

Swoją trasę zmienią autobusy linii 520, które w kierunku pętli Płocka-Szpital pojadą al. Solidarności i Młynarską.

W poniedziałkowy poranek na odcinek od Okopowej do Młynarskiej powróci normalny ruch. Kontynuowanie będą jeszcze prace na fragmencie od Młynarskiej do Szlenkierów, które powodują zwężenie jezdni w kierunku Bemowa.

Na Białołęce i we Włochach

W czwartek rozpocznie się ostatni etap prac przy przebudowie skrzyżowania ulic Zdziarskiej i Kąty Grodziskie. Od czwartku do niedzieli, skrzyżowanie będzie zamknięte, a komunikacja miejsca zostanie skierowana na objazdy.

Autobusy linii 120 pojadą ulicami Berensona i Ostródzką, natomiast linia 134 przejedzie przez ulice: Ostródzką, Mochtyńską, Fajną i Mańkowską.

Również od czwartku węziej będzie na Instalatorów pomiędzy Rakowską a Równoległą. Na jezdni będą prowadzone prace związane z budową sieci kanalizacyjnej. Prace zostały podzielone na etapy. W każdym jezdnia będzie zwężona na krótkich odcinkach, a ruch będzie odbywał się wahadłowo.

Pod koniec lipca miasto podpisało umowę na zakup 130 elektrycznych autobusów:

kz/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zosia69

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2019 11:37 ~Zosia69

  m1992~m1992

  Na Trakcie Lubelskim by lepiej się zajęli otwarciem odcinków zamkniętych od maja. Ale nie. Wolą pozamykać kolejne.


  Otwarcie (dopuszczenie do użytkowania) wykonują służby wojewody po zakończeniu wszystkich prac podczas danego remontu/budowy i dostarczeniu uprzednio dokumentacji powykonawczej.

 • m1992

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2019 08:57 ~m1992

  Na Trakcie Lubelskim by lepiej się zajęli otwarciem odcinków zamkniętych od maja. Ale nie. Wolą pozamykać kolejne.

 • facio aligacio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2019 08:55 ~facio aligacio

  Leszno jest rozgrzebane od roku.

 • propaganda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2019 08:15 ~propaganda

  Naprawdę? Leszno ciągnie się dłużej, niż od piątku...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl