Ulice

11.01.2011 09:05 utrudnienia dla kierowców i pasażerów

Powiśle: rusza budowa metra, sprawdź utrudnienia

SERWISY:

 

Zgdonie z zapowiedziami, o godzinie 14 na Powiślu wprowadzono nową organizację ruchu. To pierwszy krok do budowy stacji II linii metra Powiśle.

Ulica Tamka została zwężona o jeden pas ruchu. Na odcinku od ul. Smulikowskiego do Wybrzeża Kościuszkowskiego, prawy pas będzie teraz służył wyłącznie do skrętu w prawo, w ul. Wybrzeże Kościuszkowskie.

Kierowcy jadący w kierunku mostu Świętokrzyskiego mają do dyspozycji dwa pasy ruchu. Dodatkowo z lewego pasa można skręcić w lewo, w stronę ul. Zajęczej.

Na Wybrzeżu Kościuszkowskim, pomiędzy Tamką, a wjazdem na teren budowy są trzy pasy ruchu: jeden do jazdy prosto, w kierunku ul. Jaracza, jeden w kierunku ul. Zajęczej oraz pas do skrętu w lewo, dla samochodów wjeżdżających na teren budowy.

Utrudnienia dla pasażerów

W komunikacji miejskiej spowodowało to niewielkie zmiany. Dotychczasowy przystanek Pomnik Syreny 03 został przesunięty o kilkadziesiąt metrów w kierunku ulicy Smulikowskiego.

Więcej informacji na stronie budowy II linii metra.

Największa inwestycja miasta

Budowa centralnego odcinka II linii metra jest najważniejszą inwestycją w najbliższych latach, na którą czeka cała Warszawa. Jest to największa samorządowa inwestycja w Polsce. 6 km podziemnej kolejki, przechodzącej m.in. pod Wisłą będzie kosztować 4,1 mld zł, z czego 2,9 mld zł pochodzi z UE. Drugą linią metra mamy pojechać pod koniec 2013 roku.

Centralny odcinek połączy Rondo Daszyńskiego z Dworcem Wileńskim. Powstanie siedem stacji: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat, Powiśle, Stadion i Dworzec Wileński.

bf/par/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2011 17:41 ~skipper

  Płatny wjazd do warszawy dla słoików !!!

 • rodowity warszawiak 2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 13:13 ~rodowity…

  A moim skromnym zdaniem winny jest, lub winna WML. Naprzychodziło tego dziadostwa do "Stolycy". "Stolyca" kusi dużymi neonami, światłami, wystawami sklepowymi. I... zapomina się skąd się przyszło, tylko rejestracja samochodu jeszcze o tym przypomina... Pracusie i ciapciaczki z CHAMOWA

 • Winny Ocet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 12:28 ~Winny Ocet

  Obwiniam za to siebie... A buuu...:(

 • Stołeczniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 12:19 ~Stołeczniak

  Jak dla mnie ten odcinek metra mozna sobie w du... wsadzic ... Co on Da? ja rozumiem jakby go pociągneli dalej kasprzaka np. do fortu wola albo gdzieś w tamte rejony albo z Centrum na wiatraczną albo gocław ale daszyński WILEŃSKI??? beznadzieja...

 • rodowity warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 11:34 ~rodowity…

  I tak winny jest LU

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 10:14 ~Rotshild

  KNIAŹ...i w tym momencie obudziłeś się z książką S.Lema na kolanach ;-)

 • Kniaź

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 09:54 ~Kniaź

  Moim skromnym zdaniem ta linia metra powstanie do lipca i wszystkich będzie cieszyć! Będziemy sobie jeździli metrem od świtu po zmierzch! Do woli! Samochody, łodzie, sanki, osły, rowery i wielbłądy nie będę już potrzebne! Pokochają nas Niemcy i Rosjanie, może nawet sami Żydzi! Nasze pensje pójdą w górę! Ojejku jak ja się cieszę! Cały drżę z podniecenia! Miau!

 • Rotshild

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.01.2011 09:17 ~Rotshild

  A licznik bije. Jeżeli do VI.2012 korpusy stacji mają byc wykonane i przywrócony ruch uliczny to trzeba się wziąć w garść. A niestety stacje trzeba wykonać najpierw, przed tunelem. Czyli jeżeli istniałoby ryzyko, że nie uda się zdążyć przed "godziną 0" - to cała inwestycja musiałaby zostać przełożona na drugą połowę 2012... a to już pachnie wirtualną II linią.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl