Ulice

24.09.2011 07:26 rusza kolejna inwestycja

Poszerzanie Górczewskiej czas zacząć

SERWISY:

- Czyżby coś drgnęło w sprawie poszerzenia ul. Górczewskiej? Pyta na forum tvnwarszawa.pl internauta m1as. - Wykonawca wszedł na teren budowy i szykuje się do rozpoczęcia inwestycji - potwierdza Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.

Co się dzieje przy Górczewskiej? - pyta internauta na naszym forum. - Widać że prace powoli rozpoczynają się przed skrzyżowaniem z Lazurową - informuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa,pl. - Zdjęta jest wierzchnia warstwa ziemi, postawiono pomarańczowe słupki. Widać również ciężki sprzęt - dodaje.

- Obecnie wykonawca gromadzi sprzęt. W najbliższym czasie rozpocznie rozbiórkę pobliskich budynków- wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID. - Wszystko dlatego, że planuje jeszcze w tym roku poszerzyć odcinek ulicy Górczewskiej od pętli osiedle Górczewska do ulicy Lazurowej - informuje rzeczniczka. - Ale dokładny harmonogram prac znany będzie dopiero wtedy, kiedy wykonawca ogłosi przterag i wybierze podwykonawcę na rozbiórkę budynków mieszkalnych - dodaje.

Nowe jezdnie, parkingi i ścieżka rowerowa

Po przebudowie ulica będzie dwujezdniowa. Na odcinku od pętli osiedle Górczewska do skrzyżowania z ulicą Lazurową wybudowane zostaną jezdnie o trzech pasach ruchu, zaś na odcinku od tego skrzyżowania do granicy miasta każda jezdnia będzie mieć po dwa pasy ruchu.

W ramach inwestycji, od skrzyżowania z ul. Lazurową do granic miasta, zbudowany zostanie również postoj samochodów przy istniejących punktach usługowych.

Ponadto wybudowana zostanie scieżka rowerowa po północnej stronie ulicy.

Prace obejmą również budowę odwodnienia jezdni, kanalizacji ogólnospławnej, kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, przebudowę wodociągu, przebudowę kanalizacji telekomunikacyjnej oraz zatok autobusowych.

 

Inwestycja z problemami 

Rozbudowa Górczewskiej była zapowiadana już do dawna. W 2009 roku los inwestycji stanął pod znakiem zapytania z powodu braku pieniędzy. Te udało się znaleźć w budżecie na 2010 rok. Potem trzeba było przejąć działki pod inwestycję. - Proces przejmowania budynków trwa długo - wyjaśnia Gajewska. - Chodzi o znalezienie mieszkań zamiennych dla mieszkańców. Obecnie wszystkie grunty są już przejęte - dodaje.

Szerszą Górczewską kierowcy mają pojechać 1 września 2012 roku.

Połączy się z Nowolazurową

Przebudowa Górczewskiej pozwoli na realizację dwupoziomowego skrzyżowania z planowaną ulicą Nowolazurową, co w efekcie zwiększy przepustowość tego fragmentu układu drogowego i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 14:42 ~Robert

  Pan ~plobo chyba nie wie, ile osób korzysta z wjazdu Górczewską do Warszawy. Nowa S8 dodatkowo przyprowadzi tu ruch z Autostrady. Wołoska swoją drogą powinna być robiona. Ja zachecałbym do oszczędzenia na kolejnych radarach, światłach, przebudowach istaniejących rond itd.
  Gorąco popieram inwestycję. Fragment od S8 do granicy czeka nieużywany i rzeczywiście wstydem jest ten odcinek witający przyjezdnych

 • elka 50

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2011 17:09 ~elka 50

  może wszystkie grunty pod tę inwestycję są przejęte, ale nie zapłacone! Czyli państwo u k r a d ł o te działki prawowitym właścicielom.

 • plobo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:19 ~plobo

  Górczewska jest poszerzana na wylocie z miasta, a Wołoska ma "dziurę" w samym środku jej długości. Najbardziej żenująca jest nieumiejętność planowania inwestycji, budowanie autostrad w polu, dróg do nikąd itp. A nikt nie pomyśli o tym co jest najważniejsze w pierwszej kolejności i przyniesie najwiecej korzyści w stosunku do wydanych pieniędzy.

 • piast

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.09.2011 09:08 ~piast

  olo napisał:
  "I prawdopodobnie od granic miasta do trasy S8 pozostanie 300 metrowy odcinek starej jednojezdniowej drogi"
  Kolega chyba tam dawno nie był od granicy Warszawy do S8 jest poszerzone od stycznia. Problem stanowi odcinek między Lazurową a granicą stolicy. Jednojezdniowy odcinek uwłaczający stolicy kraju.

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 10:47 ~ona

  Zgadzam się z Tomcky.
  Kwestia Wołoskiej jakoś ciągle jest przez wszystkich odpychana i zero informacji w tym temacie :/

 • koo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2011 09:57 ~koo

  kiełbasa wyborcza ,maszyny postoją jeszcze jakiś czas ,oby do wyborów

 • Żaba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 19:27 ~Żaba

  Przestańcie d.... zawracać swoimi zas.... ulicami. Miasto Warszawa dofinansowało muzeum Żydow polskich działką w centrum i kwotą 100 000 000 zł. I to jest nasz wspólny wielki sukces!!!

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 11:46 ~olo

  I prawdopodobnie od granic miasta do trasy S8 pozostanie 300 metrowy odcinek starej jednojezdniowej drogi (ulicy).

  BRAWO !!!

 • bemowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 11:45 ~bemowiak

  do warszawiaka: pamiętaj jeszcze o tym, że ci pracodawcy to w dużej części to też słoiki...

 • Tomcky

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2011 11:43 ~Tomcky

  Do redakcji:
  Zajmijcie się sprawą poszerzenia Woloskiej. Nieporadność urzędnicza jest nie tylko niezrozumiała, wręcz można tu mówić sabotażu wobec mieszkańców W-wy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl