Ulice

20.10.2016 11:38 został zatrzymany

Pościg za motocyklistą. "Uderzył w dwa radiowozy i zaparkowane auto"

SERWISY:


Policjanci ścigali motocyklistę na ul. Czarnomorskiej. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, uszkodził dwa radiowozy i inne auto. Ostatecznie został zatrzymany.

Jak podała policja, uciekający był trzeźwy, ale miał odebrane prawo jazdy. Obowiązywał go zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Prawdopodobnie dlatego nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

- Kierujący jest nam znany, był wcześniej notowany za jazdę pod wpływem alkoholu. Ponadto motocykl nie miał aktualnego przeglądu technicznego i nie był ubezpieczony - powiedział asp. Rafał Retmaniak z sekcji prasowej stołecznej komendy.

Pościg zaczął się w pobliżu skrzyżowania ulicy Wilanowskiej z Doliną Służewiecką, kiedy mężczyzna nie zatrzymał się na wezwanie policjantów. Podczas ucieczki uderzył w prawy bok radiowozu. Uciekając dalej uszkodził następny wóz policyjny, niezwiązany z pościgiem. Wtedy za motocyklistą jechały już dwie załogi.

Po drodze uciekinier przejechał na czerwonym świetle. Pościg zakończył się na ul. Warneńskiej niedaleko Czarnomorskiej.

- Tam mężczyzna uderzył w zaparkowanego opla. Wcześniej prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie. Został zatrzymany i przewieziony na komisariat - podsumował Rafał Retmaniak.

O zdarzeniu informowaliśmy na tvnwarszawa.pl przed południem.

- Około godz. 10.30 policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierującego motocyklem, z uwagi na wygiętą tablicę rejestracyjną. Mężczyzna zaczął uciekać. Uszkodził dwa radiowozy, a także zaparkowany pojazd - poinformowała nas Edyta Adamus ze stołecznej policji.

- Mężczyzna został zakuty w kajdanki. Radiowozy, które go ścigały są lekko uszkodzone. Na miejscu pracuje też kilka innych patroli policji - relacjonował nasz reporter Artur Węgrzynowicz.

md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • stefcio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 17:50 ~stefcio

  motocyklista? nie nazwałbym tego pana w dresie tak:D

 • decio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 17:46 ~decio

  Zawsze zastanawiałem się jak to możliwe żeby złapać samochodem motocykl..... ale od pewnego czasu wiem , ze to mozliwe. Otóz nie zdajecie sobie sprawy jak bardzo musi zwalniac motocykl na zakrętach, naprawdę kto nie jeździł motocyklem tego nie wie.

 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 15:05 ~vtr

  PJS~PJS

  Dla mnie (choć na co dzień jeżdżę moto) jest to przestępca, który powinien trafić za kraty pod zarzutem próby popełnienia morderstwa lub okaleczenia. Dodatkowo powinno się zarekwirować narzędzie przestępstwa itd.
  Powinno być to regułą bez znaczenia czy jest to motocykl czy samochód. Powinno to dotyczyć również pojazdów służbowych (narzędzie przestępstwa to narzędzie przestępstwa i tyle).

  A jakby to był twój motocykl oddany do serwisu to też byś takie genialne pomysły głosił ?

 • Andrus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 14:55 ~Andrus

  Axei nie jeździłeś nigdy na motorze ,to nie gadaj bredni.

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 13:26 ~Skipper

  No moje gratulacje! Policjanci reagowali bez zgłoszenia telefonicznego.
  Czyli da się.

 • Axel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 11:39 ~Axel

  Zawsze się zastanawiałem, co tacy ludzie mają w głowie zamiast mózgu.

 • szatan667

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 09:28 ~szatan667

  Lukasz ~Lukasz
  kiedy to somochód może scigać motocykl ???? ja sie Pytam ????????????

  Dopóki taka miernota siada za sterami rozwalającego się grata to TAK - samochód bez problemu go złapie. Zamknąć "kierowcę" a to jeżdżące coś na szrot.

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 09:25 ~waws

  ten pan nie jest właścicielem tego motocykla tylko mechanikiem - ktoś oddał moto do serwisu a jegomość zrobił sobie przejażdżkę z policją na karku  

 • PJS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 09:18 ~PJS

  Dla mnie (choć na co dzień jeżdżę moto) jest to przestępca, który powinien trafić za kraty pod zarzutem próby popełnienia morderstwa lub okaleczenia. Dodatkowo powinno się zarekwirować narzędzie przestępstwa itd.
  Powinno być to regułą bez znaczenia czy jest to motocykl czy samochód. Powinno to dotyczyć również pojazdów służbowych (narzędzie przestępstwa to narzędzie przestępstwa i tyle).

 • Lukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 09:01 ~Lukasz

  kiedy to somochód może scigać motocykl ???? ja sie Pytam ????????????

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl