Ulice

24.01.2012 15:11 nowe drogowskazy na Puławskiej, Rzymowskiego i Dolince

Półtora miliona na nowe tablice

SERWISY:

 

Na Puławskiej, Rzymowskiego, oraz Dolinie Służewieckiej Zarząd Dróg Miejskich po blisko dwóch latach zamontował nowe drogowskazy. Koszt ich wymiany wyniósł 1,5 mln zł.

- Wymiana drogowskazów była konieczna nie tylko ze względu na ich wyeksploatowanie, po zakończeniu budowy trasy S2, ale również dlatego, że na ul. Puławskiej ruch kołowy po jej wybudowaniu z pewnością się zwiększy - wyjaśnia Karolina Gałecka, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Oznaczenia kosztowały 1,5 mln zł

Nowe znaki zostały ustawione na wszystkich wlotach i jest to system drogowskazów z użyciem bram, a informacje znajdują się nad poszczególnymi jezdniami i pasami ruchu. W sumie ZDM zlikwidował siedem bram drogowskazowych i ustawił dziewięć nowych. Koszt wymiany drogowskazów wyniósł 1,5 mln zł.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2012 21:06 ~Wierzbno

  @Marta_natolin

  To nie jest "nic nie znacząca uliczka", tylko niezbędne połączenie Służewca Mieszkaniowego z resztą Mokotowa i miasta. Dodatkowo jest to dojazd m.in. do obiektów biurowych, przemysłowych, usługowuych,centrum budowlanego i pętla autobusowa "Bokserska". Nie ma innej możliwości, szczególnie gdy dużo większa ulica (Modzelewskiego) została rozcięta przez Rzymowskiego. Gotarda korkom nie jest winne, raczej brak połączenia Puławska - Al. KEN i mostu Na Zaporze.

 • Kiki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2012 09:01 ~Kiki

  witam wszystkich, akurat pracuję w drogówce i uwierzcie, że wiem ile co kosztuje. ZDM jest bardzo wymagający i byle co nie przejdzie, są takie obostrzenia, wymagania co do materiałów i w ogóle. Firmy muszą wykonywać to czego sobie Zamawiający życzy więc za wielkiego wyboru wykonawcy nie mają.
  tak na marginesie gwarancja na te konstrukcje i tablice to 10 lat.
  pożyjemy, zobaczymy.

 • komarrider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 11:28 ~komarrider

  Marta_natolin Ciekawi mnie to czy wiesz jaki korek jest na ul. Gotarda w popołudniowym szczycie? Poza tym tą wg. Ciebie nic nie znaczącą uliczką jeżdżą trzy linie autobusowe (138, 193, 174) Bierz również pod uwagę to, że jest to jedyna ulica, z której istniej możliwość skrętu w lewo w kierunku Galerii Mokotów z tego osiedla, a mieszkają tam tacy sami ludzie, jak na Ursynowie. Wystarczy też, że utrudniono ruch pieszych w okolicy ul.Cybernetyki poprzez ustawienie beznadziejnej kładki gdzie nie działają windy i osoby z mniejszą sprawnością ruchową, rodzice z wózkami korzystają ze "ślimaka" (z jednej strony Rzymowskiego) oraz zjazdu (z drugiej strony tej ulicy) przeznaczonego tylko i wyłącznie dla rowerzystów! Tak więc wybacz, ale każdy chce jakoś żyć, a Ursynów nie jest najważniejszą dzielnicą w Warszawie.

 • Hey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 10:49 ~Hey

  Ale pitolicie, wszyscy znafcy kosztorysów i zakresów.
  Ale chyba urlopy, bo marudów mało dzisiaj. Pewnie w Zakopanem marudzą gazdom.

 • Wiguś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 08:44 ~Wiguś

  Nie czytając poniższych komentarzy wydaje mi się, że "troszkę" przepłacono. Do kontroli!

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 08:43 Marta_natolin

  Niech ZDM zajmie sie wreszcie fatalnym ustawieniem swiatel na skrzyzowaniu Rzymowskiego z Gotarda w kierunku Galerii Mokotow, bo w tej chwili Rzymowskiego stoi juz od przed Modzelewskiego bo Gotarda ma zbyt dlugo zielone swiatlo. Swiatek, piatek czy niedziela ZAWSZE jest tam na Rzymowskiego mniejszy lub wiekszy korek. Uprzywilejowac trzeba Rzymowskiego bo to duzo wazniejsza arteria komunikacyjna niz jakas polosiedlowa uliczka boczna. Nie ma takiego problemu z korkiem nawet przy skrzyzowaniu kolo Galerii!

 • Maslak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 23:31 ~Maslak

  Glowa nie wciskaj mi kitow, ze kawalek konstrukcji ze stali kosztuje 170 tys. zl Chyba, ze prezez ZDM ma kuzyna co ma firme, ktory wygral przetarg i troche wiwindowal z cena.

 • kaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 21:22 ~kaki

  oczywiscie na znaku musi byc obowiazkowo jak dojechac do 6,5 tys terespola. nigdzie indziej polacy nie jezdza tylko do terespola.

 • Pro-Logic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 20:53 ~Pro-Logic

  Terespol? czy Marynarską śmigają ciężarówki by było tam oznaczenie jak dla transportu ciężkiego? A może bardziej logicznie jest napisać "Lublin/Siedlce/Terespol"?

 • Glowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2012 20:20 ~Glowa

  @Babol

  Na tym się robi biznes.
  A ty myślisz, że ile kosztuje wyprodukowanie 90% urzadzeń dostępnych na rynku?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl