Ulice

24.06.2011 10:33 kolizja na trasie

Polonez na boku na S8

SERWISY:

Polonez truck wylądował na boku po zderzeniu z volkswagenem passatem.

Do kolizji doszło przy próbie zmiany pasa przed godz. 10.00 na trasie S8 w kierunku Marek, kilkaset metrów od zjazdu z ul. Lazurowej. Nikt nie został ranny. Utrudnienia w ruchu trwały około pół godziny.

bako/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Janio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 07:20 ~Janio

  Jacek - za ten teks na temat Poloneza chętnie bym Cię wpędził w kompleksy moim Polonezem, którm regularnie wkurzam kierowców wygających ponad 50 tys. zł na auto aby zobaczyć potem w lusterku Poloneza jadącego jewym pasem i migającego światłami :)

 • WI, ale z Białołęki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 15:40 ~WI, ale z…

  @marlom: prędkość jest zgubna tam, gdzie droga jest do niej niedostosowana. S8 była projektowana już jako ekspresówka, więc duże prędkości były brane pod uwagę.

  Problem polskich kierowców jest taki, że jak widzą ograniczenie, to myślą, że jest bzdurne i niepotrzebne, więc wciskają w podłogę i gnają środkiem miasta z prędkością autostradową.

  OK. Są miejsca, gdzie faktycznie ograniczenia są bzdurne, ale niestety to my, kierowcy w większości wypadków nie potrafimy wykazać się inteligencją i gnamy tam, gdzie nie powinniśmy. Stąd twierdzenie "speców", że prędkość zawiniła... A powinno raczej być, że jej nie dostosowanie do drogi i warunków...

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 15:35 ~Jacek

  Śmiechłem na widok poloneza na trasie szybkiego ruchu.
  Gruchot chyba sam przewrócił się z wrażenia, że "pany w zagramanicznych wozach jadom tak szybko"

 • cruenzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 15:28 ~cruenzo

  a 150 metrów wcześniej, tuż po tym zdarzeniu facio golfem wjechał w tyłek prowadzonego przeze mnie MB Sprintera....

 • marlom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 15:09 ~marlom

  "Bezpieczeństwo na drodze jest pochodną kilku składowych: jakości drogi, jakości samochodów oraz jakości kierowców!

  Dopiero te trzy składniki razem są przyczyną małej lub dużej ilości wypadków."

  To ciekawe dlaczego przez "specjalistów" jest przekonanie że prędkość to samo zło. Jakoś jak były podnoszone prędkości na autostradach i drogach expresowych nikt nie protestował z powodów słabej jakości samochodów i jakości kierowców tylko właśnie z powodu prędkości.

  A dlaczego piszesz o małej ilości wypadków ? Na nowej S8 jest "mało" wypadków, a prędkości są zazwyczaj > 100 km./h. Zawsze się trafi nieuwaga kierowcy lub awaria pojazdu. Wniosek jest taki, że wybudujcie drogi to i wypadków będzie sporo mniej.

  Rozumiem że jak całe życie nazywali Cię oszołomem to teraz nie potrafisz wyrażać emocji, ale jak dorośniesz to zrozumiesz, że nie Ty sam jesteś na świecie ;).

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 14:42 ~WAW

  Mijałem go rano jak jechał w stronę Bronisz - jak widać, pewnie po zakupy. Niestety chyba jakiś pierdołowaty kierowca, cały czas wlókł się lewem pasem 70 na godzinę...

 • WB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 14:41 ~WB

  Ale kapusty!!! Następnym razem może wysypie się siano :)!!!

 • Jacu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 14:40 ~Jacu

  tak tak gh ma rację

 • gH

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 13:02 ~gH

  Koledzy kierowcy! Bardzo łatwo nie zauważyć samochodu w lusterku przy zmianie pasa na drodze o 3 i więcej pasach ruchu. Pewni siebie i swoich lusterek właśnie ulegają najczęściej takim incydentom. Pan na prawym pasie zmienia na środkowy patrząc w lusterko, to samo robi Pan na lewym pasie, on też zmienia na środkowy. W lusterkach, chwilę przed manewrem obydwaj Panowie mają pusty środkowy pas, obaj też jednocześnie wjeżdżają na środkowy pas ruchu i się "cmokają". Przy tej prędkości to wystarczy do wybicia samochodu z toru i spektakularnego "dacha" Trochę więcej pokory i przede wszystkim włączajcie kierunkowskazy odpowiednio wcześnie przed manewrem. Takie sytuacje mogą zdarzać się najlepszym i miejcie tego świadomość na drogach, a może kilka osób uratuje życie. Pozdrawiam wszystkich
  Super-pewnych kierowców.

 • ds

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.06.2011 12:39 ~ds

  ~walczy i polonez
  nie do końca się z Tobą zgodzę. Jeżeli kierowca jest dobrze wyszkolony to bezpiecznie pojedzie nawet kiepską drogą. Będzie to wymagało tylko większego wysiłku i skupienia.

  Oczywiście masz rację co do jakości samochodów. Nawet najlepszy kierowca może spowodować wypadek jeżeli jego auto będzie niesprawne.

  Powyższy przykład pokazuje, że wbrew temu co wszyscy kierowcy myślą, większość nie potrafi prawidłowo wykonywać podstawowych manewrów jakimi są zmiana pasa ruchy, czy włączanie się do ruchu.

  http://warszawa.gumtree.pl/c-Spolecznosc-wymiana-umiejetnosci-Technika-jazdy-samochodem-za-zaproponuj-W0QQAdIdZ278199911
  Proponuje się zapoznać.
  Pozdrawiam wszystkich super kierowców!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl