Ulice

24.07.2015 10:36 w samochodzie także dwóch innych posłów

Policja na sygnale za posłem PiS. "Nie zatrzymał się do kontroli"

SERWISY:


W czwartek w nocy pod Warszawą policja próbowała zatrzymać do kontroli auto, które o 45 km/h przekroczyło dozwoloną prędkość. Jak podaje policja, w pierwszej chwili auto nie zatrzymało się do kontroli. Przeprowadzono ją dwa kilometry dalej. Za kierownicą siedział poseł Krzysztof Lipiec z Prawa i Sprawiedliwości.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 1 w nocy z czwartku na piątek na terenie powiatu piaseczyńskiego. Jak mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji, samochód nie zatrzymał się do kontroli na skrzyżowaniu al. Krakowskiej i ulicy Spokojnej w podwarszawskiej miejscowości Grzędy. - Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne. Gdy ruszyli za samochodem, ten zjechał na pobocze - powiedział Mrozek.

45 km/h za szybko

Rzecznik dodaje, że na tej drodze obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h, a według pomiaru auto jechało 115 km/h. Jak podaje policja, za takie wykroczenie grozi 8 punktów karnych oraz mandat w wysokości 300-400 złotych.

Auto zatrzymało się w Woli Mrokowskiej, w odległości ponad dwóch kilometrów od miejscowości Grzędy.

- Gdy policjanci przystąpili do kontroli kierujący pojazdem oświadczył, że jest parlamentarzystą, został poproszony o przedstawienie odpowiednich dokumentów. Pokazał legitymację poselską, a także dowód osobisty i prawo jazdy. Tożsamość kierowcy została potwierdzona, w oparciu o obowiązujące przepisy policjanci odstąpili od dalszych czynności na miejscu - tłumaczył Mrozek i ujawnia, że za kierownicą siedział poseł Krzysztof Lipiec z PiS-u.

Policjant zaznacza też, że parlamentarzysta poddał się dobrowolnie badaniu trzeźwości. - Był trzeźwy - stwierdził rzecznik komendy stołecznej.

Uchylą mu immunitet?

Zgodnie z procedurą, sprawa zostanie przekazana teraz do Komendy Głównej Policji, która skieruje do marszałka sejmu pismo o uchylenie mu immunitetu.

Dlaczego poseł Lipiec nie zatrzymał się do kontroli? W rozmowie z dziennikarzami zapewniał, że początkowo nie zauważył policyjnego patrolu. - Kontrola była prowadzona w taki sposób, żeby policjanci byli widoczni – zapewniał wcześniej Mariusz Mrozek.

Poseł Lipiec zapowiedział, że zamierza dobrowolnie poddać się karze za wykroczenie drogowe i przeprosił za swoje zachowanie.

W aucie trzech posłów

Z Lipcem jechało dwóch innych posłów z PiS: Jarosław Zieliński i Marek Kwitek.

ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2015 07:38 ~mmm

  Nie zatrzymałabym się o pierwszej w nocy na nieoświetlonej drodze poza terenem zabudowanym, bo ktoś zamachał mi latarką- zwłaszcza jeżeli jadę lepsiejszym autem. A bo to raz kogoś tak obrobili i zabili? Mam do tego prawo- muszę tylko się zgłosić na najbliższy komisariat policji. Bicie piany w sezonie ogórkowym.

 • Olaff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2015 01:34 ~Olaff

  oj boli~oj boli

  Ta próba zatrzymania była chyba poza terenem zabudowanym. Więc każdy z nas kierowców w nocy nie ma obowiązku się zatrzymywać !

  A niby na jakiej podstawie? Policjant był umundurowany, dawał znaki świetlne. Jeśli masz prawo jazdy lepiej je oddaj.

 • mirko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2015 00:11 ~mirko

  Nas doją na każdym kroku a inni maja wszystko w dupie i jeszcze dobrze zarabiaja,

 • kkryg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 21:01 kkryg

  ...o 1 w nocy śpieszył się na obrady ....

 • pIN_okio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 20:40 ~pIN_okio

  jaki ma ładny czerwony nosek - ciekawe od czego?

 • enigma x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 18:42 enigma x

  Lipiec poszalał w lipcu. ;)

 • ala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 18:28 ~ala

  całe 2 km pościg

 • sedziadred

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 18:09 ~sedziadred

  Prawo ma w nosie a sprawiedliwośc jeszcze głebiej , taki to ci poseł

 • oj boli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 18:04 ~oj boli

  Ta próba zatrzymania była chyba poza terenem zabudowanym. Więc każdy z nas kierowców w nocy nie ma obowiązku się zatrzymywać !

 • ZAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2015 18:02 ~ZAK

  I taki to margines społeczny utrzymywany jest z naszych podatków.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl