Ulice

23.11.2017 10:08 UTRUDNIENIA

Pociąg zderzył się 
z ciężarówką w Piastowie

SERWISY:

Pociąg Kolei Mazowieckich zderzył się z ciężarówką tuż za stacją w Piastowie. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy od jednego z pasażerów.

- Usłyszeliśmy mocny huk. Pociąg zderzył się z ciężarówką, która poruszała się na terenie budowy obok torów - relacjonował Mateusz, który wysłał nam informacje na Facebooku.

Na miejscu była policja, która poinformowała że nie ma rannych. - Zderzenie miało miejsce około godziny 9.15. Pociąg relacji Skierniewice Warszawa uderzył w naczepę stojącą na torowisku. Z naszych ustaleń wynika, że maszynista po jej zobaczeniu, zaczął mocno hamować. Dla nas najważniejsze jest, to że nikomu nic się nie stało - stwierdziła Karolina Kańka z policji w Pruszkowie.

"Pojazd budowy"

Karol Jakubowski z PKP PLK dodał, że "samochód pracował na przebudowywanej, wyłączonej z ruchu, sąsiedniej linii kolejowej".

Na miejscu był nasz reporter, który mówił, że ciężarówka nie była mocno uszkodzona. - Nie widać dużych uszkodzeń. Pociąg musiał uderzyć w naczepę z niewielką prędkością. Pojazd nie przejeżdżał przez tory, po prostu zbyt mocno wychylił się naczepą w światło toru kolejowego - powiedział Tomasz Zieliński z tvnwarszawa.pl.

Utrudnienia

Koleje Mazowieckie ostrzegały, że były problemy w kursowaniu pociągów. "Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Warszawa - Skierniewice (na odcinku Pruszków – Warszawa Włochy). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - ostrzegały Koleje Mazowieckie.

- Składy kursują po jednym torze. Ruch pociągów nie został wstrzymany. Trudno mi jest mówić o tym jak długo potrwają utrudnienia. Na miejsce jedzie komisja powypadkowa - informowała Donata Nowakowska z Kolei Mazowieckich.

Utrudnienia zakończyły się przed godziną 12.

md/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2017 12:16 ~Leon

  WIdocznym się staje brak kierowców ciężarówek, z braku kierowców firmy zatudniaja każdegfo chętnego byle mieli prawo jezdy i taki, to daje smutny skutek!

 • transbud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 14:11 ~transbud

  pasażer~pasażer

  Jechałem tymm pociągniem, nie wiem jak oni pilnują tych prac, ale tir przyparkował za blisko torów, po udeżeniu nagle wyskoczyło 5 gości w kamizelkach i zaczęło chodzić wokoło z telefonami, gdzie Ci goście byli i dlaczego nikt nie zadbał o bezpieczeństwo?


  Zowu sie czepiasz:) jak mieli dogladać auta, jak przebierali sie w kamizelki. A lustro maja jedno, to trochę trwało..

 • Robot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 13:10 ~Robot

  Właśnie powinno się upubliczniać takich asów szos, aby nikt go więcej nie zatrudniał

 • mun856

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 12:51 ~mun856

  Kierowca ciężarówki zbyt dosłownie zinterpretował hasło: "tiry na tory"

 • RMF

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 12:23 ~RMF

  Tak się kończy cofanie na czuja, bez asysty drugiej osoby.

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 12:12 ~pasażer

  Jechałem tymm pociągniem, nie wiem jak oni pilnują tych prac, ale tir przyparkował za blisko torów, po udeżeniu nagle wyskoczyło 5 gości w kamizelkach i zaczęło chodzić wokoło z telefonami, gdzie Ci goście byli i dlaczego nikt nie zadbał o bezpieczeństwo?

 • duzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 10:32 ~duzy

  kiedyś mowilo się ze kierowcy malych aut to sieroty ale od kilku lat widzi sie ze kierowcy duzych aut to tez sieroty

 • jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2017 10:22 ~jurek

  pewno inteligentny kierowca myślał, że pociąg wyjedzie z szyn i go ominie. odebrac mu dożywotnio prawo jazdy i obciążyć kosztami przestojów pociągów.Przez takich giną ludzie.Spowodował katastrofę w ruchu lądowym i powinien za to beknąć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl