Ulice

28.01.2011 09:56 Co robić podczas kontroli policyjnej

Pobili się o środkowy pas

SERWISY:

Policjanci musieli rozdzielić krewkich kierowców, którzy pobili się rano w Al. Jerozolimskich. Poszło o... środkowy pas. - Zaczyna się dzień. Zamiast jechać z optymistycznym nastawieniem, dochodzi do bójki z błahego powodu - komentuje zajście Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki, który analizował dziś w TVN Warszawa zachowania kierowców podczas kontroli drogowej.   

- Doszło do pewnego incydentu – mówi Wojciech Pasieczny. - Dwaj kierowcy zjeżdżali na środkowy pas – jeden z lewego, drugi z buspasa. Pierwszy nie wpuścił drugiego przed siebie. Ten zjeżdżający z buspasa postanowił wymierzyć pierwszemu sprawiedliwość. Była wymiana słów, przepychanka i w ruch poszły pięści – relacjonuje i dodaje, że jeden z panów nie jest mieszkańcem Warszawy. - Być może w mieście, z którego pochodzi takie zachowanie jest normalne.

Wszystko działo się niedaleko miejsca, w którym Hubert Radzikowski z redakcji "Ulic" rozmawiał z Pasiecznym na temat zachowań stołecznych kierowców w trakcie kontroli policyjnej.

Są i grzeczni

Jak mówią policjanci, nie brakuje grzecznych kierowców, którzy biją się w pierś i proszą o łagodny wymiar kary, ale dość często funkcjonariusze spotykają się także z agresją kierowców.  

- Pewnego razu nie dopuściliśmy pani do ruchu ze względu na jej stan emocjonalny. Okazało się, że była lekarzem. Odgrażała się. Mówiła, że nie daj boże, żeby policjant trafi na jej oddział – opowiada Pasieczny.

Kadrowcy, rutyniarze

Kolejny typ zachowań, z którymi spotykają się policjanci z drogówki, to tzw. "kadrowcy". - To kierowcy, którzy straszą np. wujkami, którzy są zatrudnieni w ministerstwach – tłumaczy Pasieczny.

Kierowcy, którzy łamią przepisy mają "rutynowe" wymówki: tłumaczą się pośpiechem albo "pustymi" ulicami.


Zbyt liberalni?

- A może Policja w Polsce jest zbyt liberalna - pyta Radzikowski. - Uważam, że rozmowy mogą mieć miejsce, o ile są na poziomie. Nasze społeczeństwo jest rozdyskutowane w porównaniu np. z Niemcami. Może jesteśmy zbyt liberalni, ale podwyższać mandatów nie możemy - odpowiada Pasieczny.

Zobacz, czy kierowcy stresują się podczas kontroli policyjnej?

Przyjezdni bez kultury?

Zdarzenie w al. Jerozolimskich poruszyło internautów. Na forum pojawiło się wiele komentarzy na temat wypowiedzi policjanta, ale także pod adresem przyjezdnych kierowców. 

Dyskusja rozrosła się tak bardzo, że postanowiliśmy zadzwonić do Wojciecha Piasecznego i dopytać, czy rzeczywiście przyjezdni na stołecznych drogach zachowują się bardziej chaotycznie niż warszawiacy.

- Zwróciłem się tak do tego kierowcy, bo zachowywał się wyjątkowo niegrzecznie. To nie jest tak, że wszyscy kierowcy spoza Warszawy nie potrafią zachować się na drodze. Wręcz przeciwnie: wydaje mi się, że to stołeczni kierowcy często mają problem z dobrym wychowaniem - podsumował. 

ran/par/aq/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2011 17:10 ~arek

  witam, tablice LLU to łuków a nie lublin, tablica nie ma znaczenia, ważne kto za kierownicą- normalny człowiek który dąży do celu czy zakompleksiony kretyn, trochę wyrozumiałości dla innych a wszyscy będziemy zdrowsi
  pozdr

 • karolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2011 01:13 ~karolka

  odezwali się warszawiacy LLU wcale nie jest złe jak ktoś jest kulturalny zawsze to i podczas jazdy samochodem jest... I nie ważne jaką ma rejstracje od tego to nie jest uzaleznione... Sama jestem kierowcą i wcale wy wielcy warszawiacy kulturalnie nie jeździcie uważacie się za wilkich chociaz tacy nie jesteście w głowach wam siedzi tylko to ze ze stolicy jesteście i myślicie że wszystko wam wolno... a wcale tak nie jest przepisy i was obowiązują... I nie gadajcie tak na innych najpierw zróbcie sobie rachunek sumienia potem róbcie go innym...

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 12:51 ~Wierzbno

  W ogóle Policja nie powinna dyskutować. Kara i koniec. Zero dyskusji. Dyskusję to można prowadzić w sądzie. A jak kierowca jest agresywny, użyć siły. W USA tak jest i nikt nie płacze.

 • robert 1968

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2011 15:00 ~robert 1968

  Jestem Warszawjakiem ale po stolicy poruszam sie pojazdem na niemjeckiej rejestracji i mam porownanie ze niema znaczenia jaka masz rejestracje warszawska podmiejska czy z innego miasta brak samo krytyki i znajomosci przepisow ruch drogowego

 • leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2011 09:45 ~leon

  Nie obwiniajmy innych bo sami jesteśmy nie lepsi. Fatalnie jeździmy, wszędzie śmiecimy, przeklinamy i "zawsze" mamy racje. Uderzmy się we własną pierś a będzie naprawdę klawo.

 • janusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2011 08:43 ~janusz

  A wy wszyscy jeżdżący z WB WD WWL WG i tym podobne to skd jesteście ? Amnezja was już ogarnęła po zmianie liter na tablicach rejestracyjnych ? To gdzie tak się śpieszycie w piątki po połudbiu i w sobotę rano zostawiając w swoich zamkniętych gettach puste garaże podziemne ? Co , wszyscy jedziecie wypoczywać na Mazury czy do Zakopanego ? Siejecie grozę wtedy grozę na drogach całej Polski ale cóż - jesteście też wtedy u siebie i trzeba się pokazać że się z Warszawy przyjechało. Kmioty.

 • Empi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2011 01:48 ~Empi

  LU, LXX i inne jełopy.
  Z racji wykonywanego zawodu jeżdżę po Warszawie ok 10-12 h dziennie.
  PROSZĘ zostańcie Lublińskopodobne u siebie, dajcie dożyć starości !!!!

 • WD_fan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2011 01:05 ~WD_fan

  Warsaw RULLEZ !

 • ddddd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2011 23:13 ~ddddd

  LLU leją się sztachetami na wiejskich imprezach to mają wprawę chłopaki :) :) :)

 • qw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2011 22:21 ~qw

  Pozamykac stacje z LPG w Warszawie to przyjezdnego towarzystwa nie bedzie tak stac na przejadzki tutaj :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl