Ulice

02.12.2010 16:28 Utrudnienia w komunikacji

Po wypadku na Białołęce autobusy zmieniły trasy

SERWISY:

Po czwartkowym zderzeniu pociągu z autobusem, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował trasy objazdowe dla linii 133 i 152 na czas trwania utrudnień. Autobusy kursowały objazdem do późnych godzin wieczornych.

Linia 133: autobusy tej linii kursowały po zachodniej stronie torów po trasie: Żerań FSO ... Mehoffera – Fletniowa – Klasyków – Modlińska – Mehoffera ... i dalej po trasie do pętli ŻERAŃ FSO.

Linia 152: jeden autobus kursował po wschodniej stronie torów na trasie Choszczówka – Białołęka Dworska (zapewnia on dowóz z Białołęki Dworskiej do autobusów linii 176 i w pobliże przystanków SKM Choszczówka i Płudy); pozostałe wozy tej linii kursowały po zachodniej stronie torów po trasie: ŻERAN FSO ... Modlińska - Klasyków - Fletniowa – Mehoffera – Modlińska ... i dalej po trasie do pętli ŻERAŃ FSO.

Wypadek na przejeździe

W czwartek po południu na strzeżonym przejeździe kolejowym w autobus linii 133 uderzył pociąg ekspersowy relacji Gdynia-Kraków. W wyniku zderzenia 7 osób zostało rannych, głównie dzieci.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w momencie wypadku szlabany na przejeździe były podniesione. Prawdopodobną przyczyną wypadku był błąd dróżnika. W tym samym czasie miały przejeżdżać trzy pociągi. Dróżnik wiedział o przejeździe dwóch pociągów, nie zauważył tego trzeciego składu i podniósł szlabany. W tym momencie wjechał autobus.

bf/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ziutek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2010 12:35 ~ziutek

  nieźle, dobrze że tylko zahaczył bo było by po nas. Farta mieliśmy

 • kolejarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 06:56 ~kolejarz

  Ty bart ty w PKP robisz to dlatego się to stało bo jeśli tacy jak ty pracują na przejazdach kolejowych to powinni was pozwalniać i kompetentnych ludzi zatrudnić gdyż jeśli osoba która czuwa nad bezpiecznym ruchem nie upewniła się co do bezpiecznego otworzenia tych rogatek to człowiek powinien zostać wysłany na długi urlop nie obraź się człowieku ale mamy 2010 i są telefony radio i kilka innych cudów techniki za pomocą których można było się skontaktować z maszynistą a tak też pracuje w grupie PKP w Energetyce i robię w torach a ty pewnie za biureczkiem siedzisz

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 00:46 Optymista_…

  Dróżnik zezwala na przejazd pod pędzącą kolejkę? Powinni nazwać pociąg jego imieniem.

 • ela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 20:57 ~ela

  Przepraszam bardzo, ale czy otwarcie i zamknięcie szlabanu zależy od tego czy dróżnik zobaczy pociąg czy nie?!
  Bart-pracowniku PKP, chyba istnieją jeszcze jakieś systemy sterowania ruchem kolejowym i zabezpieczenia, nieprawdaż?

 • Bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 19:14 ~Bart

  Kurcze Jelcz nam z floty odpadł ...

 • Bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 18:34 ~Bart

  Widze że sami znawcy kolejnictwa są tutaj. Pomyślcie zanim coś napiszecie.
  Jestem pracownikiem PKP i mogę powiedzieć że w zwykły letni dzień rzeczywiście nadjeżdżające pociągi tu znakomicie widać. Weźcie jednak pod uwagę że jest dużo śniegu i pochmurno, kilka sekund przed wypadkiem przejechały 2 pociągi i to spowodował że śnieg z torów i okolic uniósł się w powietrze powodując że widoczność w takich przypadkach jest ograniczona do kilki metrów.
  Przy przejeździe pociągu przez przejazd przy śniegu i wietrze nawet dróżnik w tych tumanach śniegu ledwo przejeżdżający pociąg widzi.

 • świstak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 18:06 ~świstak

  To dopiero złego początek. Wszystko przez zamknięty przejazd na Klasyków. Odcięli w tan sposób połowę Białołęki od świata.

 • ...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 17:35 ~...

  z dwojga złego dobrze że go trafił w tył a nie z bok......

 • Wrak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 17:35 ~Wrak

  Bład dróżnika niepodważalny, Ale kierowca też nie jest bez winy.. Nie upewnił się że może bezpiecznie pokonać przejazd... Przejechały wg. relacji trzy samochody... Nie ruszał spod szlabanu.. Odpowiedzialnośc spoczywa na dwóch osobach: Dróżnika oraz Kierowcy Znamy wszyscy kampanię "Zatrzymaj się i zyj" Jak grochem o ścianę

 • King of Justice

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.12.2010 17:25 ~King of Justice

  Dobrze znam ten przejazd, nie zauważyć tam pociągu to prawdziwa sztuka. Że jeden nie zauważył, jeszcze da się wytłumaczyć, ale gdzie miał oczy kierowca autobusu?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl