Ulice

09.08.2015 09:37 Zakończyli prace tydzień przed terminem

Po dwa pasy do centum i Łomianek. Wisłostrada znowu szeroka

SERWISY:

Tydzień przed zapowiadanym terminem drogowcy przywrócili ruch na jezdni Wisłostrady w kierunku Łomianek przy Trasie Armii Krajowej. To bardzo dobra informacja dla kierowców, którzy nie będą musieli już korzystać w tym rejonie z nietypowej i dla wielu kłopotliwej organizacji ruchu.

Drogowcy zapowiedzieli, że jezdnia zostanie otwarta w nocy. W niedzielę rano na miejsce udał się nasz reporter.

- Kierowcy mogą poruszać się już dwoma pasami w obu kierunkach. Wszystko wróciło do normy sprzed remontu. Widać, że na jezdni położony jest nowy asfalt, na poboczach zostały do przeprowadzenia jeszcze  drobne prace "kosmetyczne" – przekazał Tomasz Zieliński.

- Zwężenie, choć nie trwało długo, było bardzo uciążliwe dla kierowców, szczególnie tych jadących od strony Łomianek do centrum . Teraz na pewno będzie jeździło im się łatwiej – dodał.

Od początku lipca jezdnia, którą normalnie jedzie się w kierunku Gdańska, była zamknięta, na drugiej natomiast obowiązywała zmienna organizacja ruchu - liczba pasów w danym kierunku zmieniała się w zależności od natężeniem ruchu pojazdów w szczycie porannym i popołudniowym oraz w godzinach powrotów do miasta z wakacyjnych wyjazdów. Jak wstępnie zapowiadali drogowcy, taka organizacja ruchu miała obowiązywać do 17 sierpnia.

Otworzą zjazdy z Trasy AK

To jednak nie koniec zmian w rejonie Trasy AK. W nocy z niedzieli na poniedziałek (z 9 na 10 sierpnia) planowane jest też udostępnienie kierowcom części wyremontowanej jezdni Trasy AK w stronę Wisły pomiędzy ul. Powązkowską i Wisłostradą.
Jadący w kierunku Mostu gen. S. Grota-Roweckiego będą mogli skorzystać z jednego pasa. Dwa dodatkowe pasy, tak jak dotychczas, będą mieli na jezdni północnej. Jednocześnie otwarte zostaną dwie estakady zjazdowe na węźle Wisłostrada z Trasy AK w kierunku centrum oraz w stronę Gdańska, a także zjazd przed węzłem z ul. W. Broniewskiego.

Przebudowują Trasę AK

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK, czy też budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r.

 

 

TAK WYGLĄDA RUCH NA ZWĘŻONYM ODCINKU WISŁOSTRADY:


jk/ep/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • olka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2015 09:18 ~olka

  dwa pasy i "szeroka" dramat...hahaha

 • wer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2015 22:26 ~wer

  w to lato wszystko przed terminem

 • rondo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.08.2015 17:04 ~rondo

  Od tych desek na środku spłonie jak Most Łazienkowski a winnych nie będzie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl