Ulice

21.09.2011 09:08 korek w stronę gdańska

Płonąca naczepa tira
zakorkowała krajową "7"

SERWISY:

 

- Na ul. Kolejowej między Łomiankami a Dziekanowem Leśnym w trakcie jazdy zapaliła się naczepa tira - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Faktycznie bierzemy udział w akcji gaszenia pojazdu w Dziekanowie Leśnym na krajowej "7" - potwierdził przed godziną 9.00 st. aspirant Grzegorz Trzeciak ze stołecznej straży pożarnej. - Nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - dodaje.

- Do pożaru doszło przez pękniętą oponę naczepy - informuje reporter tvnwarszawa.pl Marcin Gula. - Pod wpływem tarcia doszło do zapalenia się opony, a potem podwozia - wyjaśnia.

Wylotówka w korku

Pożar jest już ugaszony. Naczepa nadal jednak blokuje część jezdni Kolejowej na wysokości numeru 206, tuż przed skrętem do Dziekanowa Leśnego.

Nadal są duże utrudnienia dla kierowców podróżujących w kierunku Gdańska. - Kolejowa zakorkowana - informuje Gula. - Korek jednak powoli się rozładowuje.

Wkrótce podamy więcej informacji.

Czytaj także na Kontakcie 24

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • toldi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 14:35 ~toldi

  Dobrze się dowiedzieć, że droga ekspresowa została zaplanowana jeszcze w XV wieku n.e.

 • mudzin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 13:00 ~mudzin

  do mm

  Radzę najpierw dowiedzieć się kiedy powstały Łomianki, a kiedy wspomniana "droga ekspresowa". Pozdrów lepiej tych, którzy wolą zrobić zestaw "pasy + światła", niż prostą i bezkolizyjną kładkę dla pieszych.

 • mm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 12:42 ~mm

  Łomianki - czyli jak na drodze krajowej i części obwodnicy zbudować miasteczko i z drogi ekspresowej zrobić dziurę z przejściami dla pieszych co 100m. Pozdrawiam wydział do spraw zagospodarowania terenu z lat 70

 • MGX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 11:30 ~MGX

  W ramach czystości językowej, to tam w moim poście 'ciągnik' miało być, a nie 'ciągnig' ;)

 • Jan IV Sobieski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 11:21 ~Jan IV Sobieski

  Słownik PWN to jeszcze nie wyrocznia. Zapewne jakaś pani Krysia, językoznawczyni totalnie nie znająca się na prawie międzynrodowym oraz motoryzacji wpisała do słownika, gdyż tak mówili w telewizji świadkowie wypadków, znajomi, pisali dziennikarze gminnych gazetek. Nie wiedziała co to oznacza i dodała do słownika, tym samym legalizując dość poważny błąd leksykalny.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:57 ~jaro

  @daniel tir=samochód ciężarowy także. http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=tir

 • MGX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:36 ~MGX

  Kurcze, kolejni puryści językowi się znaleźli. Już nie macie większych problemów niż doszukiwanie się tabliczki z napisem TIR na ciężarówce? Ludzie mówią zwyczajowo na ciągnig z naczepą TIR, bo 90% z nich jeździ z tymi tabliczkami i od razu wiadomo o jaki zestaw samochodowy chodzi. Jak ktoś powie tylko, że ciężarówka się zepsuła, to nie wiadomo, czy chodzi o rzeczonego "tira", czy o zwykłą "budę" wiozącą pieczywo do sklepu. Proponuję rozluźnić nieco kołnieżyk pod szyją i się tak nie spinać o byle co ;)

 • luk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:09 ~luk

  Co to maja być za zdjecia? Przecież tu widać kompletną naczepę. Dlaczego nikt z Was nie pofatygował się zrobić zdjecia naczepy z drugiej strony? Tam nastąpiła awaria przecież.

 • daniel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 10:02 ~daniel

  To nie jest tak zwany przez Polaków "TIR" tylko zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego + naczepy w tym przypadku. Dobrze chociaż że Pan redaktor wiedział że to jest naczepa a nie przyczepa. Tir to jest nazwa międzynarodowej konwencji celnej polegającej na szybszej odprawie na granicy

 • Łukasz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.09.2011 09:47 ~Łukasz

  to był pewnie tir LLU wypełniony słoikami

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl