Ulice

25.09.2017 16:02 obywatelskie zatrzymanie

Pijany jechał trasą S8.
Grożą mu 2 lata więzienia

SERWISY:


Dwa lata więzienia grożą mężczyźnie, który "po kieliszku" podróżował trasą S8. Jazda mogłaby zakończyć się tragicznie, gdyby nie inny kierowca, który postanowił zatrzymać kierowcę poruszającego się "wężykiem".

Przypomnijmy. Nagranie zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Sebastiana. To on jechał za czarnym oplem rejestrując kamerą samochodową jego wyczyny. Nagranie wykonano między Wyszkowem a Markami. Jego bohater ma ewidentne problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy. Wygląda to bardzo niebezpiecznie szczególnie, że w niektórych miejscach na trasie prowadzone są roboty drogowe.

Autor nagrania, z pomocą kierowcy tria, postanawia zatrzymać mężczyznę. Auto zostaje zablokowane na drodze, pan Sebastian podbiega i wyjmuje kluczyki ze stacyjki. W opisie filmu poinformował też, że skontaktował się z odpowiednimi służbami dzwoniąc na numery alarmowe 997 i 112.

Zwolniony do domu

W poniedziałek wołomińska policja podała nam szczegóły dotyczące zatrzymanego mężczyzny.

- To 56-letni obywatel Ukrainy. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Usłyszał zarzuty na podstawie artykułu 178a paragraf 1, który mówi o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego - informuje w poniedziałek Tomasz Sitek, rzecznik prasowy komendy w Wołominie. - Grożą mu dwa lata więzienia - dodaje.

Po przesłuchaniu, mężczyzna został zwolniony do domu.

su/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • autopilot24

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2017 12:38 ~autopilot24

  wystarczy zadzwonić po kierowce autopilot24.pl i wracamy bezpiecznie do domu.

 • Martens

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2017 11:51 ~Martens

  Zwolniony do domu? I jak go zamierzają później "pozyskać" z Ukrainy?

 • lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2017 21:20 ~lolo

  BRAWO!!

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2017 17:24 ~Edek

  Czy sprzedaż alkoholu w Polsce nie powinna być ukraińcom prawnie zabroniona? I oczywiście zakaz wwożenia przez granicę.

 • Ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2017 17:21 ~Ewa

  albercik36~albercik36

  Ukrainiec... Dostanie zakaz prowadzenia pojazdów w Polsce i to wszystko. Na szczęście, dzięki reakcji innych kierowców nikogo nie zabił.

  To aż tak był pijany, że się nie zorientował gdzie jest, że w Polsce się po pijaku nie jeździ? Myślał, że jest u siebie?

 • Just

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2017 16:30 ~Just

  Ciekawe, czy w ogóle dostanie jakiś wyrok. Nawet jeśli - to jak go wykonają? Polaka by wsadzili do więzienia, Ukraińca będą szukać jak wiatru w polu. Na czas prowadzenia postępowania ukryje się na Ukrainie (żeby go nie doprowadzono do sądu), a potem - kto sprawdzi, czy na teren RP nie wjeżdża osoba z wyrokiem?

 • albercik36

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2017 16:12 ~albercik36

  Ukrainiec... Dostanie zakaz prowadzenia pojazdów w Polsce i to wszystko. Na szczęście, dzięki reakcji innych kierowców nikogo nie zabił.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Otworzył klapę i poszedł. Wrócił, zamknął ją i pojechał

Czasami samochody się psują i odmawiają posłuszeństwa - wiadomo. Najczęściej zepsute auta się naprawia i znowu można nimi jeździć. Niekiedy zdarza się,... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl