Ulice

08.02.2011 20:44 Nie kursowały tramwaje

Pieszy zginął na Andersa

SERWISY:

Tramwaj linii 18 śmiertelnie potrącił człowieka na ul. Andersa. Ruch w tym miejscu był przez kilkadziesiąt minut zablokowany.

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 20.00 na ul. Andersa u zbiegu ze Świętojerską. Ruch tramwajów w stronę Żoliborza został natychmiast wstrzymany.

Służby musiały podnieść wagon, żeby wydostać ciało potrąconej osoby. W tym czasie składy nie jeździły w obie strony.

Niestety pieszy nie przeżył. Przyczyny wypadku bada policja.

mjc/par

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.02.2011 20:45 PRZECINAK_149

  Gratulacje dla pseudo-pieszych, którzy nadal stwarzają zagrożenie w ruchu lądowym na skrzyżowaniu ANDERSA/ŚWIĘTOJERSKA - WIDOCZNIE UBIEGŁOTYGODNIOWA TRAGEDIA NIE DAŁA ''LUDZIOM'' DO MYSLENIA, WIĘC MOŻE, JAK JESZCZE KTOŚ ZGINIE LUB ZOSTANIE KALEKA,TO ''PIESI'' POJDĄ PO ROZUM DO GŁOWY, A PSIARNIA STANIE TAM I BEDZIE WLEPIAĆ WSZYSTKIM, BEZ WYJĄTKU MANDATY, A NIE POUCZENIA !!!!
  Ale niestety nie tylko tam dzieją się takie sytuacjie, ponieważ:
  - WORONICZA/WOŁOSKA o godzinie 14:23 starszy pan o lasce pomimo tego, że użyłem dzwonka przeszedł sobie przez torowisko z jednego przystanku na drugi, aby wsiąść do prowadzonego przeze mnie tramwaju;
  - jak zwykle potencjalni samobójcy przełazili po torowisku, w nie dozwolonym miejscu (wychodząc zza stojącego w przeciwna stronę tramwaju) na PL. UNII LUBELSKIEJ,TRASA ŁAZIENKOWSKA/MARSZAŁKOWSKA,KRÓLEWSKA, ANDERSA/STAWKI (14:56 stanąłem na przystanku ''MURANOWSKA 08'' w kierunku Żerania FSO i chwilę osobnik, który wysiadł z mego tramwaju, po mimo tego, że dzwoniłem na niego, to przeszedł przed moim tramwajem na czerwonym świetle, ale żeby tego było mało, to przeszedł też przed samochodami na drugą stronę ulicy z uśmiechem na twarzy, chociaż jeden z kierowców zwrócił mu uwagę, to ten miał go gdzieś - Brawo, moje gratulacje - szkoda tylko, że mu z tyłka garażu ktoś nie zrobił)
  Z tego wynika wniosek,iż oni wszyscy szukają śmierci, więc proponuje, aby przywiązali sobie linkę z kamieniem do nogi i rzucili się z mostu, a nie robili komuś kłopotu - CZY DO CHOLERY JASNEJ MAŁO W TYM ROKU JUŻ TYCH TRAGEDII I NIESZCZĘŚĆ ???

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 21:56 PRZECINAK_149

  Do @ MAGDALENA I INNYCH:
  Ciekawe, co Pani i inni będą mieli do powiedzenia w sprawie tego, co wyczyniali piesi w dniu dzisiejszym w czasie, gdy prowadziłem tramwaj linii 18:
  - przechodzenie lub przebieganie pieszych na czerwonym świetle przy:
  WOŁOSKA/DOMANIEWSKA,
  MARYNARSKA/POSTĘPU,
  PUŁAWSKA Z: WORONICZA,MALCZEWSKIEGO,URSYNOWSKĄ,DOLNĄ;
  PL. UNII LUBELSKIEJ (NOTORYCZNE PRZECHODZENIE Z PRZYSTANKU NA PRZYSTANEK PRZEZ TOROWISKO ORAZ WYCHODZENIE ZZA WOZU STOJĄCEGO W PRZECIWNYM KIERUNKU),
  TRASA ŁAZIENKOWSKA (PRZECHODZENIE W NIEDOZWOLONYM MIEJSCU),
  METRO RATUSZ ARSENAŁ (GODZ.18:38 W KIERUNKU CENTRUM - PARKA W WIEKU PO OKOŁO 22 LATA PRZECHODZI NA CZERWONYM, WIĘC UŻYŁEM DZWONKA ZEWNĘTRZNEGO,ALE ZERO REAKCJI. BA,PO WEJŚCIU TYCH OSÓB DO MEGO TRAMWAJU MŁODZIENIEC ZACZĄŁ SIĘ BUŻYĆ, WALIĆ W DRZWI OD KABINY I MI UBLIŻAĆ, WIĘC POWIADOMIŁEM CENTRALĘ RUCHU, A MOI PRZEŁOŻENI POLICJĘ, KTÓRA DWA PRZYSTANKI DALEJ, CZYLI PRZY KRÓLEWSKIEJ, WYPROSIŁA TYCH ''PASAŻERÓW'' Z TRAMWAJU;
  KRÓLEWSKA,
  PL. BANKOWY,
  PL. KONSTYTUCJI,
  ANDERSA/ŚWIĘTOJERSKA (NIC SIĘ NIE ZMIENIŁO PO UBIEGŁO TYGODNIOWEJ TRAGEDII !!!),
  ANDERSA/STAWKI.
  Godzina 10:43 - dojeżdząm z malutką prędkością do początku wysepki tramwajowej na przystanku KS POLONIA, a tu zza wozu stojącego w przeciwnym kierunku wychodzi ''pieszy'', dzwonię, ale zero reakcji z jego strony. Osoba ta wsiadła do mego tramwaju z uśmiechem na twarzy i przejechała jeden przystanek i wysiadła z wozu !!!
  Moje gratulacje za to wszystko, co ''piesi'' wyprawiają, a potem pretensja do garbatego,że ma dzieci proste - mało śmierci na torach ??, to będzie więcej.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 21:35 PRZECINAK_149

  Do @ Zbuntowany i Pirat Drogowy: częściowo zgadzam się z jednym i drugim, ponieważ w gronie motorniczych nie ma jedności, więc nie ma co liczyć na takie coś jak piszecie obaj, czyli zatrzymanie tramwaju,akcji protestacyjnych, czy tez strajku włoskiego ale dzięki temu pracodawcy nasi, jak i gro pasażerów ma nas w głębokim poważaniu, robią co chcą, a my nie możemy kompletnie nic.
  I to na nas piszą skargi - w 99% nieuzasadnione, a my nie możemy do nikogo się poskarżyć, a ni na nikogo napisać raportu.
  Pasażerom i tak nie dogodzi, bo tak żle i tak nie dobrze.
  Godzina 18:38. Przystanek METRO RATUSZ ARSENAŁ, kierunek SŁUŻEWIEC. Użyłem dzwonka zewnętrznego, bo parka przechodziła na czerwonym, a z przeciwka zbliżał się tramwaj, a w zamian usłyszałem obelgi i było walenie w kabinę, więc powiadomiłem centralę ruchu o zaistniałym fakcie, a przy Królewskiej stali już policjanci i wyprosili tych dwoje ''pasażerów'' z tramwaju, więc ''piracie drogowy'' prośba, nie pisz, że pasażerowie są Bogu ducha winni.

 • PiratTramwajowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2011 18:35 PiratTramwajowy

  @zbuntowany: Cały problem w tym, że ucierpią wtedy niemal wyłącznie nasi Bogu ducha winni pasażerowie :(

  To mnie zawsze powstrzymuje przed robieniem różnego akcji protestacyjnych i strajków włoskich - setka zmęczonych całodzienną pracą ludzi, którzy liczą na mnie, wierząc że szybko i bezpiecznie dowiozę ich do domów. A na Twoim pseudo-pieszym i tak nie zrobi to pewnie najmniejszego wrażenia. Myślisz, że kogoś takiego obchodzi los Twoich pasażerów, albo taki szczegół, że przed chwilą omal nie przyprawił Cię o atak serca? Jakoś wątpię.

 • zbuntowany motorniczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 20:34 ~zbuntowany…

  Jeśli jutro przez jakiegoś pseudo pieszego zostanie podniesione mi ciśnienie, to zatrzymam tramwaj i powiadomię centralę ruchu oraz policję, informując, że pieszy złamał przepisy ruchu drogowego przez co prawie znowu doszło do nieszczęścia i że omawiam dalszej jazdy, bo może takich ''pieszych'' wtedy coś to nauczy, jeśli z powodu takiej osoby inni ucierpią z powodu wstrzymania ruchu, gdyż dosyć już stwarzania na tym i innych skrzyżowaniach zagrożenia w ruchu lądowym przez ''pieszych"

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2011 10:02 PRZECINAK_149

  do @ Magdalena.
  To skrzyżowanie, które Pani i inni nazywają pechowym jest takie dlatego, ponieważ w 99 % to ''piesi'' (bez względu na wiek) stwarzają na nim zagrożenie w ruchu lądowym, bo łamią wszelakie przepisy, aby tylko zdążyć do tramwaju, a gro z nich nie myśli o konsekwencjach, a po zwróceniu im grzecznie uwagi potrafią pokazać środkowy palec,pukają się w czoło, albo głupie komentarze z ich strony padają !!! - i nie dotyczy to wyłącznie tego skrzyżowania.
  Rodzina tej osoby przeżywa to,co przeżywa, ale wyłącznie z jego winy, bo trzeba myśleć, gdyż tylko kierowcy i motorniczowie są karani za swe przekroczenia, a piesi są tolerancyjnie traktowani przez policję i straż miejską, czyli sporadycznie otrzymują mandat (powinny być one bardzo wysokie),a tak być nie powinno.
  Niech ''piesi'' nadal liczą na łut szczęścia, to na pewno wtedy zaobserwujemy spadek wypadków z ich udziałem !!!!,
  a sprawa kierowców, to już inny temat.
  Podobno Polacy, to naród katolicki (ja się do takich nie zaliczam, bo kościół i katolicy mnie irytują), więc dlaczego łamią różne przepisy - ten śmiertelny wypadek jest tego przykładem,że nie wspomnę o ''ludziach/katolikach''(nawet siostry zakonne potrafią to uczynić) wychodzących z kościoła i przechodzących w grupach na czerwonym świetle lub w niedozwolonym miejscu.
  Człowieka nigdy do końca się nie zna !!!
  Ciekawe jest to, że według informacji, które Pani posiada,osoba ta szła do tramwaju, więc wynika, iż pozostali świadkowie, którzy byli na miejscu zdarzenia, kłamią !!!

 • Magdalena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 19:40 ~Magdalena

  do Przecinaka i Pirata
  ja znałam Go osobiście, nie pisałam o Nim, że jest atrakcyjny/piękny ect, napisałam, że był młody i zdolny - bo był i nikt tego nie zmieni a ci którzy Go znali mogą jedynie to potwierdzić.
  Nigdy nie oskarżałam w swoich wypowiedziach motorniczego, ani specjalnie nie broniłam Osoby która w tym wypadku zginęła a piszecie tak jakbym tylko to robiła
  największą bzdurą którą tu piszecie jest to, iż On wysiadał z innego tramwaju bo to nie jest prawda, on dopiero szedł na przystanek. Powielacie nieprawdziwe informacje a to błąd.
  Nie pochwalałam w swych wypowiedziach łamania przepisów ale prosiłam o szacunek dla Zmarłego oraz Jego rodziny bo to im się po prostu należy.
  To skrzyżowanie niestety jest wyjątkowo pechowe i wiele osób to potwierdza co oczywiście nie zwalnia z ostrożności.
  Łatwo jest zwrócić uwagę komuś kto wyszedł z takiego bądź podobnego zdarzenia cało ale w tej sytuacji już nie ma komu zwrócić uwagi.
  Nie piszcie o Nim , że gdyby ktoś mu zwrócił tego dnia uwagę to jeszcze by się komuś odwinął bo Go nie znacie więc nie macie prawa pisać o nim w ten sposób to był spokojny, kulturalny młody Człowiek!
  To tak jakby o wszystkich motorniczych pisać, że to nieuki, chamy, ludzie pozbawieni kultury a to przecież nieprawda. Owszem w każdej grupie, piesi, motorniczy, policja, straż itp zdarzają się niechlubne wyjątki ale nie można uogólniać. Jednakże należy brać pod uwagę, iż w wypadkach giną też zwykli ludzie którzy chwilę nieuwagi przypłacają zdrowiem lub życiem.
  Nie życzę nikomu z Was abyście musieli przeżywać to co przeżywa teraz Jego rodzina. Mi samej nadal trudno w to uwierzyć.
  Po prostu nie odsądzajcie ludzi od czci i wiary bo każdemu zdarzają się błędy, większość z nas chociaż tego nie pochwala przeszła kiedyś na czerwonym świetle albo przejechała na późnym pomarańczowym i robiąc to liczyła na łut szczęścia i nie zastanawiając się nad ewentualnymi konsekwencjami swojego czynu.

 • PRZECINAK_149

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 10:44 PRZECINAK_149

  do @Zdenerwowana !!!
  nie będę wypowiadał się za innych, ale ja nie uważam, że tylko i wyłącznie piesi są winni, bo to, co wyczyniają nie którzy kierowcy woła o pomstę do nieba (ja bardzo często powiadamiam straż miejską, policję, centrale ruchu o tym, co wyprawiają kierowcy, ale także o tym, co wyczyniają ''piesi'' i pasażerowie)tyle, że w tym przypadku nie chodzi o kierowcę.
  Ja potrafię powiedzieć do osób łamiących przepisy np. takie słowa: daltoniści, potencjalni samobójcy, chodzić/jeżdzić nie potrafią, ale mało kto się tym przejmuje, bo najważniejsze jest to, że stwarzając zagrożenie w ruchu lądowym zmierza się na przełaj lub na czerwonym świetle do pojazdu komunikacji miejskiej, a policja nic z tym nie robi !!!
  Kilkanaście razy opierniczyłem kogoś z rodziny i ze znajomych, którzy próbowali złamać przepisy, mówiąc np. ''nie musisz być taki/taka, jak ci inni oszołomi''
  A gdyby to właśnie kogoś z nich mniej lub bardziej przykrego spotkało, to jeszcze bym opierniczył, a nie użalał się nad nimi, bo nic nie usprawiedliwia tego, co wyczyniają ''piesi'', chyba, że wina leżała by po stronie kogoś innego.
  Co do wypadku, niestety śmiertelnego, to okazuje się, że ta osoba, wysiadła z tramwaju i natychmiast weszła na przejście dla pieszych, ale wprost pod nadjeżdżający z przeciwnej strony tramwaj... - resztę zostawię bez komentarza.
  Gwarantuję, iż nie przepracowała by Pani nawet 3 m-cy w zawodzie motorniczego i bardzo szybko miałaby Pani przyjemność z samochodem lub człowiekiem, a to dlatego, że mam Pani takie, a nie inne podejście do tego, co wyczyniają ''piesi''

  DO @ uszko - absolutnie, ale to absolutnie nikt tej osobie nie kazał po wyjściu z tramwaju wejść od razu - bez upewnienia się, jakie jest światło - na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający tramwaj, co skończyło się śmiertelnym wypadkiem, więc poniósł konsekwencje najgorsze z możliwych z tym, że przez takie kogoś (brak słów na

 • motorniczy z R-3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 22:19 ~motorniczy z R-3

  my, motorniczowie swoje, a inni swoje - szkoda gadać.
  proponuję porobić uprawnienia do kierowania tramwajami,pojeżdzić w ruchu i wtedy zmienicie na wiele rzeczy i spraw swoje poglądy.
  gwarantuje, że gro z tych, co go żałuje, to nie wytrzyma 6 m-cy w tym ciężkim,bardzo stresującym i odpowiedzialnym zawodzie.
  a swoją droga, to ciekawe, że już tyle osób w tym roku zginęło, bo miało kontakt z tramwajami, a i potrąconych osób tez się trochę znajdzie, ale wynika, że mieli oni po prostu zaćmienie umysłu i dlatego było, jak było.
  pewnie, że każdy popełnić może błąd, tylko, że to piesi i kierowcy stwarzają co i rusz ogromne zagrożenie w ruchu lądowym...

 • uszko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.02.2011 13:30 ~uszko

  skąd wiesz co było przyczyną że wsuwasz takie wnioski że to na pewno była pycha? robisz jakieś badania socjologiczne? nie znałeś go. Jesteś strasznie rozgoryczonym człowiekiem, przypuszczam że to efekt chamstwa z jakim sie spotykasz, niemniej twoje wypowiedzi są uogólnione i niesprawiedliwe. Bo nie wszyscy młodzi ludzie są wulgarnymi chamami podobnie jak nie wszyscy są złodziejami. Na tym polega cały problem. To co piszesz jest uogólnieniem. A ten chłopak był jednostką i nie znałeś go, nie wiesz dlaczego wlazł pod tramwaj i nie masz prawa wysnuwać osądów na jego temat. Twoje poglądy pewnie maja pokrycie w jakichś 60% ale pozostaje jeszcze 40 % czy ileś tam. Nie wolno uogólniać .

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl