Ulice

11.08.2011 08:27 tymczasowa "zebra" zostaje

Piesi wychodzili sobie przejście na Emilii Plater

SERWISY:

Popularne tymczasowe przejście naziemne na Emilii Plater zostanie. Taką decyzję podjął właśnie Ratusz - informuje "Gazeta Stołeczna".

To przejście ma swoją historię. W zeszłym roku kolejarze zamknęli do remontu podziemny korytarz pod ul. Emilii Plater. Wtedy straż miejska przechodzącym górą na dziko pieszym wlepiała masowo mandaty. Ratusz, pod wpływem nacisku ze strony mieszkańców i happeningu zorganizowanego przez Zielone Mazowsze, zdecydował się, na czas przebudowy Dworca Centralnego, nakleić na jezdni żółte pasy.

120 osób na pół godziny

Remont skończył się w maju, a tymczasowa zebra została. Piesi lubią z niej korzystać. W ciągu 30 minut podziemnego łącznika używają pojedyncze osoby, w tym samym czasie "górą" przechodzi nawet 120 osób - podaje "Stołeczna".

Mamy dla nich dobrą wiadomość: teraz będzie tu nowe przejście.

- Miejski inżynier ruchu Janusz Galas poinformował mnie, że zgodnie z decyzją wiceprezydenta miasta Jacka Wojciechowicza zebra nie zostanie zlikwidowana - mówi gazecie radny PO Daniel Łaga, który pytał urzędników o los przejścia.

Obniżą krawężniki, zrobią nową sygnalizację

Zarząd Dróg Miejskich musi teraz nie tylko namalować pasy na stałe, lecz także rozwiązać kilka problemów.

- Trzeba tam trochę pogłówkować, na przykład: jak zabezpieczyć pieszych przed autobusami, które wyjeżdżając z pętli przy Dworcu Centralnym, skręcają w lewo w stronę ul. Świętokrzyskiej. Musimy też przystosować to przejście dla niepełnosprawnych i obniżyć krawężniki - wylicza w rozmowie z "Gazetą Stołeczną" rzecznik ZDM Adam Sobieraj. - Samo ustawienie sygnalizacji to wydatek przynajmniej pół miliona złotych - dodaje.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • koko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.08.2011 10:01 ~koko

  I bardzo dobrze. Nareszcie! Na całej długości tej długiej ulicy nie było żadnego przejścia. Trzeba było wchodzić pod ziemię, żeby przejść na drugą stronę ulicy o 10 metrowej szerokości. Mam nadzieje, że znowu jakiemuś "mistrzowi" nie przyjdzie do głowy likwidacja tego przejścia.

 • Eve

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.08.2011 00:40 ~Eve

  @acomitam

  Widać że nie masz pojęcia o Warszawie i tym przejściu. Skoro jesteś taki mądry to powiedz mi co mam zrobić jak jestem matką z małym dzieckiem w wózku i chcę się przedostać na drugą stronę E. Plater. Przy tym przejściu podziemnym nie ma windy, (codziennie tam przechodzę), nie mam na tyle siły, a nie leniwa aby wnosić i znosić wózek z dzieckiem, łatwiej jest mi przejść po pasach.
  Więc skoro nie masz o czymś pojęcia nie wypowiadaj się lepiej

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 20:12 ~Wierzbno

  @acomitam

  Pojęcia o mieście nie masz. Miasto jest dla pieszych i komunikacji, a nie samochodów. W żadnej innej stolicy europejskiej pieszych nie wyrzuca się do podziemi.

 • acomitam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 20:01 ~acomitam

  Mam pojęcie o mieście i uważa, że przejścia przez ruchliwe ulice powinny odbywać się tylko pod zeimią, bo tak jest szybciej i bezpieczniej, owszem niekoniecznie łatwiej bo trzeba pokonać kilka schodków, ale od czego są windy dla laniwych (rzadko widze by z nich korzystali ludzie niepełnosprawni) - przejścia dla pieszych w pastaci pasów jak najbardziej ale tylko wtedy gdy zmniejszy się natężenie ruchu na warszawskich ulicach - obecnie albo przechodzisz przez większa ulicę na raty albo biegiem wpadasz na chodnik przy już czerwonym. Nie twierdze, że pasy w Warszawie są nie potrzebne, ale pozostawienie tego przejścia przy E. Plater jest bez sensu skoro obok jest zejście do podziemia... Na E.Plater jest bardzo duze natęzenie ruchu, do tego w poblizu jest podziemny dworzec i centrum handlowe tak więc podziemne przemieszczanie się w tamtej okolicy jest wg. mnie najdogodniejsze

 • rr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 19:08 ~rr

  do ~acomitam

  Prymitywnie piszesz.Kompletnie nie masz pojęcia o mieście .

 • zaz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 15:48 ~zaz

  Jak jest słonecznie idę górą, jak pada dołem. Przejście powinno zostać - bo to jest ładne miejsce i nie trzeba ludzi wpychac pod ziemię.

 • Zofia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 15:13 ~Zofia

  Piesi sobie i ratusz sobie. Czy w ratuszu ktoś siedzi i czyta to, co piszemy?

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 15:08 ~Marcin

  Idiotyczne i bzdurne decyzje urzędników skończyłby się gdyby za swoje błędy odpowiadali materialnie. Wtedy 55 razy zastanawialiby się przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

 • miki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 14:38 ~miki

  głupków nie brakuje... taki kraj

 • Boni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.08.2011 14:32 ~Boni

  A jesli ktoś NIE MOŻE pokonać "paru" schodków? Bardzo dobrze, ze przejście zostaje, to miejsce samo się o nie prosiło.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl