Ulice

18.01.2012 07:44 12000 mandatów na tarsie w-z

Pieniądze z mandatów
na nagrody dla strażników

SERWISY:

Strażnicy miejscy nie odpuszczają. Na moście Śląsko-Dąbrowskim wystawili mandaty na łączną kwotę 2,4 mln złotych. Połowę dostali na nagrody – pisze "Życie Warszawy".

Kierowcy wciąż próbują przejechać nielegalnie trasą W-Z. - Zazwyczaj dziennie wystawiamy niecałe 200 mandatów - mówi Monika Niżniak. Strażnicy wystawili ich już ponad 12 000. Średnia kwota na jaką opiewają

to 200 złotych.

703 zł nagrody

Połowa wpływów, jakie trafiły do kasy ratusza z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, wróci do funkcjonariuszy straży miejskiej. Jak wylicza "Życie Warszawy" każdy z nich dostanie 703 złote nagrody. – Moi ludzie ciężko pracują cały rok. U nas nagrody są dużo niższe niż w innych instytucjach. Muszę walczyć dla nich o każda złotówkę – wyjaśnia w rozmowie z "ŻW" komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński.

Od 17 października

Zakaz ruchu na moście Śląsko-Dąbrowskim związany jest z budową metra na Pradze i nie dotyczy komunikacji zbiorowej, pojazdów uprzywilejowanych, służb miejskich oraz jednośladów. Straż miejska codziennie pilnuje przestrzegania zakazu.

wp/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ormowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2012 19:34 ~ormowiec

  Pieniądze z mandatów wystawianych przez straże miejskie powinny wędrować do budżetu państwa, a nie do kasy miasta, czy na nagrody dla strażników. To po prostu skandal, bo strażnicy ustawiają się na zarobek. Może wprowadźmy prywatne firmy z prowizją od łebka 50% dla miasta zamiast straży miejskich i będzie taniej w budżecie miasta.

 • asdfwerewrytetgye45r6t3w4twtgtredger

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.01.2012 09:52 ~asdfwerewr…

  Niech zamkną wszystkie mosty, postawią straż miejską i wystawiają mandaty. Albo jeszcze lepiej niech powstaną bramki wjazdowe na most ;-)

 • Lord Makton

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 19:27 ~Lord Makton

  W święta nawet bez ulgowo dlaczego? proste bo to ku**y

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 16:21 ~anty

  No to już wiadomo dlaczego zamknęli główny most Pragi Północ. Straż Wiejska się bogaci a mieszkańcy Pragi muszą się męczyć w korkach. A co mnie to obchodzi, że oni tam cały dzień stoją? Darmozjady...

 • noz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 14:40 ~noz

  I bardzo dobrze, jak muszę tam stać cały dzień to im się należy. I nie gadać mi o okradaniu obywateli. Jest zakaz wjazdu na most, a na niego wjeżdżasz to należy się mandat i koniec. Jak nie szanujesz prawa to prawo nie będzie szanować Ciebie.

 • AGD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 11:54 ~AGD

  Cyt"
  Opcja, której nie wykorzystałem to kawałek plasitku z przyklejonym magnesem i namazanym na czarno dużymi literami TAXI - nie każda taksówka musi być oklejona z boku. Pewnie też by przeszło. Kto mi zabroni bawi się z dzieckiem w taksówke? Przecież klientów nie woże..."

  To Ci się skarbówka doczepi że nie masz kasy fiskalnej i skasują Cię na więcej niż symboliczne "pińcet złotych piękny kawalerze"

  OD dawna wiadomo że kierowcy są znakomitą grupą do dojenia. A prawo można ustawic tak aby w imie bezpieczeństwa albo priorytetu dla komunikacji (chociaż i tam ZTM miał swój pas gratisowo) kosić kasiorę.

  Jak śpiewał Kazik:
  Na przykład w cenie benzyny 70% to podatek
  Na utrzymanie tej hydry nienasyconej, ich dzieci, żon i matek
  I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
  Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem
  Przez 7 lat zbudowano w Polsce 19 kilometrów autostrady
  Los Angeles ma około 20, a Warszawa ponad 700 radnych

  BTW Ciekawe czy ich liczba wzrosłą od czasu napisania piosenki

 • ~chris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 11:44 ~~chris

  1000zł różnicy między strażą a policją ale chyba na + dla policji.jak dostaną jakąś mundurówkę.w straży nie mają kokosów i dużo mniej zarabiają niż w poolicji a takie komentarze"z tego co wiem" można między ksiązki włożyć bo pewnie dziecko neo to napisało

 • lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 11:28 ~lolek

  Nie obrażajmy strażników i szanujmy policjantów bo tak szybko odchodzą - na emerytury.A na moście bedą stać strażnicy czy się to komuś podoba czy nie i dalej będą łupić mandatami. Hania liczy kasiorkę z tego mostu a o i elektorat się jej nie zmniejszy się bo karani to przeważnie przyjezdni.Wszędzie i na wszystkim można łupić na czynszach ,komunikacji publicznej ,podatkach ,opłatach za przedszkola itp. To czemu się ludziska dziwicie tak se wybraliście to cierpcie i nie plujcie na mundurowych bo oni są tylko narzędziem w rękach dysydentów.

 • dobrze poinformowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 11:24 ~dobrze…

  Ludzie co za bzdury wypisujecie!!! Strażnicy nie mają żadnych profitów z wypisywania mandatów na moście Śląsko - Dąbrowskim oraz w jego najbliższych okolicach. Natomiast zarobki od Policji nie są wcale większe. Od ok. 10 lat nie było żadnej podwyżki i też na taką się nie zanosi. A pieniądze z mandatów miasto przekazuje do ZDM, więc nie ma mowy o jakichkolwiek nagrodach dla strażników. Nie wiem czemu ma służyć takie wprowadzanie w błąd opinii publicznej?

 • Trus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.01.2012 11:17 ~Trus

  To paliwo po 7 zł !!!
  Bieda idzie wielkimi krokami !!
  W budżecie JEST DZIURA !!
  A ci jeszcze kasę tak potrzebną narodowi ! rozdają !

  BUHAHAH PIĘKNE CZASY IDĄ !!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl