Ulice

03.02.2011 19:07 Wypadki, ranni, utrudnienia

Pechowy dzień tramwajów: korek-gigant i pięć kolizji

SERWISY:

Czwartek okazał się bardzo pechowy dla warszawskich tramwajów. Najpierw poranna awaria "9" i ogromny korek na moście Poniatowskiego. Po południu składy linii 26, 33, 16, 35 i 25 kolejno zderzały się z samochodami.

O godzinie 7.00 na moście Poniatowskiego zepsuł się tramwaj linii 9. Utworzył się ogromny korek w kierunku Ochoty - napisała na Kontakt 24 internautka Edyta. Awaria trwała do godziny 7.30. Wagon udało się naprawić i sam odjechał na pętlę. Korek udało się rozładować dopiero o godz. 8.20.
CZYTAJ WIĘCEJ

"26" na Grochowskiej

Zaczęło się ok. godz. 13.10 na Pradze Południe. Na ulicy Grochowskiej na wysokości Międzyborskiej doszło do kolizji tramwaju linii 26 oraz osobowego bmw. Dwie osoby trafiły do szpitala. Przez kilkadziesiat minut poważnie uszkodzony samochód utrudniał ruch.
CZYTAJ WIĘCEJ

"33" w Al. Niepodległości

Przed godziną 14 w Alei Niepodległości tramwaj linii 33 zderzył się z osobowym citroenem firmy kurierskiej. Sytuacja wyglądała groźnie, ponieważ kierowca zakleszczył się w kabinie samochodu. Strażacy musieli wycinać go przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Na szczęście obrażenia okazały się lekkie. Mężczyzna został jednak odwieziony do szpitala.

Tramwaje nie jeździły przez kilka minut. Zablokowany był skrajny lewy pas w kierunku Mokotowa.
CZYTAJ WIĘCEJ

"24" na Obozowej

Wreszcie ok. godz. 16 u zbiegu ulic Obozowej i Ostroroga doszło od trzeciego wypadku. Na szykujący się do skrętu w lewo pojazd najechał tramwaj linii 24. Prowadzący samochód jest niegroźnie ranny - relacjonował internauta badyunior. Utrudnienia trwały pół godziny, ranny trafił do szpitala. 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Na koniec "35" i "25"

Po godz. 18 ten sam internauta poinformowął nas o kolejnych dwóch zdarzeniach z udziałem tramwajów. W kolizji brały udział: skład linii 35 na Marszałkowskiej i osobowy peugeot, a kilka minut później "25" na skrzyżowaniu Bródnowskiej i 11 Listopada.

 

bako/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kolizjant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2015 21:48 ~kolizjant

  Jestem jednym z poszkodowanych w ww. kolizjach. nie odmówiłem pomocy lekarskiej gdyż nie była potrzebna, nie jestem również poważnie ni lekko ranny, w odróżnieniu od lekko rannego auta. nikt nie pytał mnie o stan zdrowia, poza policją i motorniczym, natomiast liszba gapiów była ogromna. na przyszłość proszę o więcej rzetelności, lub też nie opisywanie wydarzeń które się.... nie wydarzyły. to mają być fakty a nie pseudo-publicity. pozdrawiam.

 • siwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.02.2011 14:41 ~siwy

  wszystkim zachwyconym Chinami radzę
  WYPROWADŹCIE się tam.

 • tutiturumtutu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 09:31 ~tutiturumtutu

  Uwielbiam TVN Warszawa. Mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Na przykład od zeszłego tygodnia wiem, że Korkowa jest w Rembertowie a nie w Marysinie Wawerskim, do tego wiem, że w Warszawie jest nowa ulica o nazwie Choża... DZIĘKUJĘ ZA NOWĄ WIEDZĘ! Wcześniej po prostu nie miałem szansy poznać tak dogłębnej znajomości tematu wśród "dziennikarzy" i "reporterów" :)

 • mICH

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 09:13 ~mICH

  USUŃCIE Z WARSZAWY TRAMWAJE I ZBUDUJCIE WRESZCIE KILKA LINI METRA. CHINY W TYM ROKU ODDALY 5 LINII BEZ ŻAŁOSNEGO PRZECINANIA WSTĘG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • pantograf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 09:05 ~pantograf

  I dobrze,niech się tłuką,rozbijają i rozkraczają na środku.Polska nie była i nie będzie cywilizowanym krajem a tramwaje powinny zniknąć.Mamy XXI wiek a przeżytki byłych epok nadal na szynach po miastach śmigają.

 • acf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 08:31 ~acf

  HOŻA A NIE CHOŻA MATOLY PRZYJEZDNE!

 • PiratTramwajowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.02.2011 01:44 PiratTramwajowy

  Do PW: Pojedyncze trasy tramwajowe bywają „sparaliżowane” w wyniku kolizji lub awarii przez 10-15 minut; rzadko przez pół godziny. Tymczasem wszystkie główne trasy kołowe w mieście są trwale „sparaliżowane” korkami przez większą część dnia i nie potrzeba do tego nawet żadnego wypadku, bo to jest ich stan normalny. Które rozwiązanie jest więc lepsze?
  Z pewnością nie jesteśmy też bezradni wobec awarii – służby tramwajowe należą do najsprawniej działających w mieście. Jeśli chodzi o szybkość reakcji, równać się z nami mogą chyba tylko laweciarze ;)

 • BadYunior

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 21:10 ~BadYunior

  "~skip" - To że popełniłem błędy nie upoważnia Cię aby mnie obrażać. Chodziłem po ulicy Hożej, Bródnowskiej i jeździłem różnymi liniami tramwajowymi kiedy ssałeś w wózku... smoczka. Jakbyś się uczył tak pilnie jak teraz mnie, wiedziałbyś do czego służy interpunkcja, duże litery. A tak, nawet nawet taki matoł jak ja może Cię przegadać. Niedobrze to o Tobie świadczy...;>

 • Kicek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 20:50 ~Kicek

  Przynajmniej "coś" się w tej W-wie działo! Pocałunki tramwajów z samochodami to rzecz powszednia.

 • skip

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2011 20:27 ~skip

  hej wieś niaki Hoża zapamiętajcie że pisze się przez samo H matoły napływowe

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl