Ulice

21.04.2011 12:10 Mieszkańcy pytają, urząd odpowiada

Pallutha nieprzejezdna
do piątku

SERWISY:

Mieszkańcy Służewia znów napotykają na problemy w drodze do pracy. Najpierw przez kilka dni zamknięty był spory odcinek al. Wyścigowej. Z kolei teraz, jak poinformowała nas internautka, ruch ulicą Pallutha jest bardzo utrudniony. Kierowcy zaskoczeni pytają, co dalej z ulicą?

- Niedawno pisaliście artykuł o zamkniętej ulicy Wyścigowej. Od kilku dni dzięki tej samej budowie zamknięty jest wjazd od Rzymowskiego w ulicę Pallutha, a przez to i w al. Wyścigową - napisała na warszawa@tvn.pl Ania. - Przejazd jest praktycznie niemożliwy, bo ulica jest zwężona do granic możliwości. Czy Zarząd Dróg Miejskich wyraził na to zgodę, czy to samowolka firmy budowlanej? - pytała, wyrażając przy okazji obawę o stan dopiero co remontowanej ulicy.

Rzecznik obiecuje

Zadaliśmy to pytanie rzecznikowi dzielnicy Mokotów.

- Zwężenie ulicy Pallutha jest związane z budową bloku. Inwestor otrzymał zgodę na zajęcie części drogi. Niestety w tej okolicy nie ma możliwości wyznaczenia innych objazdów dla pojazdów obsługujących budowę - tłumaczy Jacek Dzierżanowski z Mokotowskiego urzędu. - Inwestor został jednak przez nas zobowiązany, że do piątku 22 kwietnia ma otworzyć całą ulicę Pallutha dla kierowców - dodaje.

Jutro wrócimy na ulicę Pallutha i zobaczymy, czy dotrzymał słowa.

as/mz

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zła

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.04.2011 16:29 ~Zła

  Jechałam wczoraj ale wyścigową i niestety wpadłam w wielką dziurę....Mój samochodzik otarł o asfalt...
  Ciekawe czy budowlańcy to naprawia...

 • komarrider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2011 11:50 ~komarrider

  A tak w ogóle to ta ulica kiedyś miała chyba inną nazwę, nie? Nie była to czasem Granitowa?

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 20:54 ~XYZ

  Pallutha to Służewiec, a nie Służew, więc w tekście jest błąd. Jak ktoś kupił mieszkanie na placu budowy, którym, co nie jest żadną tajemnicą, w ostatnich latach jest Służewiec, to niestety musi się liczyć z utrudnieniami.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 17:55 ~mieszkaniec

  A ja dodam, że przez tą cholerną budowę mieszkańcy mają problem z wyjechaniem z osiedla sąsiadującego.
  Ostatnio aby wyjechać trzeba jechać po chodniku i taranować ludzi tu spacerujących. A wszystko przez to że budowlańcy sobie drogę pozamykali i nic to ich nie obchodzi. Ciekaw jestem jakby nie daj boże musiała dotrzeć tu karetka pogotowia do chorego czy straż pożarna. Pytam się jak ?! Jak droga jest zablokowana przez wielo tonowy dźwig. Kolejne bezmózgowie zarządców budowy, GRATULACJE PO RAZ KOLEJNY !!!

 • don

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 15:03 ~don

  KORKI są w niektórych miejscach niezwykle uciążliwe. Można się dystansować, być cierpliwym, ale niestety nie zawsze się da! Jak można w ogóle robić remont np. w Al. Niepodległości w jednoczesnym czasie gdy jest zamknięta ul Prosta. Do Pl.Zawiszy są niedopuszczalne korki z dwóch stron, zwłaszcza od Okopowej i Towarowej! Układ ulic, skrzyżowań, rond i świateł odziedziczony po kilkudziesięcioletnim komuniźmie nie nadaje się na tą ilość samochodów. Zatkane jest wiele ulic przez remonty w jednym, czasie !!, sygnalizacje i skrzyżowania jedynie na jednym poziomie ruchu!! Śmierdzi spalinami, a normy są przekroczone.

 • komarrider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 14:35 ~komarrider

  Wiadomo, że to Służewiec. Oczywiście dla niektórych nie ma różnicy między Służewcem, a Służewiem, który leży tak, jak opisał ~m1.

 • m1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2011 13:57 ~m1

  Już prędzej Służewiec. Służew to region Puławska/Al. WIlanowska/Dolina Służewiecka

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl