Ulice

12.12.2015 10:04 skończyli prace na S8

Otworzyli wylotówkę
na Katowice i Wrocław

SERWISY:

Na dzień przed kontraktowym terminem zakończyła się budowa wylotówki na Katowice i Wrocław wraz z połączeniem z nową drogą wyjazdową w stronę Krakowa. -  O godz. 21 podpisywane były dokumenty odbiorów. To był ostatni etap przed otwarciem S8. Przed godz. 22  węzeł Opacz - Paszków został oddany do ruchu - poinformował w piątek wieczorem Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Kierowcy od wczoraj mogą korzystać z wylotówki. Na razie ruch jest niewielki - relacjonuje w sobotę przed 10.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Przed terminem

Kierowcy wjeżdżający i wyjeżdżający z miasta w kierunku południa Polski od dwóch lat czekali na zakończenie budowy tej trasy. Przez remonty, od dwóch lat stali tam w korkach.

Według umowy między Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą remontu, firmą Strabag, trasa miała zostać oddana do ruchu 12 grudnia, ostatecznie udało się ją otworzyć dzień wcześniej.

- W Jankach można skręcić w prawo w kierunku Wrocławia. Na trasie nie widać już ani robotników, ani niczego co wskazywałoby, że prace nadal trwają. Nie ma też ani jednego samochodu  - poinformował chwilę po godz 22. w piątek Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Walka z czasem

Do końca nie było wiadomo czy wykonawca, firma Strabag, zdąży oddać całą inwestycję do 12 grudnia. Jeszcze 10 grudnia na trasie trwały prace. - Obecnie trwa m.in. montaż urządzeń bezpieczeństwa, a więc także docelowego oznakowania poziomego oraz odbiory odpowiednich służb - wyliczał Jan Krynicki, rzecznik GDDKiA.

Inaczej komunikacja

Na otwarcie trasy przygotowuje się już komunikacja miejska. Od czwartku dla podmiejskich autobusów linii 703, 711 i 733 obowiązuje nowa, stała organizacja kursowania.

Tak oto linia 703 kursuje na trasie:  P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – (…) – Janki: Mszczonowska – droga lokalna – droga serwisowa wzdłuż trasy S7/S8 – droga serwisowa wzdłuż trasy S8 – al. Katowicka – (…) – KOSÓW. - Pomiędzy przystankami WOLICA i NA SKRAJU autobusy zatrzymują się tylko na przystanku PL. SZWEDZKI. Przystankiem granicznym, między strefami biletowymi, jest przystanek NA SKRAJU - informuje ZTM.

Nowa trasa linii 711: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – (…) – Janki: Mszczonowska – droga lokalna – droga serwisowa wzdłuż trasy S7/S8 – droga serwisowa wzdłuż trasy S8 – al. Katowicka – (…) – WARSZAWSKA (NADARZYN). Autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach na trasie.

Dla linii 733 nowa trasa wiedzie: P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – al. POW (trasa S2) – trasa S7/S8 – al. Katowicka – (…) – MŁOCHÓW. Pomiędzy przystankami CENTRUM MODY i STOICKA autobusy nie zatrzymują na żadnym przystanku. Przystankiem granicznym jest przystanek STOICKA.

- Zmiany w organizacji kursowania linii 703, 711 i 733 zostały uzgodnione z Urzędem Gminy w Raszynie i Nadarzynie - dodaje zarząd.

Budują wylotówki

Remont wylotówki na Katowice i Wrocław dawał się we znaki kierowcom od 2 lat. W lipcu udało się otworzyć ekspresową obwodnicą Raszyna, która jest fragmentem tej inwestycji. Pozwala to uniknąć dotychczas zakorkowanej al. Krakowskiej w tej podwarszawskiej miejscowości.

Natomiast we wrześniu otwarto łącznik między ekspresową „ósemką” a drogą krajową nr 7. To połączenie ułatwia wyjazd z Warszawy w stronę Krakowa.

Pod koniec listopada GDDKiA twierdziła, że realny termin zakończenia inwestycji to 12 grudnia:

jb/sk/ło/ec/kś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rety

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2015 17:51 ~rety

  PIS nie jest przeciwko UE, a doplaty o ktorych wspomniales to wlasnie dzieki PISowi mamy bo to oni je wynegocjowali. jako ze to portal dla lemingów niepotrafiacych samodzielnie myslec, musialem o tym wspomniec.

 • Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 10:18 ~Wawa

  mik~mik

  ~Piotr Wawa a możesz mi zaprezentować jak wygląda znak zakazu wyprzedzania z prawej strony bo ja takowego nie znam. Jeśli droga ma trzy pasy to można wyprzedzać z prawej!

  Wystarczy ze ma 2 pasy, ale jezdnia jest jednokierunkowa jak w przypadku autostrad i ekspresowek i juz mozna wyprzedzac z prawej!

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 10:10 ~gosc

  PiotrWawa~PiotrWawa

  No to już wiadomo kto jest zawalidrogą. Tylko o czym ten "myślącykierowca" myśli ? Na autostradach wjazdy i zjazdy są co 20-50 kilometrów.


  Podobnie jak 3 pasy...

 • Onn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 10:09 ~Onn

  Powinniscie obaj przejrzec przepisy. Mozna wyprzedzac z prawej nawet jak sa dwa pasy kiedy jezdnia jest jednokierunkowa a tak wlasnie jest w przypadku autostrad i ekspresowek!
  Ludzie wystarczy wieczorem godzine poswiecic na przejrezenie przepisow i w ten sposob mozna komus zycie uratowac!

 • mik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2015 07:54 ~mik

  ~Piotr Wawa a możesz mi zaprezentować jak wygląda znak zakazu wyprzedzania z prawej strony bo ja takowego nie znam. Jeśli droga ma trzy pasy to można wyprzedzać z prawej!

 • ktos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 14:01 ~ktos

  ale z autobusami to przesadzili pan wielki wojt gminy nadarzyn zapomnial ze jest wojtem calej gminy i taka dyskryminacja wolicy i paszkowa a specjalny autobus lini 733 tylko dla nadarzyna i mlochowa to czysty absurd

 • Piotr Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 13:40 ~Piotr Wawa  Mic~Mic

  Wszyscy oczywiście środkowym pasem. Mistrzowie.
  myślącykierowca~myślącykierowca


  I dobrze, logicznie - zostawiają prawy dla włączających się i zjeżdżających. Jadą sobie spokojnie, bezpiecznie z max. dopuszczalną prędkością i niepotrzebnie nie skaczą po pasach.
  Boom~Boom


  Bzdura. Wloką się wolno środkowym pasem kilometrami podczas gdy prawy pas jest zupełnie pusty. Jadąc S2 jadę zawsze prawym pasem wyprzedzając te sznury snujących się środkiem samochodów. Najwyraźniej są odporni na przepisy.


  Szanowny Boom, to nie rób tego więcej, bo na "A" i "S" jest zakaz wyprzedzania z prawej i za to jest mandat. A prędzej Ciebie złapią, bo Twój mandat będzie wyższy, niż tych zawalidrogów.

 • Piotr Wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 10:16 ~Piotr Wawa

  MACIACIARECIECIEWICZ~MACIACIARECIECIEWICZ

  Brawo !! Jak tylko PiS doszedł do ''władzy''od razu otworzyli !!- MOŻNA ??

  Tylko tam też były dopłaty z UE.
  Pis jest przeciw UE, więc powinien mieć ZAKAZ WJAZDU na tę i podobne drogi.

 • Pawel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 07:26 ~Pawel

  Pan Cerowany~Pan Cerowany

  Całe szczęście, że nie budują dróg o czterech pasach. No bo jak wtedy jechać środkowym pasem.

  Na serio...jest to problem, nie wszyscy wiedzą że powinno się jeździć prawo stroną. Tacy kierowcy wprowadzają duże zamieszanie często prowadzące do kolizji(pośrednio)

 • PAN Wiertarka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.12.2015 06:14 ~PAN Wiertarka

  Bez wiaduktu w Sekocinie to drogowy bubel i porazka!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl