Ulice

19.12.2015 11:27 ważne dla kierowców i pasażerów

Otworzyli Patriotów,
frezują Sasanki

SERWISY:

W nocy z piątku na sobotę wrócił ruch drogowy i pieszy na ul. Patriotów w Międzylesiu. Drogowcy zakończyli właśnie budowę fragmentu tunelu pod tą jezdnią. Przez weekend frezować będą ul. Sasanki.

W czasie robót na ul. Sasanki przejezdny jest jeden pas. Zmiany obowiązują od piątku, od godz. 22 do poniedziałku, do godz. 4.00. Zwężona jest jezdnia południowa (w kierunku ul. Marynarskiej), pomiędzy ul. Żwirki i Wigury a przystankiem autobusowym.

Prace zostały podzielone na dwa etapy, które będą trwały po dobie. W pierwszym wyłączona z ruchu została prawa strona jezdni (bliżej przystanku autobusowego).

Jadący od strony ul. Hynka oraz skręcający z ul. Żwirki i Wigury od strony centrum mają do dyspozycji jeden pas ruchu. Wprowadzony został zakaz skrętu w prawo, z ul. Żwirki i Wigury (od strony Lotniska Chopina) w kierunku ul. Marynarskiej. Objazd w tej relacji odbywa się przez rondo pod wiaduktami.

W drugim etapie prac zamknięta będzie lewa strona jezdni. Możliwy będzie skręt w prawo z ul. Żwirki i Wigury.


Wrócił ruch na Patriotów, znaki zostały

W nocy z piątku na sobotę wrócił ruch drogowy i pieszy na zachodni odcinku ul. Patriotów. Przejezdna jest ul. Patriotów przy skrzyżowaniu ze Zwoleńską.

Kierowcy na razie będą jeździli po tzw. warstwie wiążącej asfaltu.

Zmieniły się trasy autobusów komunikacji miejskiej linii 147, 305, 521 oraz N22.

Jak relacjonował w sobotę rano nasz reporter, część znaków informuje, że wciąż ulica jest nieprzejezdna. - Żółte, duże tablice stoją między innymi przy ul. Lucerny - mówi Tomasz Zieliński, reporter  tvnwarszawa.pl. - To może mylić kierowców - dodaje.

Nie zdemontowano starych znaków:

To nie koniec zmian

Drogowcy prowadzą dalsze prace po wschodniej stronie ulicy. Na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku zamkną odcinek wschodniej jezdni ul. Patriotów i Szpotańskiego i rozpoczną budowę ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego.

W lipcu ruch drogowy zostanie przywrócony, już po nowej ulicy; wcześniej, w maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przyszłego roku przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów.

Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie przyszłego roku:

Inwestycja na półmetku

Inwestycji w ubiegłym tygodniu przyglądali się dziennikarze i przedstawiciele władz miasta. - Jesteśmy na etapie kończenia części zachodniej tunelu i przejścia podziemnego - powiedział wtedy Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy.

Jak ocenili - prace są na półmetku. Betonowa konstrukcja jest w ziemi pod torami kolejowymi, pasami zieleni i zachodnią jezdnią ul. Patriotów. Podobnie jest z przejściem podziemnym, które powstaje tuż obok. Przebijanie tunelu planowane jest w kwietniu.

Wykonawca zaznacza, że zakończenie prac jest planowane na wrzesień przyszłego roku, otwarcie ruchu dla całej inwestycji - na koniec listopada.

Wiceprezydent Wojciechowicz mówił również o odszkodowaniach, które mają dostać mieszkańcy budynków zburzonych w związku z inwestycją. - Miasto zabezpieczyło środki na te odszkodowania, wiem, że były odwołania, niektóre pewnie się jeszcze nie zakończyły. Ale większość odszkodowań została wypłacona – zapewnił.

Tak ma wyglądać organizacja ruchu po zakończeniu prac:

80 metrów za 87 mln złotych

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, kosztować ma 87 mln złotych. Prace obejmują również przebudowę obecnych  skrzyżowań, a także podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych. Sam tunel nie powstanie dokładnie w miejscu dzisiejszego przejazdu przez tory, a kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę ulicy Lucerny.

>> WIĘCEJ O TUNELU <<

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

Z kolei na działce przy ulicy Żegańskiej 2d doszło do awantury pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami.

kś/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.12.2015 20:25 ~Miro

  WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkich drogowców!

 • Stary zrzęda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2015 21:36 ~Stary zrzęda

  To jeszcze 17 stycznia możecie zrobić, bo trochę wiocha pierwsza przecznica po wyjeździe z lotniska a tam taka niespodzianka...

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2015 16:07 ~Olo

  Jak tak można frezować sasanki. Przecież są pod ochroną.

 • keks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2015 10:22 ~keks

  Pomyłka. W nocy z piątku na sobotę wrócił ruch na Patriotów.

 • Jarosław Kaczyński

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.12.2015 09:13 ~Jarosław…

  Super! HGW brawo ty!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl