Ulice

16.09.2015 16:00 zmiany w ruchu w stronę marek

Otworzyli kolejny pas na moście Grota

SERWISY:

W nocy z wtorku na środę drogowcy otworzyli jeden pas dedykowany ruchowi tranzytowemu na moście Grota-Roweckiego w kierunku Marek. Obecnie kierowcy mają tam do dyspozycji cztery pasy ruchu z pięciu. - Ruch na moście odbywa się bardzo płynnie, nie ma utrudnień, korek tworzy się dopiero na dojeździe do mostu - informuje reporter tvnwarszawa.pl.

– Planujemy otworzyć jeden z pasów dla ruchu tranzytowego w nocy z wtorku na środę - powiedział we wtorek Jan Krynicki, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

- Powinno to odciążyć wjazd na most. To pewien krok do przodu – dodał.

W środę rano pojechaliśmy na miejsce. - Faktycznie jeden pas z dwóch, służących do tranzytu, został otwarty - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Sytuacja się poprawia

Teraz na moście kierowcy w kierunku Marek mogą jeździć trzema pasami dla ruchu lokalnego oraz jednym z dwóch służącym do tranzytu.

Prawdziwy chrzest nowa organizacja ruchu przeszła w popołudniowym szczycie, gdy zdecydowanie więcej kierowców stara się przejechać od strony Bemowa w kierunku Targówka. Jak jednak relacjonował po 16.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl - udostępnienie pasa bardzo pomogło kierowcom.

- Ruch na moście odbywa się bardzo płynnie, nie ma utrudnień, korek tworzy się na dojeździe do mostu - dodał reporter.

Od poniedziałku na trasie tworzą się duże korki, zarówno w porannych, jak i popołudniowych szczytach.

Na północnej bez zmian

Na razie nic nie zmieni się jednak na odcinku mostu i Trasy AK od węzła Modlińska od ulicy Powązkowskiej. Tam kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu i trzy pasy na samym moście.

Zamknięte są pasy do ruchu tranzytowego. Dlaczego nie zostaną udostępnione? – Cały czas trwają tam niezbędne prace, np.: likwidacja przewiązek – mówi Krynicki.

Drogowcy od piątkowego otwarcia południowej jezdni przeprawy informowali, że roboty mogą potrwać 10 dni, czyli do około 21 września. – Jeśli wykonawca upora się z niezbędnymi pracami, możemy otwierać pasy wcześniej. Sytuacja jest dynamiczna – tłumaczy rzecznik GDDKiA.

Około 21 września planowane jest również otwarcie: zjazdów na Trasę AK na w. Marymoncka - z ul. Słowackiego (od strony Żoliborza) na jezdnię w stronę mostu Grota i z ul. Marymonckiej na jezdnię w stronę Powązek i Bemowa, a także wjazdów na z Wisłostrady oraz zjazdów z mostu na ulicę Modlińską.

- Planowane oddanie Trasy AK w pełnym przekroju przypada w okolicach pierwszego weekendu października – przypomina Krynicki.

Tak w poniedziałek wyglądał ruch na trasie:

jb/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • navya

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2015 22:59 ~navya

  przeprawa z marek do żerania/centrum w godzinach porannych jest praktycznie niemożliwa (jeżdżę autobusem). po co otwierać coś, co nie jest dokończone i wprowadzać ludzi w błąd? dramat, cały tydzień stania w korku po 3h.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 23:33 ~tom

  Jeden pas? To jakaś zabawa??

 • Paweł61

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 23:15 Paweł61

  Te korki, ta trasa i jeszcze teraz remont torów tramwajowych rozpoczęty z dniem 1 września wraz w tymi bzdurnymi informacjami o otwarciu trasy Toruńskiej jest kwintesencją rządów PO, których jak widać po sondażach prawie wszyscy mają już serdecznie dość. Jak bardzo PO sięgnęło dna, świadczy brak instynktu samozachowawczego ludzi wobec wizji rządów PISu.

 • tak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 20:17 ~tak

  pozdrawiam~pozdrawiam

  Czy jadąc pasem tranzytowym w kierunku Marek zjadę na wysokoci Bródna na Marywilską?

  Tak

 • malin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 18:56 ~malin

  Korków nie będzie jak będzie utrzymany zakaz ruchu tranzytowego od 6 do 22.
  Niestety szerzej się już tu nie dało od powązek do miecza są tylko 3 pasy...

 • puppomoleste

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 16:19 ~puppomoleste

  pociesze was, korki były i będą w porannym i popołudniowym szczycie, nawet jak będzie po 5 pasów w jedną stronę, zrozumcie to przyjezdni bo to dzięki wam to miasto stoi w korkach.

 • bul bul

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 15:40 ~bul bul

  meeeeeeega korek , nie jedź tamtędy

 • fito

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 15:28 ~fito

  jaka sytuacja teraz? bo na google.maps tworzy się korek :(

 • werty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 15:26 ~werty

  Kolejny pas otwarty, a korek w stronę Marek bez zmian, mam nadziej, że to przez ostatnia już zwężkę

 • nala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2015 14:36 ~nala

  Oby jak najszybciej oddali zjazd na Modlińską!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl