Ulice

12.06.2015 18:33 sporo zmian w organizacji ruchu

Otworzą nową jezdnię Wołoskiej,
ale zamkną starą

SERWISY:

W piątek wieczorem kierowcy pojadą nową jezdnią ul. Wołoskiej. Równocześnie rozpocznie się przebudowa starej jezdni, którą dotychczas poruszały się samochody. Na kierowców czekają spore zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

To ważny etap w przebudowie ul. Wołoskiej – w piątek o 21 samochody zostaną skierowane na zupełnie nową, wybudowaną od zera jezdnię, która w przyszłości będzie prowadziła w kierunku Służewca. Był to jedyny odcinek tej ulicy (od ul. Wiktorskiej do Bagażowej), na którym była jedna jezdnia o dwóch kierunkach ruchu.

Na nową nitkę kierowcy wjadą przed skrzyżowaniem z ul. Racławicką a na skrzyżowaniu z ul. Woronicza zjadą z niej na kilkudziesięciometrowy jednojezdniowy odcinek.

Na nowym fragmencie dwa pasy ruchu będą prowadziły w kierunku Służewca a jeden w stronę Centrum. Na całkowite zlikwidowanie wąskiego gardła na ul. Wołoskiej trzeba jeszcze poczekać – równocześnie z otwarciem nowej jezdni zamknięta zostanie ta po której teraz jeżdżą samochody.

Jej przebudowa potrwa do końca roku, potem będzie na niej ruch tylko w kierunku Centrum.

Nieco zmieni się organizacja na ul. Woronicza przy skrzyżowaniu z ul. Wołoską – ruch zostanie przełożony na północną część jezdni, będzie tu po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Utrudnienia jeszcze kilka miesięcy

Poza przebudową „starej” jezdni ul. Wołoskiej drogowcy muszą zbudować jeszcze niewielki odcinek drugiej jezdni pomiędzy ul. Woronicza a Bagażową. Te prace zaplanowane są na miesiące wakacyjne bo wiążą się z wyłączeniem ruchu tramwajowego do pętli Służewiec; tramwaje wrócą wtedy na ul. Wołoską od pętli Kielecka do ul. Woronicza.

Kończone są już prace torowe na odcinku Wołoskiej od ul. Wiktorskiej, położone zostały tory tramwajowe, trwa montaż trakcji. Powstanie jeszcze tymczasowy tor, którym tramwaje będą mogły wjechać do Zajezdni Mokotów bezpośrednio z ul. Wołoskiej.

Prowadzone są również prace związane z przebudową instalacji podziemnych. Budowane jest nowe oświetlenie uliczne oraz przebudowywana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach ul. Wołoskiej z Racławicką i Woronicza. Po zachodniej stronie ul. Wołoskiej trwa budowa dróg rowerowych i chodników. W drugiej połowie czerwca na ścieżkach położona zostanie nawierzchnia asfaltowa.

Wszystkie prace budowlane mają się zakończyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Przebudowane zostaną także skrzyżowania z ulicami Woronicza oraz Racławicką i Odyńca. Na tym drugim powstanie większe skrzyżowanie z wyspą centralną. W ramach przebudowy powstaną także chodniki, drogi dla rowerów oraz zatoki przystankowe.

Długość przebudowywanego odcinka to około 1200 m. Koszt robót to ok. 81,7 mln zł.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Piter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2015 19:09 ~Piter

  Do Dosi.

  Dobrze jest napisane ,że do ul .Bagażowej. Ulica Bagażowa zaczyna się wjazdem na stację Orlenu i przechodzi za stacją równolegle do ul. Wołoskiej łącząc się z ul. Garażową.

 • dosia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.06.2015 17:58 ~dosia

  Bgażowa ???!!! GRAZOWA na boga !!!!

 • Linia zastępcza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2015 23:30 ~Linia zastępcza

  Ja to mam pecha ! Ledwie się nauczyłem, jak dojechać z Ursynowa do szpitala MSW, a już coś kombinują i zmieniają trasę.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2015 19:35 ~obserwator

  Zastanawiające... Za rządów jednej partii poszerza się jedne ulice, buduje lub remontuje mosty kosztem paraliżu komunikacyjnego.
  Przychodzi opozycja i zwęża to co się kiedyś poszerzło, remontowało, degraduje nowy most do roli jakiejś osiedlowej małej przeprawy.
  i nagle olśnienie- poszerza się inną uliczkę.
  I kolejne korki.
  Stąd wniosek- co by nie było, kto by nie był korki będa zawsze, a kasa i robota dla drogowców również będzie zawsze.

 • mokwwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2015 18:57 ~mokwwa

  Nie rozumiem tylko czemu przy wjeździe na Racławicką jest GÓRKA??!!??

  Wcześniej było płasko to teraz nie może?
  Widziałem jak autobusy szorowały tyłem o asfalt przy zjeździe...

  Chyba, że górka zniknie,

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl