Ulice

08.09.2011 06:29 dobra wiadomość dla kierowców

Otwierają rondo na Łopuszańskiej

SERWISY:

W piątek po północy kierowcy nie będą już musieli przejeżdżać przez plac budowy tymczasowymi ulicami. Wjadą na docelowe jezdnie na poziomie 0.

Estakady i tunele, które złożą się na cały węzeł, będą oddane do użytku później. Jeszcze w tym roku drogowcy dokończą budowę tunelu dla kierowców jadących prosto Alejami Jerozolimskim. Z kolei ci, którzy będą jechać z Pruszkowa na Mokotów lub w przeciwną stronę, będą mieli do dyspozycji estakady nad całym węzłem.

Oba elementy zostaną oddane do użytku, jeżeli GDDKiA do końca roku wyrobi się z budową części węzła Salomea, do strony węzła Łopuszańska. - Jest to konieczne, bo oba węzły trzeba ze sobą połączyć - tłumaczy Agata Choińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Inwestycja przy Łopuszańskiej obejmuje również budowę, chodników, ekranów akustycznych oraz ścieżek rowerowych o łącznej długości 3 km.

Prace na węźle Łopuszańska podglądaliśmy pod koniec sierpnia - zobacz film.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • m_st

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.09.2011 15:54 ~m_st

  W temacie wiaduktów "dlaczego tak a nie inaczej"...
  Były robione analizy, które wykazały iż po wybudowaniu POW (Południowej Obwodnicy Warszawy") i innych dróg - ruch największy będzie właśnie w takiej konfiguracji, a nie innej. Nie będzie ogonka ciężarówek skręcających z Al. Jerozolimskich w lewo w Łopuszańską.

 • leon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 20:56 ~leon

  Ja to tylko się dziwie po co zrobili wiadukt z alei w prawo w lopuszańską (czyżby mieli za dużo kasy??) przeciez mogli by normalny skręt zrobić a za tą kase mogli z alei w lewo zrobić żeby cięzarówki szybciej szły tranzytem a nie przez rondo

 • mafia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2011 12:32 ~mafia

  z łopuszańskiej w aleje w lewo jest przecież ale z alei w łopuszańską nie będzie....

 • MT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 20:09 ~MT

  Wiaduktu do skrętu w lewo w Łopuszańską nie ma, bo tą relację zastąpi budowana trasa Salomea - Wolica oraz S2.

 • ???

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 19:02 ~???

  DLACZEGO NIE MA WIADUKTU DO SKRĘTU W LEWO Z ŁOPUSZAŃSKIEJ W ALEJE ? (od strony Kleszczowej do Centrum)

 • Mario

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 17:08 ~Mario

  Tomku, raz piszesz "A nie można było tak po kolei te inwestycje robić?" a potem "To nie można było od razu tego robić..." :)
  Zdecyduj się chłopie ;)

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 16:57 ~stonka

  odnośnie prawoskrętu bezkolizyjnego:
  prognozowane natężenie ruchu dla tego potoku w 2020 r. to 3270poj/h; dla kierunku Pruszków- Centrum to 2810 poj/h;
  pomiary z 2009 roku to odpowiednio 1159 i 2011

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 15:23 ~Tomek

  Do Igora - pamiętamy, że kiedyś tu będą drogi, autostrady, ścieżki rowerowe. Ale kiedy będzie oddana ta Nowolazurowa? Za ile lat? Jak będę na emeryturze, to będę w papciach siedział pod telewizorem a nie szlajał się po mieście. Więc wszystkie rozwiązania powinny także uwzględniać tu i teraz, a jeśli są tymczasowe, to z perspektywą góra 2 lat.

 • KK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 15:15 ~KK

  Do Waldek i Cyna

  Rowniez i ja sie zastanawialem po co wiadukt do skretu w prawo w Łopuszańską ale domyslam sie ze wiaze sie to z drugim wezlem Salomea.
  Czyli - Ci co beda zjezdzac w PRAWO z Salomea w strone centrum nie beda mieli dostepu do tunelu pod Lopuszanska tylko przejada obok przez rondo na poziomie "0" a tam nie bedzie kolizji z samochodami ktore chcialyby skrecic z Pruszkowa w Lopuszanska. Gdyby tak bylo jedni z drugimi zajezdzalyby sobie droge i korki/kolizje gotowe. Troche chaotycznie napisane ale mam nadzieje, ze zrozumieliscie.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2011 15:15 ~Tomek

  Do Waldka.
  Cieszę się, że się coś buduje. Ale do tego też trzeba zabierać się z głową. Zamknięta jest Dźwigowa, Sympatyczna, Cierlicka - trzy miejsca, gdzie można przejechać przez tory kolejowe. Korki gigantyczne. A nie można było tak po kolei te inwestycje robić?
  I dodam jedno - jak zbudują ten piękny węzeł Łopuszańska/Jerozolimskie, gdzie teraz występują takie utrudnienia, to znów będą tam gigantyczne korki, bo będzie remont wiaduktów nad torami WKD - ma być po jednym pasie w każdym kierunku. To nie można było od razu tego robić, skoro i tak są tam korki i zwężenia? U nas często wylewa się asfalt, a za chwilę rury układają...
  Ps. Pani Hania szydziła z poprzedniej ekipy, że nie umiała sobie poradzić z Dźwigową. I co? 2 raz była remontowana, położono kilkaset m asfaltu po to, żeby za 2 miesiące go pruć... Gratuluję gospodarności.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl