Ulice

16.09.2011 16:41 wyremontują Sobieskiego i Wolską

Ostatnie frezowania lata

SERWISY:

Na ostatni weekend kalendarzowego lata Zarząd Dróg Miejskich zapowiada kolejne frezowania. Tym razem równą nawierzchnię zyskają ulice Jana III Sobieskiego i Wolska.

Całkowicie zamknięte dla ruchu będą obydwie jezdnie ul. Sobieskiego od ul. Nałęczowskiej do alei Wilanowskiej. Nie będzie także możliwości jazdy na wprost w ciągu ul. Nałęczowskiej i Śródziemnomorskiej przez skrzyżowanie z ul. Sobieskiego, ani skrętu z tych ulic w ul. Sobieskiego.

Proponowane objazdy prowadzą ulicami: al. Wilanowska – Wiertnicza – Powsińska – św. Bonifacego; al. Wilanowska – al. Sikorskiego – św. Bonifacego.

Wolska: będzie nieprzejezdna na odcinku od ul. Sowińskiego do ul. Fort Wola w stronę Bemowa. Ruch w tym kierunku zostanie przełożony na jeden pas ruchu sąsiedniej jezdni.

Proponowany objazd prowadzi ulicami: Redutowa – Jana Olbrachta – Górczewska – Powstańców Śląskich.

Prace potrwają, tradycyjnie, do godziny 4.00 w poniedziałek.

ZDM przypomina, że układany asfalt jest gorący i nie należy na niego wchodzić.

Objazdy ZTM

Autobusy pojadą objazdami, ale ZTM podało na razie tylko szczegóły dotyczące jednego z remontów:

Linie 116 i 130 - od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza - WILANÓW.

Linia 164 od skrzyżowania Św. Bonifacego/Powsińska w obu kierunkach ulicami: Powsińska – Wiertnicza – Przyczółkowa i dalej bez zmian.

Linia 422 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Sikorskiego – al. Wilanowska i dalej własnymi trasami.

Linia 519 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Powsińska – Wiertnicza - Przyczółkowa i dalej bez zmian.

Linie N31 i N81 od skrzyżowania Sobieskiego/Św. Bonifacego w obu kierunkach ulicami: Św. Bonifacego – Sikorskiego – al. Wilanowska i dalej własnymi trasami.

Na trasach objazdowych obowiązują wszystkie napotkane przystanki (dla nocnych jako warunkowe).
Jednocześnie zawieszone zostaną przystanki: ŚW. BONIFACEGO 01; TRUSKAWIECKA 01 i 02; NAŁĘCZOWSKA 01 i 02; INSTYTUT NEUROLOGII 01 i 02; SOBIESKIEGO 04.

wp/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wilanowszczak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2011 22:17 ~Wilanowszczak

  Super że wyremontowali Sobieskiego (wygląda jak lodowisko) omijanie studzienek slalomem to był koszmar a teraz piekna i równa jak trasa Łazienkowska :-)

 • r

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2011 21:30 ~r

  Do Piotra.
  Nigdy nie ma czekają zawsze do końca, a często zapominają zmieniać stronę.
  Mają szalenie nie profesjonalnych informatyków, pewnie po rodzinie....

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2011 15:36 ~Piotr

  Czemu na stronie ZTMu nie ma info o objazdach?

 • mieszkaniec stegien

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.09.2011 02:21 ~mieszkanie…

  Godzina 2,20 niedziela jak narazie jeszcze nie zaczeli nic robić.

 • DL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 23:17 ~DL

  skargi i wnioski: zdm(at)zdm.waw.pl

 • NOIKIEDYCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 22:15 ~NOIKIEDYCO

  A KIEDY DOCZEKA SIĘ OBOZOWA REMONTU I ŚWIATEŁ NA KAŻDYM SKRZYŻOWANIU!!

 • Bat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 20:58 ~Bat

  A zapowiadana Myszkowska ?????? Jest to jedyny wjazd od Radzymińskiej na Targówek Mieszkaniowy; tak dla komunikacji publicznej jak i indywidualnej.

 • alekwisnia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 15:17 ~alekwisnia

  Jak to ostatnie? A Woronicza? Miała być w tym roku...

 • do ~waw i innych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 14:31 ~do ~waw i innych

  Przecież robią od ul. Nałęczowskiej do Al. Wilanowskiej, a nie od ul. Św. Bonifacego! Zamknęli od ul. Św. Bonifacego bo jak niby chciałbyś zakręcić dojeżdżając do ul. Nałęczowskiej i dowiadując się, że dalej nie pojedziesz? Skręcałbyś po trawnikach by zawrócić czy się wycofywał, zakładam zresztą, że nie ty jeden (nawet nie chcę myśleć co wtedy by się działo na jezdni i jakie teksty ludzie by wypisywali o złej organizacji). Więc nie krytykuj dopóki się nie zastanowisz co wypisujesz.
  A do pozostałych, którzy uważają, że jakiś odcinek jest ważniejszy od innego i powinien być remontowany wcześniej. Jeśli u was by remontowano to burzyli by się inni, prawda? Jakaś kolejność musi być. Nie da się wszystkiego na raz robić (już teraz słychać krzyki, że wszystko na raz jest w Polsce rozkopane) i zawsze znajdą się malkontenci, którym coś nie pasuje. Ja od ponad roku zastanawiałam się czemu jeden mały kawałek między ul. Nałęczowską i Al. Wilanowską nie jest remontowany gdy cała długość jezdni od Starego Miasta albo i wcześniej jest nowa, a objazd remontowanej Al. Wilanowskiej skończył się właśnie ponad rok temu? Przyszedł jednak czas i na tę część. Doczekacie i swojej kolejności. Jęczenie i podburzanie jednych przeciw drugim nic nie daje poza pyskówkami.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2011 11:51 ~Jan

  Dokladnie.
  Od Nalęczowskiej do Bonifacego ul. sobieskiego jest równiutka jak stól. Zrywanie tam asfaltu i kladzenie nowego to strata kasy, można by wyrównać fragment jakiejś innej ulicy. No ale zapomnialem, że w PL takie "dziwne" decyzje to norma

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl