Ulice

15.07.2011 15:09 AWARYJNA NAPRAWA DROGI

Odcięli Konstancin
weekend bez Mirkowskiej

SERWISY:

 

Ulica Mirkowska w Konstancinie Jeziornie jest w tak fatalnym stanie, że drogowcy byli zmuszeni zamknąć ją w trybie awaryjnym. Problem w tym, że stanowi ona objazd zamkniętego mostu na rzece Jeziorce.

- Korków nie ma, bo z racji weekendu ruch jest niewielki - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl, który obserwował sytuację w rejonie zamkniętej ulicy około godz. 10.00. - Dobrze, że na prace wybrano taki termin. W tygodniu byłby tu wielki problem - dodał.

Drogowcy zadbali, żeby przed zamkniętym odcinkiem dyżurował informator, który tłumaczył kierowcom, jak prowadzą objazdy. Widać było jednak, że większość z nich nie wiedziała wcześniej o weekendowych utrudnieniach w tym miejscu.

- Właściwie każdy dojeżdżający tu samochód zatrzymuje się, a zdezorientowani kierowcy pyta informatora, co się dzieje i którędy mają jechać - relacjonował Krysztofiński.

Przymusowy remont

Most w ciągu ulicy Warszawskiej jest zamknięty w związku z przebudową tej drogi. Objazd prowadzi właśnie przez Mirkowską. Tędy jeżdżą też miejskie autobusy. Mirkowska jest jednak w fatalnym stanie. Nierówności są tak duże, że samochody muszą toczyć się przez nie z minimalną prędkością.

- Ze względu na bardzo zły stan techniczny nawierzchni, w okresie od 16 lipca (sobota) g. 4.00 do 18 lipca (poniedziałek) g. 4.00 zamknięty zostanie odcinek Mirkowskiej od mostu na rzece Jeziorce do Alei Wojska Polskiego - poinformowały dziś władze Konstancina - Jeziorny.

W czasie prac, cały czas utrzymany będzie dojazd do osiedla Mirków. Będzie on możliwy od strony ul. Bielawskiej lub od Alei Wojska Polskiego.

Przez weekend drogowcy wykonają nową nawierzchnię.

Objazdy i linia zastępcza

Autobusy linii 700 dotrą do Konstancina od strony ulicy Puławskiej. Autobusy linii 710 skończą bieg na skrzyżowaniu Bielawskiej z Mirkowską. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi na czas remontu linię zastępczą Z10, która połączy Konstancin z Piasecznem. Trasę zmieni też linia nocna N50.

>> ZOBACZ SZCZEGÓŁY ZMIAN W KOMUNIKACJI <<

Proponowany objazd dla kierowców samochodów osobowych prowadzi ulicami Piaseczyńską, Pułaskiego i Chylicką. Alternatywna przeprawa znajduje się na drodze wzdłuż wału przeciwpowodziowego, nad samą Wisłą (dojazd przez Opacz z jednej i przez Habdzin z drugiej strony).

roody/ec/js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • król julian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.07.2011 08:58 ~król julian

  ja zupełnie tego nie rozumiem... może powinno być tak: zanim przystąpi się do robót niech burmistrz się zapyta mieszkańców czy w ogóle chcą żeby nowa droga powstała, jeśli tak - to czy wyrażają zgodę na parę dni niedogodności ? jeśli tak - robimy, jeśli nie - omijajcie dziury dalej, a pretensje miejcie sami do siebie...
  dla Polaka żadna pora na takie prace nie jest dobra...
  człowiek w swej ułomności jeszcze nie wymyślił sposobu ukadania nawierzchni "z powietrza"... jakie to byłoby piękne, gdyby można było zrzucać asfalt z góry, pomiędzy jeźdżącymi samochodami... wow :)

 • hipokryta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2011 23:59 ~hipokryta

  Ja narzekam jak są dziury. I jak je łatają że pod drzwi od mieszkania nie moge dojechać to też narzekam. Ja ogólnie co by nie było to narzekam.

 • też mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2011 17:53 ~też mieszkaniec

  ~mieszkanie
  dobrze napisałeś. Sam wysłałem mms do kontakt24 z informacją, że kompletnie odcięli osiedle Mirków. Gdy mówiłem, że wiozę do mieszkania niedołężną osobę to jeden z robotników łamaną polszczyzną powiedział: "Jak Pana samochód potrafi fruwać to proszę jechać". To jest skandal aby każda uliczka wyjazdowa z osiedla była ogrodzona barierką. Zrobili nam getto na dwa dni. Zakaz wjazdu i wyjazdu. To powinno być karalne.

 • mieszkaniec Mirkowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2011 13:31 ~mieszkanie…

  Ten reporter co twierdzi że my mieszkańcy osiedla do którego da się wjechać jedynie od ulicy Mirkowskiej mamy zapewniony dojazd do własnych mieszkań niech się pofatyguje jeszcze raz i zobaczy co się dzieje teraz mili panowie w pomarańczowych strojach informują że mam do domu wrócić za 3-4 h lub zostawić samochód gdzieś bo nie bardzo jest gdzie i iść do domu na piechotę bo nie ma jak dojechać oby nikt nie potrzebował pomocy lekarza czy straży pożarnej bo nie dojadą z tego miejsca chciałbym powiedzieć iż wielkie brawa dla nie udolnego burmistrza który pozwolił na odcięcie mieszkańców od własnych mieszkań.

 • OLO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 20:26 ~OLO

  Hehehe Wilanowska zamknięta, bo strasznie rozkopana, Mirkowska zamknięta bo dziury, Warszawska zamknięta bo robią most , a w sobotę jest targ w Konstancinie i wszyscy z buciką będą szli, na dodatek gmina wyłożyła kupę kasy na zagospodarowanie zieleni na Wilanowskiej, a najpierw to rozkopali bo gaz, teraz kanalizacja i Tp tez kopie, a roślinki pod gruzami- BRAWO BURMISTRZU- EX PRZEWODNICZĄCEMU RADY GMINY ZATRUDNIACIE SPECJALISTÓW OD PARTNINY :0

 • Andrzej z K-J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 19:11 ~Andrzej z K-J

  ul.Mirkowska rzeczywiście z powodu dziur jest nieprzejezdna , ale remont jej nawierzchni można było zrobić gdy był budowany most przy Zespole Szkól . Poza tym , jest tu jedna nieścisłość , remont zaczął sie już dziś ( tzn frezowanie nawierzchni). Korek jest nie do opisania

 • bielawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 17:52 ~bielawianin

  urzędasowe buraki myślały o premiach a nie o naprawie drogi. Przecież ta ulica, przez okres remontu mostu była zamknieta przez kilkanascie miesięcy. I to dajedowód, że za biurkami w urzedach siedzą półgłówki z polityczno-rodzinnego rozdania. Nie fachowcy, tylko swoi. I tyle w tym temacie

 • młody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 16:54 ~młody

  a nie mozna bylo tego zrobic przed wyznaczeniem obiazdu?? ta droga juz od 1,5 roku nadaje sie do wymiany... nie no ale po co trzeba utrudnic zycie kierowcom ... ech Polska.......

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl