Ulice

23.11.2011 11:11 trzy tygodnie po otwarciu

Obwodnica Serocka zamknięta przez... budowę kładki

SERWISY:

Otwarta pod koniec października obwodnica Serocka została zamknięta. Kierowcy muszą jechać starym szlakiem przez miasto. – Utrudnienia związane są z budową kładki dla pieszych i powinny zakończyć się w środę wieczorem – uspokaja Małgorzata Tarnowska z GDDKiA.

Zamknięty został 4-kilometrowy fragment między węzłem Serock a węzłem Wierzbica. Na forach internetowych już pojawiły się informacje, że zapadł się fragment jezdni, bo obwodnica jest częściowo wybudowana na podmokłych terenach.

– Nic podobnego, to bzdury. Tam trwa po prostu budowa kładki dla pieszych. Wykonawca musi zamontować konstrukcję pomostu. Te prace wymagały zamknięcia części trasy – przekonuje rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Ruch został skierowany na stary szlak, czyli przez Serock. Kierowcy muszą się liczyć z dużymi utrudnieniami. – Kierowcy stoją w gigantycznym korku – relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

"Gmina chciała kładki"

Na pytanie czy nie można było połączyć obu inwestycji Tarnowska poinformowała nas, że o budowę kładki występowała gmina Serock.

- Faktycznie wystąpiliśmy z prośbą o doprojektowanie kładki do budowy obwodnicy- potwierdza osoba z urzędu gminy Serock. - Jednakże kładka jak i cała obwodnica jest inwestycją Generalnej Dyrekcji. Ktoś tu trochę oszukuje- dodaje. 

Koniec 15 grudnia

Jak poinformowała nas osoba z urzędu w Serocku buodwa kładki zakończyć się ma 15 grudnia. - Utrudnienia dla kierowców skończą się już dzisiaj wieczorem- dodała.

7 kilometrów trasy

Obwodnica została otwarta niecały miesiąc temu – 28 października. Drogowcy spieszyli się, żeby nową trasę udostępnić kierowcom jeszcze przed 1 listopada.

Obwodnica ma siedem kilometrów długości. Do dyspozycji kierowców oddane zostały dwa pasy ruchu w obu kierunkach. W ramach inwestycji wykonawca wybudował między innymi węzeł "Wierzbica". Jest to węzeł łączący drogę krajową 61 z drogą krajową 62, czyli Dużą Obwodnicą Warszawy.

Trasa została wyposażona w 1250 metrów ekranów akustycznych. Zbudowano prawie 10 km dróg dojazdowych.

Wsparcie z Unii

Trasa kosztowała 139 mln złotych. Inwestycję finansowano częściowo z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zorientowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 13:43 ~Zorientowany

  Zamieszczone informacje są nieprawdziwe i nierzetelne.
  Budowa kładki dla pieszych stanowiła odrębny przetarg, który realizowała inna firma. Błędnym zatem jest łączenie tych dwóch kontraktów, a tym samym przypisywanie odpowiedzialności temu samemu wykonawcy.
  Panowie dziennikarze!
  Gdzie Wasza rzetelność dziennikarska?
  Nie warto sprawdzić u źródła?

 • normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 11:05 ~normalny

  -jola TOS
  Ty jako rodowita warszawianka pewnie nie wiesz co to jest Bemowo Czy Ursynów bo siedzisz całe życie na jednej dzielnicy bo inna obok to oczywiście wiocha Buhahahaha Dlatego wolę ludzi ze wsi którzy nie cwaniakują nie wywyższają się nie wyśmiewają jak Ty ze wszystkich odok..

 • serocczanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2011 01:24 ~serocczanka

  @~Jola TOS
  WAWIANKA jak ciebie cos nie intersuje, to nie dyskutuj... zamiast pisac poczytaj i poucz sie troche... mozesz zaczac od ortografii... geografia tez by ci sie przydala...

 • lysy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 19:24 ~lysy

  Nikt nie zapomnial o pieszych ,po prostu obwodnice buduje sie po to zeby omijac miasta i pieszych!

 • Romulandus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:51 ~Romulandus

  Mieszkam w Serocku jechałem do pracy ok.17.30 już jest otwarte więc bez defetyzmu proszę.co trzeba to trzeba.

 • Jola TOS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:39 ~Jola TOS

  A nas wawiaków obhodzi jakiś Serock. Nawet nie wiem gdzie to jest i nie wiem czy to jakiś związek z Wawą. To jest TVN Wawa. Dociera????? Już niedługo i beda opisywać patologie drogownictwa w Ostrowcu czy innych Radomskach.

 • ZygWierc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 18:27 ~ZygWierc

  To chore! Co? Ktoś zapomniał o pieszych?

 • Zadowolony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 17:31 ~Zadowolony

  Się malkontenckie barachło ze wsi odezwało - budują źle, nie budują źle. Typowe dla bezmózgich prostaków. To są dwie oddzielne inwestycje przygotowywane w różnym czasie. Zamknięcie potrwa kilka godzin. Ale jak widać frustratom nie wiele trzeba bo toczenia piany z pyska.

 • pitttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:20 ~pitttt

  ludzie, budowa kładki to nie jakies byle co, chcielibyście żeby spadł wam żelbetony kloc na samochód albo chociaz cegła ???!!! wypadek murowany

 • dany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.11.2011 16:13 ~dany

  Gdyby wszystko zrobili zgodnie z logiką,to nie byłaby to Polska!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl