Ulice

17.09.2016 07:44 śródmieście, praga północ i praga południe

Obchody, objazdy, remonty.
Ciężki weekend dla kierowców

SERWISY:

Remonty ulic i torowisk, obchody rocznicowe, zawody sportowe spowodują w weekend utrudnienia w ruchu i wyłączenia ulic w Śródmieściu, Pradze Północ i Pradze Południe. Kierowców i pasażerów czekają kłopoty.


W piątek wieczorem wyłączone zostały ul. Cyrulików i Tatarska. Mają być ponownie przejezdne w poniedziałek około 4 rano. Tam drogowcy wymienią nawierzchnię jezdni.

- Ulica Cyrulików zostanie zamknięta od skrzyżowania (wraz z nim) z al. gen. A. Chruściela do ul. Szatkowników. Nie będzie także połączenia z wlotami ulic: Gawędziarzy, Przebieg, Republikańska, Plutonowych, Ułańska, Buławy, Markietanki, Posłańców i Szatkowników – informuje Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich.

Objazd poprowadzono ulicami: Marsa – Ilskiego – al. Komandosów – Grzybowa – Wspólna – Niemcewicza – 1. Praskiego Pułku – Okuniewska. W al. gen. A. Chruściela za skrzyżowaniem z ul. Strażacką a przed placem budowy powstanie tymczasowa „zawrotka”. Objazd zamkniętego odcinka al. gen. A. Chruściela wytyczono ulicami: Strażacka – Żołnierska – Marsa. Swoje trasy zmienią autobusy linii 153 i 196.

Utrudnienia w al. Jana Pawła II

Ulica Tatarska będzie nieprzejezdna od ul. Powązkowskiej do J. Ostroroga (łącznie ze skrzyżowaniem). Ominąć ją można ulicami Leszno, Okopową i Powązkowską. Trasę zmienią autobusy linii 103. Te pojadą  Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia i al. Obrońców Grodna.

Na weekend wymianę nawierzchni al. Jana Pawła II zaplanowali także tramwajarze. Aleja jest wyłączona z ruchu pomiędzy Rondem ONZ a al. Solidarności do poniedziałkowego poranka.

- Tramwaje będą kursowały bez zmian. Trasę zmienią autobusy linii 160 oraz nocnych N12, N13, N21, N46, N62, N63, N71. Kierowcy mogą ominąć zamknięty odcinek kierując się do ul. Marszałkowskiej lub Towarowej – informuje Michał Powałka z Tramwajów Warszawskich.

Aby sprawdzić, jak wyglądają utrudnienia w al. Jana Pawła, na miejsce udał się w sobotę rano reporter tvnwarszawa.pl. - Jadąc od strony ronda ONZ, można dojechać tylko do ul. Twardej. Od al. Solidarności przejechać mogą wyłącznie pojazdy ekipy budowlanej i dojeżdżające do konkretnych posesji - powiedział Artur Węgrzynowicz.

Wymiana torów na Starzyńskiego

To jednak nie koniec. W sobotę rozpocznie się także wymiana torów na ul. Starzyńskiego pomiędzy rondami Żaba a Starzyńskiego. Roboty zaplanowano na weekendy do 16 października. Wówczas tramwaje linii 1 pojadą ulicami 11 Listopada, Targową, Ratuszową i Jagiellońską.

Strefa 30km na Mokotowskiej

Kolejne utrudnienia w ruchu w Śródmieściu kierowcy napotkają w związku przebudową dwóch skrzyżowań na ul. Mokotowskiej – z ul. Koszykową i F. Chopina. Roboty związane są z wyznaczaniem wewnątrz kwartału ulic Piękna – Al.Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Marszałkowska strefy ruchu z prędkością ograniczoną do 30 km/h. Prace potrwają do 26 września.

W sobotę, w związku z obchodami 77. rocznicy napaści Związku Sowieckiego na Polskę, przy Pomniku Pomordowanym i Poległym na Wschodzie ulica Muranowska pomiędzy Bonifraterską a gen. W. Andersa będzie etapowo zamykana dla ruchu już ok. południa. Otwarcie nastąpi wieczorem.

- Autobusy linii 116 i 518 pojadą trasami objazdowymi: w kierunku Wilanowa i Dworca Centralnego ulicami Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkowa - Bonifraterska a w stronę Chomiczówki i Nowodworów ulicami Świętojerską i Andersa – informuje Tomasz Kunert z wydziału prasowego stołecznego ratusza.

Po Francuskiej autobusy nie pojadą

Z kolei w związku z imprezą motoryzacyjną na błoniach Stadionu Narodowego od godziny 11 do 18 wyłączony z ruch będzie obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. Waszyngtona, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saska.

- Na ul. Francuskiej planowane jest wyłączenie ruchu autobusów w obu kierunkach, na odcinku od Ronda J. Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Autobusy linii 117, 138 i 146 zostaną skierowane na trasy objazdowe ulicami Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona – dodaje Kunert.

Niedawno tramwaje wróciły na al. Jana Pawła II:

skw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • t_obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 22:38 t_obserwator

  Na końcu strefy 30 należy ustawić wielki znak informujący, gdzie znajduje się najbliższy warsztat naprawy zawieszeń.

 • t_obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 22:35 t_obserwator

  Ograniczona do kilku ulic strefa 30 to zdecydowanie za mało i za szybko. Radni powinni uchwalić strefę 5 dla całej Warszawy, Wtedy dopiero będą szczęśliwi jak cała Warszawa stanie w jednym wielkim korku. Ale pozbędą się wypadków!!!

 • osolemijo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 15:53 ~osolemijo

  Piękne zdjęcie. Zgłosiłbym do World Press Photo.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 14:43 ~Piękny Roman

  Marian~Marian

  Jakie jest sens naprawiania nawierzchni żeby potem zbudować tam barykady spowalniacze. To totalne marnowanie publicznych pieniędzy.

  Przecież to nie ich pieniądze, to co mają się przejmować.

 • virmar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 10:12 ~virmar

  Budować podwyższone przejście dla pieszych przy skrzyżowaniach i miejscach wyznaczonych a to spowolni ruch. skasować wszystkie inne spowalniacze zainstalowane na jezdniach.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2016 08:11 ~Marian

  Jakie jest sens naprawiania nawierzchni żeby potem zbudować tam barykady spowalniacze. To totalne marnowanie publicznych pieniędzy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl