Ulice

13.01.2011 13:15 URSYNÓW CZEKA NA ULICĘ

Nowym odcinkiem alei KEN
pojedziemy jeszcze w styczniu

SERWISY:

- Ulica jest gotowa, ale ciągle zamknięta. Dlaczego? - denerwują się mieszkańcy Kabat. I zasypują pytaniami skrzynkę warszawa@tvn.pl. - Nam też spędza to sen z powiek – odpowiadają władze dzielnicy.

Budowa zaczęła się w październiku i poszła bardzo sprawnie. Po dwóch tygodniach wylany był już asfalt. Formalnie prace przy poszerzaniu ostatniego wąskiego gardła alei Komisji Edukacji Narodowej zakończyły się na początku stycznia.

Od tego czasu ulica wciąż jest jednak zamknięta, choć są kierowcy, którzy omijają barierki i już z niej korzystają. Są też tacy, którzy traktują ją jako dodatkowe miejsca parkingowe. Większość jest po prostu zniecierpliwiona:

 

 

Ugrzęzła w papierach

- Też dostajemy mnóstwo pytań i spędza nam to sen z powiek - przyznaje rzecznik dzielnicy Ursynów Monika Beuth-Lutyk.

I tłumaczy: - Mieszkańcy widzą gotową ulicę, ale to nie znaczy że inwestycja jest zakończona. Trzeba ją nanieść na plany, mapy geodezyjne, dostać opinie straży pożarnej, inspekcji pracy. To wszystko trwa - mówi.

Dokumentacja jest niezbędna, by dzielnica mogła otrzymać pozwolenie na użytkowanie jezdni. Bez tego dokumentu nie można jej otworzyć. - Mamy nadzieję, że uda się to jeszcze w styczniu - mówi rzecznik.

roody/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jojo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2012 13:42 ~jojo

  Ponieważ zbliża się luty to może jakoś precyzyjniej opodadza datę tego otwarcia?
  Może chodziło o styczeń 2013?

 • kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.02.2011 22:51 ~kasia

  Tak to jest jak się robi wszystko w pośpiechu. To miala byc inwestycja kampanijna PO. Wyszło jak zawsze.

  Teraz trzeba jakoś wyjść z sytuacji. Tak inwestycje były przygotowane przez Pana Zalewskiego, który w nagrodę jest Burmistrzem Pragi N.

 • les

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 17:01 ~les

  A mnie bardziej martwią błędy w oznakowaniu ruchu na KEN, bo bezpośrednio zagrażają bezpieczeństwu pieszych i kierowców.
  1. przeniesiona na południową ul. Jeżewskiego ścieżka rowerowa przy skrzyżowaniu z KEN biegnie wprost po pasach przejścia dla pieszych;
  2. na skrzyżowaniu KEN z Pala Telekiego KEN znak D-6 "przejście dla pieszych" umieszczony jest tylko po prawej stronie jezdni al KEN. Zgodnie z przepisami na jezdni dwupasmowej jednokierunkowej ten znak musi być też po lewej stronie jezdni.

  3. W sposób grożący kolizją oznakowane są pasy na skrzyżowaniu KEN z Wąwozową; jadąc KEN od strony TESCO są trzy pasy -1. skrajny lewy, tylko do skretu w lewo; 2. srodkowy do jazdy prosto; 3. skrajny prawy do jazdy prosto i skretu w prawo. Jadąc środkowym pasem prosto przez skrzyżowanie po przejechaniu skrzyżowania ląduje się na prawym pasie KEN, a nie na lewym. Ci, co jada prosto ze skrajnego prawego pasa lądują na... chodniku, ponieważ tak ich wyprowadza oznaczenie poziome na jezdni, a raczej jego brak. Oczywiście chcąc uniknąć wjechania na chodnik kierowcy odbijają nagle w lewo, przez co stwarzają ryzyko kolizji z pojazdami jadącymi prosto środkowym pasem.

  Pisałem o tym do WRD KS Policji, pisałem do władz Ursynowa - odpowiedzialnych za tę inwestycję.
  I co? Ano nic, cisza. Do pierwszego wypadku, kiedy zapewne okaże się, że zawinił pieszy lub kierowca - tylko nie urzędnicy, opłacani z naszych podatków.

 • kc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2011 01:03 ~kc

  no skoro odbiór kilometra drogi średniej przepustowości trwa ponad miesiąc, to co będzie z tymi wspaniałymi autostradami, które buduje wielu wykonawców - czyt. o wiele więcej papierkologii.... czy do EURO 2012 to w ogóle możliwe ??

 • jm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 20:05 ~jm

  w planach był 31 grudzień 2010 r. To nie można było tych papierków załatwiać we właściwym terminie ?

 • mikolaj_wegier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 15:09 ~mikolaj_wegier

  Jak dla mnie to mieszkańcy powinni zasypywać mailami skrzynkę urzędu odpowiedzialnego za przebudowę, a nie TVN Warszawa. Lepiej działać u źródeł, a dopiero potem walić do telewizji...

 • Bakista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 14:55 ~Bakista

  Ulica może nie jest dopuszczona do ruchu ale samochody nią jeżdżą, biedni głupi nie wiedzą, że jak się stukną na skrzyżowaniu (o co nie trudno) to nie dostaną ani grosza.

 • qwergty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 14:25 ~qwergty

  heh co można tak długo na mapy nanosić? na wikimapia już od roku jest obwodnica S8 na mapie naniesiona :p
  http://wikimapia.org/#lat=52.2232779&lon=20.87883&z=12&l=28&m=b

 • vantage

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 14:17 ~vantage

  To inspekcja pracy też odbiera drogę? No, no...

 • KABATY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.01.2011 14:14 ~KABATY

  A co przeszkadza w naniesieniu ulicy na mapy po jej otwarciu? Ile straż pożarna potrzebuje czasu żeby odebrać kilometr prostej drogi-miesiąc? wystarczy ruszyć dupy zza biurka, przyjechać na inwestycję i zrobić odbiór w ciągu jednego dnia, co o ni odwierty będą robić czy co? żenada i skandal, ODBIORY BĘDĄ WIĘCEJ TRWAŁY NIŻ CAŁA INWESTYCJA, OTO NASZ CHORY KRAJ!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl