Ulice

25.11.2011 19:50 zmiany w organizacji ruchu

Nowe miejsca parkingowe
i krótszy buspas na Pradze

SERWISY:

Drogowcy razem z wykonawcą metra szykują kolejne zmiany w rejonie budowanej stacji metra Dworzec Wileński. Zniknie fragment buspasa na ul. Wileńskiej, z kolei na ul. Konopackiej przybędzie miejsc parkingowych.

Budowa stacji metra na Pradze sprawiła mieszkańcom okolic pl. Wileńskiego sporo kłopotów. Zniknęły miejsca parkingowe, pojawił się za to kłopot z dojazdem do domu. – Organizację ruchu można jeszcze poprawić – uważa Michał i pisze na warszawa@tvn.pl o konkretnych propozycjach.

Internauta apeluje

Internauta apeluje, żeby zlikwidować fragment buspasa na ul. Wileńskiej przy skrzyżowaniu z ul. Rzeszotarskiej. - Z buspasu nikt nie korzysta, bo ruch i tak jest minimalny, a kierowcy autobusów wolą skręcać szerszym łukiem w prawo - argumentuje. Michał proponuje także zlikwidować zakaz parkowania po zachodniej stronie ul. Konopackiej i zmianę organizacji ruchu na ul. Rzeszotarkiej. - W al. Solidarności powstały nowe miejsca parkingowe, ale ruch na ul. Rzeszotarskiej w kierunku al. Solidarności jest tylko dla autobusów i uprawnionych. Kierowcy muszą więc ryzykować, albo jechać przez Szwedzką - tłumaczy.

Urzędnicy się zgadzają

Propozycje internauty przekazaliśmy do biura miejskiego inżyniera ruchu. Z odpowiedzi, jakie do nas dotarły z pewnością ucieszy się nie tylko Michał.

1. na ul. Wileńskiej w rejonie ul. Rzeszotarskiej zostanie zlikwidowany buspas, co pozwoli na przywrócenie miejsc parkingowych.
2. na ul. Konopackiej zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu, która pozwoli na parkowanie pojazdów na chodniku.
3. nie widzę możliwości zmian w organizacji ruchu na ul. Rzeszotarskiej – istniejąca czasowa organizacja ruchu ma na celu uprzywilejowanie transportu zbiorowego.

"Zmian jest więcej"

Okazuje się, że Michał był jedną z wielu osób, które proponowały podobne zmiany. – Po spotkaniach z mieszkańcami zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku korekt – tłumaczy Janusz Galas, miejski inżynier ruchu. Jak dodaje, od początku utrudnień związanych z budową metra na Pradze, takich zmian było dużo więcej. – Najczęściej są to niezauważalne przez ludzi zmiany w sygnalizacji świetlnej. Tych było najwięcej – tłumaczy.

- Zmiany na ul. Konopackiej już zostały wprowadzone. Do środy zmienimy także organizację ruchu na ul. Wileńskiej – zapowiada Mateusz Witczyński, rzecznik spółki AGP, wykonawcy budowy centralnego odcinka.

par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 08:21 ~Konrad

  Ludzie opamiętania. Zgłaszacie swoje propozycje a ratusz zrobi swoje. ZDM czy ZTM ma inne zdanie i to się liczy. Za to dostaje nagrody z tego co nam podatnikom ukradną.

 • nocny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 06:41 ~nocny

  do omnibus...jedyne wytłumaczenie,gdyby okrzei miała dłużej zielone,to kierowcy blokowali by ruch na jagielońskiej wjeżdzając,nie mogąc zjechać...może poszukać rozwiązania w sygnalizacji targowa-ząbkowska,sprawdzając natęzenie ruchu,nawet o danych godzinach??

 • Omnibus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.11.2011 01:17 ~Omnibus

  tak cacy jest na Pradze. jadąc ul. Okrzei od Wisły na światłach z jagielonska na wprost zielone świeci się 15 sekund a w poprzecznym kierunku aż 55 sekund a światło dla pieszych zapala się na około przez 25 sekund. I to jest myślenie przecież Ul. Jagielońską jest o 75% mniejszy ruch jak na Ul. Okrzei. Dlaczego jadąc od Wisły musimy stać a ul. Jagielońska jest pusta

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 23:46 ~Jan

  Kiedy zmiany na Radzymińskiej w kierunku do Naczelnikowskiej. Proponuje postawić tam na zwężeniu przy wiadukcie znak jazda na zamek, z lewego i prawego pasa na zmianę. Zmniejszy to nerwówkę i chamstwo kierowców przy końcu pasa. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest kontynuacja 2 pasów aż do Naczelnikowskiej raptem 30m.

 • lud

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 20:56 ~lud

  O matko książęta słuchają ludu miast i wsi? Korony z główek im pospadają . Może myślą , że nagrody są za niesłuchanie i robienie na przekór? Nie bójcie się . I tak dostaniecie . Taka fajna ustawa napisana przez polityków. Wszystkie ustawy o waszych zarobkach są fajne w przeciwieństwie do innych ustaw.

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 20:33 ~mirek

  Te utrudnienia i szykany zostały wymyślone i narzucone projektantom przez pracowników IR, a następnie zatwierdzone przez p. J. Galasa. Takich niedorzeczności i zbędnych elementów oznakowania w tym rejonie jest wiele.
  Po co ustawiono zakaz ruchu na Sierakowskiego przy Kłopotowskiego z dopuszczeniem dojazdu do posesji, zamiast zakaz taki ustawić przed Solidarności ?
  Po co utrzymuje się sygnalizację świetlną na skrz. Zamoyskiego-Sokola, gdy z Sokolej wyjeżdzają sporadycznie samochody budowy, a ruch pieszy jest minimalny (zlikwidowany został nawet pobliski Dw. PKS Stadion)?

 • J23

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2011 20:04 ~J23

  Grstuluje ze wysluchano glosu mieszkancow. Kiedy a moze ktos pomoze zlikwidowac chociaz dla mieszkancow zakaz skretu w prawo z placu bankowego na wjazd w al. Solidarnosci aby moc legalnie dojechac do nlokow przy al. Solidarnosci i bielanskiej oraz dlaczego zamknieto przejazd ul. Bielanska na wjazd w al. Solidsrnisci Tam trwa tylko budowa biurowca senator. Kto wpadl na tak glupi pomysl. Czas to ienic. Moze ktos sie tym zajmie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl