Ulice

25.06.2011 15:34 Okęcie

Nowa organizacja, stare problemy

SERWISY:

 

Na skrzyżowaniu ul. 17 stycznia z ul. Żwirki i Wigury zmieniono ustawienia sygnalizacji świetlnej. Efekt? - Koszmar - oceniają zgodnie kierowcy.

Organizacja ruchu została zmieniona tydzień temu. Zamiast dwóch pasów do skrętu w lewo, w 17 stycznia jest teraz tylko jeden. W dodatku światło zielone pali się tylko przez 14 sekund. W efekcie skręt w lewo natychmiast się zakorkował.

- Najlepsze określenie na to, co się tam dzieje to chaos - twierdzą zgodnie kierowcy. - Wprowadzone przez drogowców zmiany są bardzo złe. Jazda to koszmar, nie ważne czy miejskim autobusem, czy autem. Zmiana sygnalizacji świetlnej zrobiona jest fatalnie, nawet w południe korki są kilometrowe! - dodają.

Inżynier ruchu: Poczekamy, zobaczymy

O powód takiej zmiany zapytaliśmy miejskiego inżyniera ruchu.

- Sygnalizacja na skrzyżowaniu Żwirki i Wigury z 17. Stycznia została uruchomiona w związku z budową ciągu ulic: 17. Stycznia - Cybernetyki - wyjaśnia ratusz. I tłumaczy: - Zasadniczą różnicą pomiędzy poprzednią a obecną zasadą sterowania jest liczba realizowanych na skrzyżowaniu faz sygnalizacyjnych. Poprzednia, dwufazowa struktura programu została zastąpiona rozwiązaniem umożliwiających bezkolizyjny przejazd samochodów skręcających w lewo z obu wlotów ul. Żwirki i Wigury. Spowodowało to zwiększenie liczby realizowanych faz co wpłynęło na obniżenie przepustowości skrzyżowania.

Na pytanie, czy organizacja ruchu może zostać poprawiona, urzędnicy odpowiedzieli że zostanie oceniona po zakończeniu całego remontu. Wtedy możliwe będą poprawki. Wygląda więc na to, że kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

 

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 

Ostatnie prace na Cybernetyki 

Dzisiejszej nocy układana będzie ostatnia już warstwa nawierzchni jezdni w ul. Cybernetyki, co będzie wymagało zamknięcia jej na odcinku od ul. Rzymowskiego do ul. Wirażowej wraz z wiaduktem. Możliwy będzie jedynie przejazd na wprost ul. Postępu. Przywrócenie ruchu na Cybernetyki nastąpi w poniedziałek po godz. 9.00.

Od Rzymowskiego do Postępu będzie można już jeździć dwoma jezdniami, na dalszym odcinku, od Postępu do Wirażowej, tak jak dotychczas - w obu kierunkach jedną jezdnią. Na skrzyżowaniu Cybernetyki i Obrzeźnej od poniedziałku będzie działała sygnalizacja świetlna.

as/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bank

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 14:11 ~bank

  Myślę że ten Pan zwany miejskim inżynierem ruchu nie jechał po prostu Żwirkami od okołu roku, tj. od czasu "genialnej" ( tak jak przy 17 Stycznia ) modernizacji świateł na skrzyżowaniu Żwirki i Wigiry z ulicą 1-go Sierpnia.

 • siuras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 13:32 ~siuras

  Za duzo sloikow w warszawie

 • kierujący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 12:04 ~kierujący

  Gorzej niż koszmarnie jest także na Żwirki i 1 Sierpnia w stronę centrum. Z resztą niewiele jest skrzyżowań z ustawionymi "z głową" światłami. Panie Galas - do roboty, a jeśli jej za dużo to proszę sobie ludzi zatrudnić do pomocy.

 • oloo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 09:38 ~oloo

  To samo dzieje się na skrzyżowaniu Grójecka-Banacha-Bitwy Warszawskiej przy skręcie z Grójeckiej w Bitwy Warszawskiej i takich cwaniaczków jak ten burak w Volvo jest tam masa z pasa do jazdy na wprost przez pasy zjeżdżają na pas do skrętu w lewo i policji na nich niema.

 • Zaambarasowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2011 08:35 ~Zaambarasowany

  Popieram zażenowanego.
  Redakcja chyba postawiła sobie za punkt honoru piętnować ZTM chroniąc piratów osobówek. Może komuś mimo błagań kanar wlepił mandat i teraz się odgrywają?

 • zażenowany

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 23:41 ~zażenowany

  I to mają być obiketywne media? Jak autobus skręci z złego pasa to oprócz filmików z przybliżonym numerem wozu dzwonicie odrazu do ZTM i Policji a jak robi to samo samochód osobowy do tego prawie przejeżdża człowieka to zasłaniacie mu tablice rejestracyjne? Żałosne!

 • edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 23:14 ~edek

  @dx, tam są cztery pasy, można było mieć dwa do skrętu i dwa do jazdy na wprost. Tak było jeszcze kilka tygodni temu i nie było takich korków.

 • Szemot

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 23:09 ~Szemot

  Dzis tamtendy jechalem wieczorkiem. Ruch minimalny a prawie znikomu. Jechalem żwirkami prosto czyli główn drogą z pierwszeństwem. Zrobiło sie czerwone i co? 2 i pół minuty sie paliło czerwone!. jak ruszałem to za mną stał wielki korek. Przez takie światła kierowcy wymyślaja pojecie ciemne pomarańczowe bo komu chce sie czekać tyle czzasu na zmianę świateł. To juz bede ryzykowac i jechać na "ciemnym pomarańczowym". nie wiem jak to to obecnie jest jak sie jedzie od strony nowego wiaduktu nad tormi ale pamietam przed zmian organizacji to stalo sie w gigantycznym korku. na jedne swiatła przejezdzały 4 samochody korek pod wiadukt wiec ten 200m odcinek stałem gdzieś 15-18 minut. Zmiana organizacji byla konieczna. Ciekaw jestem jak jest teraz.

 • wox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 22:28 ~wox

  Czy ten film nie powinien trafić w ręce policji bez zamazanych numerów volvo? takim ludziom z miejsca powinno się odbierać prawo jazdy.

 • wib

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2011 22:11 ~wib

  To co się dzieje w mieście z organizacją ruchu pod rządami teraźniejszego "inżyniera ruchu" to pełna zgroza, w każdym przypadku gdy gdzieś jest "poprawiane" działanie sygnalizacji powoduje to tylko większe korki i zmniejszenie przelotowości, może organizacje dbające o czyste powietrze by się tym zainteresowały pomimo że nie będzie z tego dla nich pieniędzy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl