Ulice

06.12.2018 09:57 na woli

Nieoznakowany radiowóz
potrącił pieszą na przejściu

SERWISY:

Nieoznakowany radiowóz potrącił kobietę na Woli. Poszkodowana przechodziła przez przejście dla pieszych.

Do zdarzenia doszło około godziny 20, przy skrzyżowaniu Towarowej z Jaktorowską. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24. Potwierdziła ją policja.

- Nieoznakowany radiowóz marki Opel potrącił pieszą, gdy skręcał z Towarowej w Jaktorowską. Kobieta była na oznaczonym przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia Marta Sulowska z wolskiej komendy rejonowej.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie. - Kobieta została opatrzona w karetce. Nie była hospitalizowana - dodaje policjantka.

Oględziny miejsca potrącenia przeprowadziła policja. O zdarzeniu został też poinformowany prokurator.  - Oboje policjanci byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie będzie prowadziła nasza komenda. Prawdopodobnie będą się one toczyły w kierunku wykroczenia - mówi Sulowska.

I zaznacza, że funkcjonariusze są zatrudnieni w innej jednostce.

Zobacz też materiał o środowym potrąceniu kobiety przez tramwaj na Puławskiej:

kk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • legalista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 19:08 ~legalista

  art 26 pkt 2 Kierujący pojazdem, który skręca w drogę poprzeczną, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2018 09:01 ~FundacjaAdUrbem

  Przypominamy że każde potrącenie jest z winy pieszego bo pieszy ma zakaz wchodzenia na ulice gdy coś jedzie (artykuł 14 kodeksu drogowego). Jeśli więc doszło do potrącenia to pieszy wlazł choć coś jechało czyli złamał prawo i potrącenie jest z jego winy

 • Zdzisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 21:26 ~Zdzisław

  Jak się ma przepis prawa o ruchu drogowym mówiący" Zakaz wchodzenia na jezdnie przed nadjeżdżającym pojazdem. Dotyczy to oznakowanych przejść dla pieszych"?

 • romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 20:09 ~romek

  Paweł~Paweł

  Dziś w Warszawie matka z dzieckiem w wózku i kapturze na głowie wychodząc z rogu budynku przez wąski chodnik na oznakowane przejście dla pieszych wjechała tym wózkiem na przejście na próbując nawet spojrzeć w bok czy nie nadjeżdża samochód. Jechał bardzo powoli bo akurat ruszyłem ale gdybym ja lub kto inny jechał przynajmniej 50 km/h nie wiem czy to dziecko by przeżyło. Głupota i beztroska niektórych osób jest nieograniczona.

  Cenny komentarz! Coraz więcej pieszych wchodzi bezmyslnie na jezdnie nie zwracąjąc uwagi na jezdnię, bardzo często z telefonem przy uchu. Daj Boże żeby kierowca takich pieszych zdążył zuważyć. To wina skrajnie głupich przepisów przez które giną ludzie.

 • aguri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 19:15 ~aguri

  a czy jakiś funkcjonariusz doznał obrażeń i poszedł na L-4

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 19:06 ~Paweł

  Dziś w Warszawie matka z dzieckiem w wózku i kapturze na głowie wychodząc z rogu budynku przez wąski chodnik na oznakowane przejście dla pieszych wjechała tym wózkiem na przejście na próbując nawet spojrzeć w bok czy nie nadjeżdża samochód. Jechał bardzo powoli bo akurat ruszyłem ale gdybym ja lub kto inny jechał przynajmniej 50 km/h nie wiem czy to dziecko by przeżyło. Głupota i beztroska niektórych osób jest nieograniczona.

 • gaau

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 18:07 ~gaau

  antyPIS~antyPIS

  Kulsony przepisy ruchu drogowego mają głęboko w zadzie. Ostatnio 'cywilna' kijanka wyjeżdżając spod Pałacu Mostowskich wyskoczyła w lewo w Andersa. Olała nakaz jazdy w prawo za znakiem i oczywiście miała gdzieś linię ciągłą. Elita...

  Ostatnio przy "pościgu" za kierowcą jadącym zbyt szybko nieoznakowany radiowóz zrobił kilka pomiarów. Oznacza to, ze jechał za piratem łamiąc przepisy zamiast tego pirata zatrzymać włączając oznakowanie uprzywilejowane.

  Widać ten spod Mostowskich też uznał, że jest nieoznakowany i ma prawo.

 • kulson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 17:10 ~kulson

  nie ma już policji, po 25 latach próby odbudowy reputacji wszystko diabli wzięli w jednej chwili

 • John

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 15:29 ~John

  m279~m279

  To jest świetna okolica aby obserwować pracę naszej kochanej policji. Niedaleko jest komenda na Waliców i chyba parking policyjny przy Jaktorowskiej. Ilość pojazdów policyjnych zatrważająca. Ilośc interwencji w stosunku do źle parkujących pojazdów oraz kierowców nagminnie wymuszających na pieszych ucieczkę z przejścia - dokładnie zero. Piesze patrole idące na jedzonko do pobliskich fastfoodów ledwo przeciskają się pomiędzy pojazdami ale widzą tylko pączki.

  Nie da się zbudować w polskim kierowcy zaufania do prawa jeśli policja ma w nosie przykłady jego łamania. A może większość tych nieprawidłowo zaparkowanych to właśnie ich fury, którymi przyjechali do pracy?

  Kiedyś zapytałem policjanta czy ma zamiar wystawić mandat za parkowanie na chodniku bez pozostawienia miejsca dla pieszych to się dowiedziałem, że zaraz ja dostanę mandat za chodzenie po ulicy a nie po chodniku.


  Zgadza się. Jak ktoś chce zobaczyć chodnik zastawiony samochodami i parkowanie na przejściu dla pieszych to zapraszam na Waliców pod Komendę. Tam jest prawdziwy pokaz bezkarności kierowców.

 • nooka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2018 14:37 ~nooka  zdziwiony~zdziwiony

  w kierunku wykroczenia ???????? na oznakowanych pasach ???????
  John~John


  Jeśli potrącenie nie wiąże się z 7 dniową niezdolnością do pracy, to tylko wykroczenie.
  Niezdolna~Niezdolna

  Aha, to teraz już wiemy, dlaczego Szydło pętała się cały tydzień po szpitalu po swoim którymś z rzędu wypadku.

  Szydło była w szpitalu, z którego wypuszczają dopiero po lobotomii.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl