Ulice

06.10.2011 07:09 problemy białołęki

Niedbały robi dwa razy?
"Inwestujemy na nie swoim"

SERWISY:

Skrzyżowanie ul. Skarbka z Gór z Berensona przebudowano tak, by mogły się na nim zmieścić autobusy przegubowe. Nie kursują, bo choć przez skrzyżowanie mogą już przejechać, to i tak nie mieszczą się na pobliskiej pętli. Dopiero teraz ruszy jej przebudowa. Ale na tym nie koniec - być może trzeba będzie przystosować także samą ulicę.

- Niedbały robi dwa razy? - pytamy rzeczniczkę dzielnicy Białołęka Bernadettę Włoch-Nagórny.

- Dzielnicy zależy, żeby poprawić komunikację w tym rejonie, ale to inwestycja realizowana na gruncie prywatnym i za pieniądze prywatnych firm. To nie takie proste, inwestować na nie swoim terenie. Musieliśmy dojść do porozumienia - podkreśla przedstawicielka białołęckiego urzędu.

I wyjaśnia: - To właściciele gruntów przebudowali skrzyżowanie tak, by Skarbka z Gór mogły przejechać przegubowce. Ale podczas przejazdu technicznego ZTM orzekło, że wozy linii 527 nie zmieszczą się na pętli, na którą docierają już autobusy 304 i 204 - opowiada rzeczniczka.

Będzie kolejna przebudowa

Dzielnica właśnie porozumiała się z prywatnymi firmami w sprawie przebudowy pętli i budowy łącznika Skarbka z Gór z ul. Magiczną. - Prace rozpoczną się 8 października i potrwają do końca miesiąca - zapowiada Białołęka. Tymczasowo zamknięty będzie przejazd między ulicami Skarbka z Gór i Magiczną. Dojazd z os. Derby do ul. Głębockiej będzie możliwy ul. Berensona.

Kolejne prace nie znaczą jednak, że na Skarbka wjadą wreszcie przegubowe autobusy. - Ulica jest w złym stanie. Nie wiadomo, czy wytrzyma takie obciążenie. W tej chwili to badamy - mówi rzeczniczka.

Jeśli testy wyjdą słabo, trzeba będzie przebudować całą drogę.

Jakie zmiany?

Tymczasem dzielnica już wystąpiła o zmiany w komunikacji. - Pierwsza dotyczy trasy autobusu 304, zgodnie z sugestiami mieszkańców linia miałaby dowozić dzieci do nowej szkoły przy ul. Zaułek, tam też planowany jest przystanek końcowy tej linii - informuje urząd.

- Po zakończeniu remontu i wykonaniu naprawy nawierzchni ul. Skarbka z Gór planujemy również wjazd na os. Derby autobusu 527, przystanek końcowy tej linii zlokalizowany byłby na pętli przy ul. Skarbka z Gór - informuje rzeczniczka.

- Zachęcamy mieszkańców do podzielenia się swoimi uwagami na temat planowanych zmian na adres: kosultacje@bialoleka.waw.pl - dodaje. 

Przebudowa nie oznacza sukcesu

Przebudowa skrzyżowania Skarbka z Gór z Berensona zaczęła się w sierpniu. - Po zakończeniu prac w ulicę Skarba z Gór skręcą autobusy przegubowe komunikacji miejskiej - mówiła wtedy w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bernadeta Włoch-Nagórny. Po zakończeniu prac okazło się, że obietnicy nie można spełnić. ZTM nie chciał wpuścić tam długich autobusów, bo nie mieściły się na pętli - informowało "Życie Warszawy". W rozmowie z gazetą rzecznik ZTM Igor Krajnow powiedział: - Zaproponowaliśmy, by zarząd albo poszerzył pętlę, albo zdecydował o zmianie przystanku końcowego jednej linii.

mz//ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 11:38 ~aw

  A ja mam.. do sprzedania dom w Markach za 600 tyś z działką 600m2... NOWY :-)
  Chce ktoś?

  o2009@o2.pl

 • mruk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.10.2011 11:38 ~mruk

  Dziwi mnie tylko, że ktoś mówi o złym stanie ulicy. To jest zły stan? Może spójrzmy na resztę ulic Warszawy. Są w gorszym stanie i nikt nie analizuje czy zaprzestać jeżdżenia autobusów w tych miejscach.

 • bella

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 16:27 ~bella

  jak ktos postanawia budowac dom na bialolece to postradal zmysly, lokowac majatek zycia wsrod LLU i innych sloikow. Dom to Albo Zoliborz albo wiec 30 za miastem. Jedno i drugie ma swoje uroki, a dom na Bialolece to jak kwiatek do kozucha.

 • eleonor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 13:12 ~eleonor

  No cóż jak ktoś woli mieszać w starej ruderze na Mokotowie z babcią i karaluchami, zsypem w bloku itd. to niech mieszka

 • onet_pro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2011 15:24 ~onet_pro

  @pablo,
  Spokojnie Pablo. warszawiacy tez maja Cie tam gdzie Ty ich:), zreszta jak cala Bialoleke :)

 • pablo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2011 10:32 ~pablo

  a ja jestem z Krakowa i mieszkam na Skarbka z Gór.Prawdziwych warszawiaków mam w d...ie!

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2011 10:16 ~Joanna

  Urodziłam się w Wa-wie, tak jak moi dziadkowie! A teraz mieszkam na Białołęce - 120 m2 i taras na ostatnim piętrze z widokiem na zieleń! Za rok zaczynam budowę domu na własnej działeczce - też na Białołęce! :) A takim jak Wolan szczerze współczuję!

 • Ze Skarbka z Gór

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2011 23:10 ~Ze Skarbka z Gór

  Te, wolan, skoro mówisz, że "odrazu" czuć co to za typ człowieka to proponuję najpierw wziąć się za ortografię - to się pisze oddzielnie a zaraz potem udać się do lekarza w celu wyleczenia zmysłu powonienia, chyba, że to nie wada zmysłu a umysłu... to już gorzej...

 • wolan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 23:46 ~wolan

  jak ktos i mowi ze mieszka na skarbka to dalej nie rozmawiam z tym kims, odrazu czuc co to za typ czlowieka i skad pochodzi, szkoda czasu na kontunowanie znajmosci

 • pikuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2011 22:59 ~pikuś

  Ehhh te przyjezdne nie mają szczęścia do tej Stolicy... nawet ulice mają tak kiepskie że autobusu im nie dadzą. Skarbek był z gór wy jesteście ze wsi no to macie teraz Warszawę.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl