Ulice

24.01.2012 23:02 drogowa pułapka w Jerozolimskich

Niebezpieczny uskok,
dziewięć uszkodzonych opon

SERWISY:

W sumie dziewięć uszkodzonych opon w sześciu samochodach - powodem jest niebezpieczny uskok w  Al. Jerozolimskich tuż za węzłem Łopuszańska. O sprawie zaalarmowali na Kontakt 24 kierowcy.

- Na lewym pasie utworzył się uskok, w który wpadłam prawymi kołami - opowiada jedna z pań, która uszkodziła w Alejach Jerozolimskich swój samochód. - Ewidentnie to jest jakaś fuszerka ze strony drogowców - denerwuje się. 

Sześć aut - dziewięć opon

We wtorek wieczorem uszkodzonych zostało sześć samochodów: skoda, opel, BMW, fiat, lexus i mercedes.

- Niektórzy kierowcy mieli wyjątkowego pecha, bo przebili sobie nawet dwie opony - relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

- Jadący Al. Jerozolimskimi w stronę Pruszkowa powinni zachować ostrożność. Uskok znajduje się za węzłem Łopuszańska na wysokości stacji paliw BP - ostrzega Gula. 

"Drogowcy powinni naprawić"

Zdenerwowani kierowcy wezwali na miejsce policję.

- Dostaliśmy informację o takim zdarzeniu - potwierdza aspirant Tomasz Oleszczuk z KSP. - Zgłosiliśmy problem dyżurnemu technicznemu miasta. On powinien powiadomić odpowiednie służby, które zabezpieczą jezdnię - dodaje.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

su/par//mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • un Don Pedro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 19:05 ~un Don Pedro

  Don Pedro naoglądałeś się sportowych aut w necie i zazdrościsz? Bez pracy nie ma kołaczy - rusz tyłek i nie użalaj się nad sobą.. a monitorowanie prędkosci zostaw policji.

 • Don Pedro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 16:23 ~Don Pedro

  Hahaha sama elyta: skoda, opel, BMW, fiat, lexus i mercedes. Pewnie jechali przepisowo jak wszyscy inni. Mam nadzieję, że ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z powodu nadmiernej prędkości. A co do felg: to podobno aluminiowe są bardziej wytrzymalsze, no ale jak się jeździ na oponie o niższym profilu to do kogo pretensja?

 • Hubert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 15:45 ~Hubert

  Pretensje mogą mieć do siebie. Jak się nie przestrzega ograniczenia prędkości, to tak właśnie jest. Ubezpieczyciel im nic nie zwróci.

 • Markus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 15:43 ~Markus

  Przecież tam jest ograniczenie do 40 w związku z budową. To ile oni grzali?

 • Snake

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 15:10 ~Snake

  Proponuję założyć tym wszystkim lanserom-narzekaczom 22" alufele, wtedy na pewno samochód będzie jeszcze lepiej funkcjonował na zaśnieżonej nierównej drodze.

 • Bat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 14:41 ~Bat

  Spośród tych wymienionych ofiar 'uskoku' jakoś nie widzę samochodu jeżdżącego na normalnych felgach i oponach, takiego jak poldkopodobne czy chociaż klasyczna Panda. Czyli te "Wasze", jak pisze ~Tymon, opony jakoś lepiej sprawują się w krytycznych warunkach. Znam ten uskok i wiem, że jadąc przez niego 50 do 60 nie ma podstaw do obawiania się o całość nawet tych bajeroskich kół. Co wcale nie znaczy, że nie należy komu trzeba zajrzeć gdzie trzeba, żeby naprawił ten 'uskok' .

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 14:41 ~agent_J

  @Tymon: Dokładnie - nie każdy jeździ truchłem o mocy 80KM. Jedna opona 18 może kosztować tyle co komplet 15. Jak ktoś ma lepsze auto, to wystarczy chwilowe naciśnięcie gazu i auto ma przynajmniej 50km/h na liczniku (cała reszta się dopiero budzi, że trzeba przełączyć bieg na "1").

 • mistrz.prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 14:33 ~mistrz.prostej

  A ja polecam wszystkim opony z literką C w oznaczeniu, nie do zajechania na warszawskich drogach :PPP

  @ realista

  Ty słoiku :P Trasa Toruńska nad Łopuszańską? To chyba w Białej Podlaskiem xD

 • hm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 14:23 ~hm

  przygrzałem tam wczoraj ale jakoś się udało
  Jak to jest że goście co to budują zostawiają takie cos na srodku drogi ?! Jak ktoś jedzie od pruszkowa i jedzie wiaduktem na łopuszańską to tez zalecam spokojnie bo jest taka wyrwa przez całą drogę i przy dużej prędkości można wyleciec w powietrze

 • Croo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2012 13:58 ~Croo

  Uskoków na tej trasie (na odcinku od Łopuszańskiej do Ryżowej) jest wiele, na lewym i na prawym pasie (prawy pas poprowadzono częściowo dawnym poboczem, częściowo tymi odcinkami do skrętów w posesje). Oznakowania poziomego praktycznie nie ma (tutaj wielki żal do budującego skrzyżowane alej z łopusz. przez cały czas remontu - oznakowania poziomego w zasadzie nie było, a nawet jak było to wprowadzało w błąd w bardzo niebezpieczny sposób - prowadząc np. żółtym pasem prosto w wielką dziurę albo w słupek).
  W wyniku remontów i przebudów wyłączono na tym odcinku oświetlenie - i to jest główny problem moim zdaniem - przy remontach i tego rodzaju przebudowach, jak się wyznacza nowe pasy, to oczywiste jest że nawierzchnia nie będzie jak stół - tym bardziej potrzebne jest oświetlenie i dobre oznakowanie - wówczas można się przygotować i odpowiednio dostosować prędkość do warunków.
  Ograniczenie tam jest do 40 km/h (zaczyna się przy budowanym pierwszym przęśle i kończy dopiero tuż przed ryżową - dla osób niekoniecznie zaznajomionych z przepisami polecam lekturę kodeksu drogowego w części poświęconej obowiązywaniu ograniczeń prędkości).
  Rzeczywiście większość kierowców jedzie tam znacznie szybciej niż te 40 km/h (ja tez zwalniam tam zwykle do ok 60 km/h - tyle, że ja wiem mniej więcej jak ta nawierzchnia wygląda i gdzie są dziury stałe - jeżdżąc tamtędy kilka razy dziennie za dnia stałe dziury znam a wiem że zawsze mogą pojawić się nowe).

  Pointując: zamiast narzekać na stan nawierzchni w tym miejscu (który jest wynikiem remontu, nieuniknionym w zasadzie wynikiem) żądajmy dobrego oznakowania i właściwego doświetlenia newralgicznych miejsc. To nie wymaga wiele zachodu a pozwoli nam kierowcom zachować odpowiednią ostrożność. A tym, którzy mimo oznakowania nie zachowają ostrożności, cóż - należy się.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl