Ulice

03.06.2017 14:55 NA SASKIEJ KĘPIE

Niebezpieczne manewry,
wyprzedzał skręcający autobus

SERWISY:

Najpierw próbował wyprzedzić autobus tuż przed skrzyżowaniem, kiedy się nie udało - ponowił próbę. Za drugim razem niebezpieczny manewr wykonał podczas skrętu autobusu. Kierowcę nagrał Reporter24.

Jak twierdzi autor nagrania, sytuacja miała miejsce w środę rano na ulicy Saskiej, tuż przed skrzyżowaniem z aleją Waszyngtona.

Autobus linii 147 wysadzał pasażerów na przystanku Adampolska, który znajduje się około 200 metrów od skrzyżowania. Do stojącego autobusu dojeżdżało czarne auto. Jego kierowca, postanowił wyprzedzić pojazd komunikacji miejskiej tuż przed skrzyżowaniem, w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz.

Kiedy znalazł się na wysokości autobusu, "147" ruszyła. Kierowca samochodu osobowego nie miał możliwości dokończenia manewru, bo autobus dojechał do sygnalizacji i zatrzymał się na czerwonym świetle. W efekcie, czarny samochód znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. Sprytny kierowca osobówki postanowił jednak się cofnąć i grzecznie ustawić się w kolejce do skrętu w lewo.

Kiedy na sygnalizatorze światło zmieniło się na zielone, autobus ruszył. Osoba kierująca autem osobowym musiała się jednak śpieszyć, bo postanowiła ponownie przekroczyć linię ciągłą i zjechać na sąsiedni pas ruchu. Tym samym - jak widać na nagraniu - audi próbowało wyprzedzić autobus linii 147 na środku skrzyżowania, stanowiąc bardzo duże zagrożenie dla kierowców jadących w przeciwnym kierunku.

md

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • się pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 12:19 ~się pytam

  Jak widać "de bi li" nie brakuje. Gdzie jest policja??? Dlaczego taki "dekiel" jeszcze jeździ po ulicach???

 • zly

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 10:42 ~zly

  Jak mozna marnowac czas i wrzucac takie niusy???? Chcial go ominac i tyle, nie stwarzal zadengo zagrozenie. Naprawde, nie badzcie swietsi od papieza, bo to zenujace. Saska w tym miejscu jest waska i trzeba sobia radzic. Gdyby jakis kretyn nie wyznaczyl pasa dla rowerow, ktory jest rzadko uczesczany, to audi mogloby wyprzedzic ten autobus wczesniej.

 • Wojtek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 10:20 ~Wojtek

  Popieram, stojący autobus, rusza bez migacza. Prawo prawem, ale praktyce także na ciągłej wyprzedza się traktory. Piętnujcie wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i nie stawanie na strzałkach/czerwonych światłach. To zasługuje na newsa zawsze. Ten człowiek z Audi nikomu nie zagroził.

 • Eric

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 10:16 ~Eric

  "Autobus linii 147 wysadzał pasażerów na przystanku Adampolska, który znajduje się około 200 metrów od skrzyżowania. Do stojącego autobusu dojeżdżało czarne auto. Jego kierowca, postanowił wyprzedzić pojazd komunikacji miejskiej tuż przed skrzyżowaniem, w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz."

  Masło maślane...

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 09:28 ~wwww

  kerofca~kerofca

  chołoto i pieniacze! fakt, na pierwszym filmie próbował OMINĄĆ a nie wyprzedzić autobus, w drugim przypadku nie widział włączonego kierunkowskazu w autobusie - gdzie te czasy, gdy pojazdy miały obowiązek posiadania kierunkowskazów na błotnikach...  a teraz dziecko wez kredeczki i idz pomalowac obrazek z samochodzikiem.

 • Ograniczeni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 08:55 ~Ograniczeni

  oljjjjj~oljjjjj

  Ej a to nie kierowca bmw?????

  Dziwne, co? Zawsze mówią, że to tylko BMW jest winne... ale to teoria ograniczonych umysłowo.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 07:56 ~tom

  Szanowni Państwo z ruszajacych z przystaknu, właczmy kierunkowskaz. A pan "nagrywacz" niech nagra cos na prawde ekscytujacego.

 • oljjjjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2017 06:33 ~oljjjjj

  Ej a to nie kierowca bmw?????

 • doucz_sie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2017 23:03 ~doucz_sie


  kerofca~kerofca

  chołoto i pieniacze! fakt, na pierwszym filmie próbował OMINĄĆ a nie wyprzedzić autobus, w drugim przypadku nie widział włączonego kierunkowskazu w autobusie - gdzie te czasy, gdy pojazdy miały obowiązek posiadania kierunkowskazów na błotnikach...
  Nieciej~Nieciej

  Podwójna ciągła jest jednoznacznym zakazem wykonania takiego manewru, jeśli wiązało się to się to z jej przekroczeniem. Kierunkowskazy autobusu nie mają tu nic do rzeczy.

  podwójna ciągła nie zakazuje omijania pojazdu.

 • Cocieto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2017 22:22 ~Cocieto

  dik~dik

  Trzeba to pokazywać chołoto, żeby ci idioci może chociaż poczuli lekki ucisk pracującego mózgu.

  Popieram!!!
  Wymuszenie jest oczywiste!!!
  ZTM powinno wyciagnac konsekwencje!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl