Ulice

05.07.2011 20:48 nie miał prawa jazdy

Nie zatrzymał się do kontroli, potrącił policjanta

SERWISY:

Zamiast zatrzymać się do kontroli, próbował staranować policjanta i uciec. Funkcjonariusze zdołali jednak zatrzymać 19-letniego kierowcę. Wszystko działo się w samym centrum Warszawy.

Policjant z wydziału ruchu drogowego pełniący dyżur na rondzie Dmowskiego (tuż przy Rotundzie) chciał zatrzymać do kontroli kierowcę czarnego hyundaia, który popełnił wykroczenie drogowe. 

Zatrzymał go... korek

- Kiedy funkcjonariusz podszedł do kierowcy, ten ruszył prosto na niego i próbował uciec. Daleko jednak nie odjechał, bo utknął w korku - wyjaśnia Andrzej Browarek ze stołecznej policji. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-latek nie ma prawa jazdy. Policjanci sprawdzają także, czy samochód, który prowadził nie jest kradziony.

Policjant został ranny w nogę. 19-latka odwieziono na komisariat przy ul. Wilczej. Odpowie za czynną napaść na policjanta na służbie.

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

as/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mam WE

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 00:31 ~mam WE

  @poprostu ja
  Sam chyba nie bardzo wiesz co piszesz.
  Prawdziwy Warszawiak z rejestracjami które wymieniłeś to w większości normalni i uprzejmi kierowcy. Kłopot jest z przyjezdnymi którzy nasłuchali się jak to po Warszawie się po chamsku jeździ i uskuteczniają tego typu jazdę. Rejestrują auta na Warszawę bo mają zameldowanie i uznają się za prawdziwych Warszawiaków. Do większości przyjezdnych nic nie mam, nie mieszkają tu i każdy się może pogubić więc trzeba być wyrozumiałym. Sam jak widzę obce blachy staje się czujniejszy bo nigdy nie wiesz co wystraszony przyjezdny wymyśli.

 • Marynin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 17:10 ~Marynin

  Do kabaretu to się nadaje...

 • mam W?

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 16:44 ~mam W?

  Do "poprostu ja" zapomniałeś dodać rejestracji WZ, zwłaszcza tych w starych niemieckich wozach :) A tak na serio to jak kto jeździ nie zależy ani od samochodu ani od rejestracji tylko indywidualnie od charakteru kierowcy. Jeżeli ktoś dokonuje już klasyfikacji grupowej to powinien wymienić wszystkie grupy wraz ze statystyką dla każdej z tych grup. Jak nie wiesz co pisać to lepiej nic nie pisz.

 • poprostu ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 15:56 ~poprostu ja

  Co do rejestracji. Owszem napływowi często nie umieją się poruszać po Warszawie, ale najwieksze chamstw i buractwo to jednak rejestracje WN, WE i WD. Ale jest jeszcze zauważalna tendencja, że to nie kwestia rejestracji jak kto jeździ, a samochodu jaki ma. Im droższy tym większa ofiara losu. I oczywiście tylko lewym pasem tacy jeżdżą. To jest żałosne.

 • :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 15:31 ~:)

  ~warszawiak... ty tak od drugiego pokolenia... prawda, najgłośniej krzyczą ci co przyjechali do Wa-wy 15 lat temu, a 5 lat temu dostali blaszki z Warszawskimi numerami... wystarczy spojrzeć w CEPIK

 • myśliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 15:29 ~myśliwy

  a ci co rybę mają na bagażniku to jacyś wędkarze czy już rybacy?

 • tatko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 15:20 ~tatko

  zobacz spadochron jakie możliwości daje duże miasto,nie tylko znalazłeś tu prace i mieszkanie,ale miałeś okazję rozszerzyc wiedzę o historii i geografii twojego nowego miasta...hmmm...rodzinnego?

 • mow1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 14:14 ~mow1

  Zatrzymał go... korek - a powinien olow. To ma byc policja? tak maja nas chronic? Nie chce placic na takich partaczy!

 • spadochroniarz 2002

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 13:28 ~spadochron…

  Wawiak: Jestem, jak to nazywasz, "spadochroniarzem", od 9 lat w Warszawie. Chętnie porozmawiałbym z jakimś rodowitym warszawiakiem o Warszawie lat 20-ych, 30-ych, o latach 50-ych, o architekturze modernistycznej Żoliborza, Saskiej Kępy i Mokotowa, o świdermajerach w Otwocku, Falenicy i Aninie. Niestety, większość z nich nie tylko nie zna historii własnego miasta, ale nawet jego geografii. Mało który zwiedził Boernerowo, Anin, Starą Pragę, szwędał się podwórkami Woli, eleganckimi uliczkami Filtrów i Starej Ochoty. Młodzi, "rodowici" znają tylko knajpy z lat 90-ych co jest naturalne, bo wtedy się tu wychowywali. Pozdrawiam wszystkim miłośników Warszawy, tu urodzonych i przyjezdnych.

 • gitchlopak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2011 12:48 ~gitchlopak

  Kierowca z jakąś flądrą czy dorszem przyklejonym do bagażnika. Jak nie rozjeżdżają ludzi, to zajeżdżają ci drogę. Najgorsi kierowcy to ci z rybą na bagażniku!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl