Ulice

26.11.2018 18:10 BIAŁOŁĘKA

Nie chciał czekać,
pojechał na przełaj

Kierowca furgonetki chciał najwyraźniej zaoszczędzić trochę czasu. Nie czekał, aż inne samochody zjadą ze skrzyżowania. Ominął je po trawniku i chodniku.

Nagranie zaskakujących manewrów dostaliśmy od pana Tomasza na skrzynkę warszawa@tvn.pl. Powstało na skrzyżowaniu ulic Annopol i Odlewniczej. Widać na nim, jak samochód dostawczy  dojeżdża do świateł i zatrzymuje się. Ale nie na długo - po chwili kierowca decyduje się ruszyć. Zjeżdża na pas zieleni, a potem na chodnik i objeżdża skrzyżowanie.

- Jeden z samochodów, chcąc skręcić w lewo, zablokował pas do jazdy na wprost - tłumaczy pan Tomasz. - Kierowca dostawczaka, nie chcąc czekać, ominął stojące samochody chodnikiem i wrócił na jezdnie za światłami - dodaje autor nagrania.

- W mojej ocenie stworzył zagrożenie nie tylko dla pieszych i rowerzystów, ale również dla innych kierowców - kończy nasz czytelnik.

Zgodnie z art. 26 ust. 3 pkt. 3 Kodeksu Drogowego jazda po chodniku jest zabroniona.  Grozi za to mandat do 250 złotych.

Zobacz też video o zatrzymaniu i zarzutach dla pirata drogowego:

ml/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • moto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2018 08:24 ~moto

  Numery łamiącego ewidentnie przepisy zamazane, a w tym samym czasie numery kursanta nauki jazdy na kat. "A" nie. On też nieświadomie popełnia wykroczenie (a właściwie instruktor), który nie dał mu kamizelki odblaskowej.

 • Boom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2018 07:51 ~Boom


  Boom~Boom

  Zrobił to co zrobił bo wiedział że nikt mu nic nie zrobi. I dlatego kierowcy mogą bezkarnie i pod nawet nadzorem kamer łamać wszelkie przepisy, bo policja nie reaguje. Ba, policji nie ma na ulicach, na autostradach czy drogach ekspresowych. Nawet jak ktoś łamie przepisy na oczach policjantów to ci udają że nie widzą tego. Albo wybierają sobie czy zareagują czy nie. I to jest chore.
  maniak~maniak

  Wszystko pięknie się zgadza,boom!ojej! od bodajże pół roku mamy protest policji,to że porwacali z el quattro na 11 nie znaczy że przestali protestować.Ale widać ciężko u niektórych z myśleniem.


  To nie jest kwestia miesięcy, ale lat. Sam pomyśl.

 • agentj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2018 07:41 ~agentj

  Nic dziwnego, skoro tak jeździ 99% rowerzystów, chociaż ostatnio gdzieś poznikali i te wszystkie drogi rowerowe za miliony stoją puste przez pół roku, a na nich ani żywej duszy przez większość dnia i nocy.

 • ammorapl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 20:39 ~ammorapl

  Dobrze, że zrobiliście replay w slow motion, bo bym się nie zorientował co tu się staneło.

 • klm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 19:44 ~klm

  dlaczego numery bandyty drogowego są zamazane, a innych pojazdów nie??

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 19:13 ~warszawiak

  I znowu: Grójec stolicą Polski.

 • dziedzic pruski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 13:12 ~dziedzic pruski

  hehehe. czytam w komentarzach że każdy "wyczyn" wiejskiego kier/owcy jest pochodną istnienia rowerzystów. normalnie ręce opadają. ale mamy durne społeczeństwo.

 • peter2018

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 12:14 ~peter2018

  Wieś , po prostu wieś, czuje się tu bezkarna i robi co chce! a gdzie policja? mam nadzieję, ze go namierzą i zapłaci także za zniszczenie trawnika.

 • Marti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 11:10 ~Marti

  Powinien być osobny pas do skrętu w lewo, nie byłoby potrzeby wykonywania takich "akcji". Ale jak widać "niedasię", ten kawałek trawnika jest tak niezbędny, że jezdni nie można poszerzyć...

 • Luvin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2018 10:50 ~Luvin

  piters~piters

  I dobrze zrobił! to skrzyżowanie to jakaś masakra nikomu nie zagroził w bezpieczeństwie bo nikogo na chodniku nie było, po za tym jestem pewien że rozejrzał się przed swoim manewrem.A kamerkowym kapusiom to życzę szerokości!


  Nie odniosę się do całego kretynizmu twojej wypowiedzi i kompletnego niezrozumienia przepisów. Zapytam tylko - ile zyskał takim manewrem? Minutę? 30 sekund? To tak jak ci "kierowcy", co przed zjazdem na autostradę czy eskę KONIECZNIE muszą wyprzedzić WSZYSTKICH. Nieważne, że za kilkaset metrów mają trasę szybkiego ruchu i zdążą ich nawyprzedzać. On MUSI być przed WSZYSTKIMI już TERAZ. To jest mniej więcej takie myślenie, jak twoje...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl