Ulice

19.06.2016 12:30 policja wyznaczyła objazdy

Nie chcą linii wysokiego napięcia. Blokowali krajową "50"

SERWISY:


Duże utrudnienia czekały w niedzielę na kierowców na DK 50 w Pniewach. Mieszkańcy blokowali tam drogę, bo nie chcą budowy linii elektroenergetycznej Kozienice - Ołtarzew.

Protest rozpoczął się o godz. 8.00. - Zgromadziło się około 30 osób, które blokowały trasę poprzez wolne przechodzenie przez przejścia dla pieszych. Mieszkańcy przez 10 minut chodzili, potem robili przerwę, aby czekające samochody mogły przejechać - poinformowała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podkom. Agnieszka Wójcik.

Droga miała być blokowana o godz. 12.00, jednak chwilę po godz. 11 mieszkańcy zdecydowali, że akcja zostanie zakończona. - Nie dopuściliśmy, aby na jezdni utworzył się korek, ruch w czasie zgromadzenia był płynny - relacjonowała Agnieszka Wójcik.

Wyznaczono objazd

Protestujący już po raz kolejny wyrazili w ten sposób swój sprzeciw wobec planów budowy linii elektroenergetycznej Kozienice - Ołtarzew przez gminę Pniewy.

W związku z blokadą policja wyznaczyła objazd. Podróżujący samochodami osobowymi w miejscowości Jurki z DK 50 mogli skręcić na Jeziora, dalej przez Jeziórka - Przykory - Wilczoruda Parcela do miejscowości Konie, gdzie jest wyjazd na krajową "pięćdziesiątkę".

Objazd miejscowości Pniewy przez samochody ciężarowe: dla podróżujących z kierunku Góry Kalwarii oraz Radomia - od Grójca wyznaczony był: DK 7 do Sękocina - S8 do węzła Opacz - S2 do węzła Konotopa – i dalej dla pojazdów jadących w kierunku Łodzi autostradą A2; natomiast dla pojazdów jadących w kierunku Sochaczewa - zjazd na S8 do węzła Warszawa–Zachód, kierując się na DK 92.

Samochody ciężarowe jadące z kierunku Łodzi w kierunku Grójca – kierowane były A2 do węzła Konotopa - S2 do węzła Opacz – S8 do miejscowości Sękocin – DK7 do Grójca.

Nie chcą linii energetycznej

Mieszkańcy nie zgadzają się na przebieg linii elektroenergetycznej przez teren ich gminy. W ich ocenie inwestycja będzie stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Zdaniem protestujących, z powodu bliskości linii na wartości stracą znajdujące się w pobliżu nieruchomości. Sadownicy z pow. grójeckiego uważają z kolei, że w związku z inwestycją dojdzie do dewastacji regionu, który słynie z sadownictwa.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przekonują, że ten wariant przebiegu linii z Kozienic do Ołtarzewa jest najkorzystniejszy. Według PSE linia posłuży do wyprowadzenia mocy z budowanego największego w Polsce bloku energetycznego 1070 MW w elektrowni w Kozienicach. Ma też dostarczać energię nie tylko do rozrastającej się aglomeracji warszawskiej i samej Warszawy, ale też centralnego i północnowschodniego regionu Polski - w sumie dla co najmniej kilku milionów ludzi.

PAP/ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • klo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 16:49 ~klo

  Bo Pan Piechociński zablokował budowę linii 400kV pod swoim domem, więc podrzucił ją innym. Tak PO-PSL dbało o los obywateli...


  hasso~hasso

  najłatwiej komentować jak się nie zna tematu. dlaczego ten przebieg jest najlepszy , a nie ten na który od lat rezerwowano korytarz?
  kubatkubat

  Bo oczywiści prąd to należy się tym blokującym a innym to już nie koniecznie. Odciąć ich od dostaw energii elektrycznej i może wówczas zrozumieją że nie są jedyni w Polsce, którym się należy.

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 12:39 ~WAW

  bARDZO DOBRZE .ZE bLOKUJĄ MIESZKAŃCY sASKEIJ kEPY NIE CHCIELLI MUZYCZNEJ IMPREZY NA NARODOWYM I JEJ NIE BEDZIE WIEC da sie wywalczyć swoje ..

 • szkipo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:17 ~szkipo

  Prąd zabija, wróćmy do lamp naftowych i karbidek. A tym chłopcom jakąś szkoła by się przydała. Gdyby tak przejmowanie się w latach 50~tych chłopakami fobiami nie byłoby elektryfikacji.

 • marian_pazdzioch_syn_jozefa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:17 marian_paz…

  Polska~Polska

  Mają racje - linie wysokiego napięcia to oszpecenie środowiska a dodatkowo rak który zabija.
  energetyka jest w prywatnych rękach więc jak chcą poprowadzić tam kable to niech najpierw wykupią teren , o ile to możliwe a jak nie to fora ze dwora.

  A swoją średniowieczną chatkę to pewnie oświetlasz przyjazną dla zdrowia pochodnią?

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:16 kubat

  hasso~hasso

  najłatwiej komentować jak się nie zna tematu. dlaczego ten przebieg jest najlepszy , a nie ten na który od lat rezerwowano korytarz?

  Bo oczywiści prąd to należy się tym blokującym a innym to już nie koniecznie. Odciąć ich od dostaw energii elektrycznej i może wówczas zrozumieją że nie są jedyni w Polsce, którym się należy.

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:13 SEBBAX

  Ksjsidjjd~Ksjsidjjd

  Dlaczego choć raz policja nie może kierować ruchem .. Tj wstrzymywać pieszych i puszczać samochody

  bo brak im odwagi - powinni jeszcze niesfornym wrzucać mandaty po 500 złociszy - to odechciało by się im blokowania dróg. Policja w Polsce nic nie potrafi - zwykłe udrożnienie drogi jest dla nich wyzwaniem nie do pokonania. za brak reakcji - powinni miec postawione zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i być jak najszybciej wydaleni z szeregów policji - ale dzisiaj policjantów brakuje i... dalej nic nie będą robić...

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:10 SEBBAX

  hasso~hasso

  najłatwiej komentować jak się nie zna tematu. dlaczego ten przebieg jest najlepszy , a nie ten na który od lat rezerwowano korytarz?

  blokowanie dróg publicznych nie jest rozwiązaniem - bo ci bandyci łamią prawa innych obywateli i utrudniają im życie i narażają na koszty np. zużycie paliwa itd. niech walczą z elektrownią, a nie z innymi obywatelami

 • SEBBAX

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:09 SEBBAX

  Policja nie powinna wyznaczać objazdów - tylko udrożnić drogę publiczną - wystarczy że stanie policjant na drodze i będzie kierował ruchem - nieposłusznym mandacik po 500 złotych za niesłuchanie i niewykonanie poleceń policjanta. znając mentalność Polaków - jeszcze można by było dorzucić zniewagę policjanta obelżywymi słowami - ale Policji brak jaj aby wprowadzić przestrzeganie prawa. przecież to zwykli przestępcy - oni łamią konstytucyjne prawa innych ludzi do poruszania się po drogach publicznych. dlaczego nie zablokują np. na tydzień dojazdu do elektrowni ???

 • Mikey

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:08 ~Mikey

  Latwo komentowac jak sie tam nie mieszka. Kazdy pewnie sie musi czasem troche poswiecic dla ogolu, ale czemu te wioski i miasteczka maja sie poswiecac dwa razy? Z waskiej 50tki zrobiono obwodnice dla tirow i rozjezdzaja ich miasteczka zamiast wielkiej Warszawy. A teraz decyzyjni w tejze stwierdzili ze kolejna nielubiana inwestycja tez tam bedzie. Moze czas patrzec prospolecznie jak na zachodzie. Taki uklad nie jest NIGDY njalepszy, nawet jesli finansowo sie oplaca. Te miejsca juz maja jedna bardzo uciazliwa rzecz, nie mozna dodawac kolejnej.

  PS: nie mieszkam nigdzie w okolicy 50tki, po prostu mysle zachodnio, a nie jak wiekszosc u nas wschodnio gdzie czlowiek sie nie liczy tylko interesy oligarchow...

 • pieszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 10:45 ~pieszy

  panstwo_marionetkowepanstwo_marionetkowe

  Gdzie jest Policja ? Od razxu wszystkich zastrzymac i w trybie przyspieszonym do sadu i tam grzywna po 5000 pln. Poza tym policja moze kierowac ruchem - czyli wydac pieszym odpooiwiednie polecenia. Policja zamiast pilnowac prawa - nie wypelnia swoich obowiazkow czyli takze lamie prawo. Nikt nie ma prawa blokowac publicznej drogi.

  Objazdem szanowny Panie, objazdem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl