Ulice

24.04.2019 12:29 utrudnienia w ruchu

Nauczyciele w centrum i przed ministerstwem. "Strajk trwa"

SERWISY:


Nauczyciele manifestowali najpierw przy rondzie Dmowskiego, później przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. Kierowcy i pasażerowie musieli nastawić się na utrudnienia w Alejach Jerozolimskich. A to niejedyny protest, z jakim w środę muszą liczyć się mieszkańcy.

Przed godziną 9 nauczyciele zebrali się przy rondzie Dmowskiego. "Strajk trwa", "Ogólnopolska manifestacja dla szkoły" - między innymi takie transparenty mieli nauczyciele stojący przed hotelem Forum przy rondzie.

Chwilę później ruszyli jezdnią Alei Jerozolimskich w kierunku Wisły, a następnie skręcili w Nowy Świat. Ruch kołowy został zablokowany. Protestujący mają ze sobą również dzwonki, transparenty z numerami szkół i wykrzyknikami.

Organizatorzy zapowiadają, że podczas demonstracji swoje postulaty dotyczące edukacji przedstawią przedstawiciele różnych środowisk, m.in. nauczyciele, rodzice, uczniowie, reprezentanci ZNP i artyści.

W zapowiedzi wydarzenia wskazywano, że uczestnicy będą postulować m.in. "odchudzenie" podstawy programowej, zmniejszenie obciążeń biurokratycznych, przywrócenie prestiżu zawodu nauczyciela, godne warunki pracy oraz dofinansowanie samorządowej oświaty. Protestujący zapewniają, że są otwarci na dialog o przyszłości szkolnictwa w Polsce.

Utrudnienia w ruchu

Jak podał po godzinie 9.20 Zarząd Transportu Miejskiego, zamknięte zostały: Nowy Świat, plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie, plac Na Rozdrożu i aleja Szucha.

Nauczyciele przeszli dalej przez plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie i ulicę Matejki przed Sejm przy Wiejskiej. W drugim etapie manifestacja udali się w kierunku Ministerstwa Edukacji Narodowej przy alei Szucha. Tam manifestacja się zakończyła.

ZTM informował, że autobusy linii E-2, 107, 108, 116, 117, 118, 127, 128, 158, 159, 166, 171, 175, 180, 195, 222, 503, 507, 517, 518 i 521 były kierowane na objazdy.

STRAJK NAUCZYCIELI


Kolejne protesty

Druga poranna manifestacja odbędzie się przed ambasadą Turcji przy Rakowieckiej 19. Organizatorzy zgłosili jej przebieg w godzinach 9-10.30. Wydarzenie ma upamiętniać rzeź Ormian w latach 1915-1917.

Chwilę przed południem (o 11.45) rozpocznie się przemarsz ulicami Śródmieścia. Jego uczestnicy wyruszą sprzed Trybunału Konstytucyjnego w alei Szucha. Zgromadzenie ma związek z Dniem Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Wtorek jest 16. dniem strajku nauczycieli. Tego dnia także zebrali się przed siedzibą MEN:


ran,PAP/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • kap

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2019 00:50 ~kap

  Tusk zlikwidował Kartę górnika to tera zmożna zlikwidować Kartę nauczyciela.

 • na uczy ciele

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2019 10:07 ~na uczy ciele

  Chodziłem do szkoły 23 lata i co? Wiem, że mało wiem. A mówili ucz się ucz nauka to potęgi klucz.

 • Zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 20:57 ~Zbyszek

  Do Pana Robola. Pracowałem fizycznie w budownictwie po 16 godzin, pracowałem również w 4 innych zawodach jestem jednak nauczycielem od początku wszędzie byłem cenionym pracownikiem. na swoją edukację poświęciłem 26 lat nie wliczając szkoleń i kursów wydałem na swoje wykształcenie ok 250 tysięcy złotych i nigdy nie zarobiłem tyle co pan. A pan nie garnąc się do edukacji nie inwestując w siebie nic śmie oceniać nauczycieli jakim prawem tego któremu nic się nie chciało poświęcić dla siebie a teraz narzekać i zazdrościć innym potrafi. Spójrz pan we własny talerz i nie zdziw się jak zobaczysz napis nierób. Pozdrawiam i jeśli panu będzie się działa krzywda i zacznie pan strajkować to ja pana poprę i powiem strajkuje w słusznej sprawie dla siebie, rodziny i innych.

 • jionek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 18:53 ~jionek

  Paweł~Paweł

  gość który nie potrafi się podpisać nawet imieniem tylko jakimiś znaczkami ma najwięcej do gadania- żenada!


  A po co ma się podpisywać imieniem? Może jeszcze nazwiskiem, PESELem i adresem zamieszkania?

  Czy przez to że podpisałeś się imieniem Twoje argumenty od razu są bardziej słuszne od jego?

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 18:11 ~Paweł

  gość który nie potrafi się podpisać nawet imieniem tylko jakimiś znaczkami ma najwięcej do gadania- żenada!

 • Robol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 18:05 ~Robol

  Do pracy sie brać bumelanty jedne.. Tyram na budowie po 10h i na rękę mam 5 tys. Ciężko jest ale też nie mam studiów i nie myśle iść na studia a maturę mam... Jaka praca taka płaca.. I tak macie za dobrze więc darujcie sobie..
  Syn ma maturę oszczędzić trzeba dodatkowych nerwów.

 • Region

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:56 ~Region

  Zdanowska i Trzaskowski z całych sił dopingowali nauczycieli do strajku. Obiecywali im gruszki na wierzbie, twierdząc, że gminy znajdą pieniądze, by wypłacić nauczycielom wypłaty nawet za okres strajkowy. Ta oczywista manipulacja była w rzeczywistości oszustwem.

 • jionek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:55 ~jionek

  tryton~tryton

  no sory, te zadania to trzeba mądrze przygotować. Tępę kopiowanie gotowców nie jest normalne. A ile czasu jest na sprawdanie tych wszystkich sprawdzianów, kartkówek, wypracować, różnego rodzaju prac. Czas na przygotowanie ciekawej lekcji. Myślisz, że nauczyciel to taki durny zawód, przyjdź każ poczytać, zadaj, wydrukuj sprawdzian - najlepiej test i sprawdź na przerwie przykładając szablon???? Tak ma wygladać Polska edukacja?????


  Może i nie powinna, ale w wielu przypadkach tak wygląda. Skąd się bierze zapotrzebowanie na korepetycje? Pozbądźcie się z zawodu czarnych owiec to i opinia o zawodzie się zmieni.

 • Zgryźliwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:51 ~Zgryźliwy

  gra 2345~gra 2345

  Uczen który poszedł na manifestacje dostanie piate za 18 godzin tygodniowo to o 300 zł za duzo taka jest prawda a reszta przywilei wycieczki za darmo zielone szkoły super

  He.!? Zrozumialej proszę. Pod górkę do szkoły miałeś.?

 • maxmalert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.04.2019 17:50 ~maxmalert


  Norbert~Norbert

  Jeśli jakiś nauczyciel wierzy, że rodzice popierają strajk, to chyba jest mało bystry. Rodzice są wściekli, ale nie mogą tego okazywać nauczycielom, z wiadomych powodów. Może się oczywiście trafić jakiś rodzic zaślepiony polityką - ale to są jednostki. Generalnie wkurzenie na nauczycieli jest wielkie i narasta.
  kdvlnr~kdvlnr


  100%
  jak można maturzystom taki stres fundować, jak można Rad z ocenami nie zrobić??
  mam nadzieję że przynajmniej nie dostaną wynagrodzenia za czas kiedy nie pracują


  Trzaskowski im wyrówna. Tylko dlaczego z naszych podatków? Taka nagroda za nic nierobienie, kłopoty rodziców i stres dzieci.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl