Ulice

14.12.2010 22:51 Utrudnienia we Włochach

Naprawią Globusową, jak się "dogadają"

SERWISY:

Ulica Globusowa jest zwężona o jeden pas. Powodem jest zapadnięcie się jezdni, już drugi raz w tym samym miejscu. Drogowcy mówią, że winni są wodociągowcy, którzy w zeszłym roku prowadzili tam swoje prace. - To nie my, to wody gruntowe są winne - odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

- Pogotowie drogowe zamknęło we wtorek lewy pas jezdni, bo w miejscu, gdzie miejskie wodociągi prowadziły swoje prace zapadła się jezdnia – tłumaczy Adam Sobieraj, rzeczni Zarządu Dróg Miejskich.

Jezdnia w tym miejscu była niedawno remontowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. – Usunęliśmy spod jezdni wszystkie urządzenia kanalizacyjne. Została także naprawiona jezdnia – odpowiada Bartosz Milczarczyk, rzecznik MPWiK.

"Dogadamy się"

We wtorek jezdnia ponownie się jednak zapadła. - Powodem jest podmycie jej przez wody gruntowe - przekonuje Milczarczyk. Niestety, takiej przyczyny zepsucia się jezdni nie przewiduje udzielona przez podwykonawcę trzyletnia gwarancja.

- Obowiązuje ona nadal, ale nie wtedy gdy, to co powinno być pod jezdnią czyli ubita ziemia znika poprzez podmycie przez wody gruntowe – wyjaśnia rzecznik MPWiK i dodaje, że na pewno dagodają się z drogowcami. - Dogadamy się i naprawimy jezdnię. Musimy - zapewnia.

Kiedy jezdnia zostanie naprawiona? Na to żaden z rzeczników nie był w stanie odpowiedzieć.

bf/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • To jest Polska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 11:20 ~To jest Polska

  Moi drodzy, nie bulwersujcie się, juz jest po wyborach, więc tak szybko tego nie naprawią :)

 • ~~~~~~~

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 11:11 ~~~~~~~~

  @~tola:

  Zrób coś pożytecznego. Od pierdzenia w stołek lepiej samo się nie zrobi...

 • Maciej_Paluchowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 10:40 Maciej_Paluchowski

  tola masz jakiś problem z życiem w Warszawie??

 • bezNick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 10:24 ~bezNick

  Jeśli ktoś to jeszcze pamięta, to ten tunel był wyłączony z ruchu kilka lat temu przez długie miesiące (czy nawet lata, miałem wówczas kilka lat, niedokładni pamiętam), bo notorycznie był zalewany przez wody gruntowe. To wówczas położono jakiś SUPER drenaż pod jezdnią i poprawiono, czy postawiono nową przepompownię obok torów. A jak wiadomo, woda zawsze zabiera z sobą wszystko co spotyka, więc zabrała i piach z warstw pod jezdnią. Robiąc remont, nie należało znów bawić się w oszczędności, tylko wymienić drenaż, zrobić nową podsypkę i jezdnię. Ale to historia, bo oprócz kosztów, oznaczałoby to zamknięcie jednego z 2 przejazdów przez Włochy, a Nowolazurowej jak nie było, tak nie ma i pewnie nie szybko będzie.

 • tola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 10:10 ~tola

  Ciąg dalszy rządów bufetowej w Warszawie.
  Niby wszystko gra a żyć w stolicy coraz trudniej.

 • mieszkaniec włoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 09:35 ~mieszkaniec włoch

  90% procent tutaj piszących nie ma zielonego pojęcia o warunkach gruntowych w tym rejonie.
  Stawy i mokradła na których powstały Włochy to nie przelewki i natura się upomina o swoje. Letnie opady deszczu które pojawiają się co roku "kołyszą" gruntem w tym rejonie intensywnie. Wykonanie kilkadziesiąt lat wcześniej tunelu a nie nie wiaduktu komunikacyjnego nad torowiskiem PKP było błędem.
  Nic nie pomoże naprawa punktowa tego miejsca. Mimo że nawet to wykonają ZDM lub MPWiK to i tak to kwestia czasu jak zapadnięcie pojawi się ponownie. Marnowanie naszych pieniędzy.
  Ten ciąg komunikacyjny to wielka porażka dla miasta

 • e&b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 08:47 ~e&b

  debile dopuki nie zrobia odprowadzenia wody nic sie nie poprawi . Nie wiedzieli na co kladą asfalt . Muszą zrobic to samo co na Dzwigowej Ludzie obudzcie sie poszukajcie w planach tam kiedys były stawy wiec zawsze bedą wody gruntowe

 • kuciaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 08:23 ~kuciaczek

  wcale się nie zdziwię, jeśli na Globusowej będzie taka sama sytuacja jak z Dźwigową :)

 • Warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 07:31 ~Warszawianin

  523 pewnie jedzie z zajezdni z Kleszczowej

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.12.2010 00:49 ~warszawiak

  facet mówi ze pod asfaltem powinna być ubita ziemia która jest wymywana przez wody gruntowe!!! przecież pod asfaltem jest zawsze podbudowa z tłucznia a nie ziemia!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl