Ulice

12.10.2016 17:13 WESOŁA

Na Trakcie Brzeskim będą nowe
światła, chodnik i przystanek

SERWISY:

Drogowcy rozpoczęli budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Traktu Brzeskiego z ul. Fabryczną w Wesołej. Światła mają pojawić się w tym miejscu w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Obecnie firma pracująca na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich układa buduje przepusty i kładzie kable. Rozpoczęły się także roboty drogowe: remont chodnika i korekta wlotów jezdni. W kolejnym etapie ustawiane będą słupy i wieszane sygnalizatory.

W związku z koniecznością przebudowy wlotu ul. Fabrycznej w ul. Trakt Brzeski, w dniach 17-22 października zamknięty dla ruchu będzie właśnie wyjazd z Fabrycznej na Trakt Brzeski.

Co się zmieni po zakończeniu robót? Dzięki powstaniu sygnalizacji świetlnej możliwe będzie przywrócenie wyjazdu z ul. Fabrycznej w lewo, w kierunku centrum. Dziś wyjazd z całego osiedla odbywa się przez bardzo obciążone skrzyżowanie z ul. Jana Pawła II. Po zmianach, wlot ul. Fabrycznej będzie miał dwa pasy – do jazdy w prawo i w lewo.

Wygodniej dla pieszych

Ponadto przejście zostanie przesunięte bliżej skrzyżowania i zlokalizowane po jego północnej stronie, dzięki czemu "zebry" na tym odcinku Traktu Brzeskiego będą rozmieszczone bardziej równomiernie. Piesi będą mogli przekroczyć jezdnię równocześnie z pojazdami skręcającymi z ul. Fabrycznej w stronę centrum.

Zyskać mają także pasażerowie komunikacji miejskiej. Przystanek autobusowy FABRYCZNA w kierunku centrum zostanie wydłużony i będzie miał nowy, wygodny peron. "Wybudujemy również nowy chodnik prowadzący do przystanku od przejścia dla pieszych" - zapowiadają drogowcy.

b/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lolek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2017 12:21 ~lolek

  Te światła są źle wykonane. Rano żeby wyjechać z Fabrycznej nie ma możliwości. Samochody z kierunku Mińska na zielonym przejeżdżają przez pasy i staja w korku blokując wyjazd z tej ulicy, pomimo zapalonego zielonego światła na Fabrycznej do skrętu. Przydałoby się zdublowanie przed samym wyjazdem sygnalizatora, tak by wyjeżdżający z fabrycznej mieli szansę włączyć się do ruchu.

 • Monika

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.10.2016 12:15 ~Monika


  odezwał się wielki warszawiak co sam co tydzień jeździ do domu rodzinnego po słoiki , ciekawe co znaczy gdańszczanin

 • gdanszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2016 07:08 ~gdanszczanin

  rogatkiTAK~rogatkiTAK

  Zbudujcie jeszcze tam rogatki dla wjeżdzajacych do Warszawy swoimi samochodami codziennie lubliniaków, kołbielan, garwolinian czy mińszczaków. Opłata za wjazd do miasta - obowiązkowa dla niezameldowanych w Warszawie.


  Jestem zameldowany w Warszawie, mieszkam w Łukowie, jeżdżę na blachach LLU, a podatki płacę w Karpaczu. I co mi zrobisz?

 • Chwost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2016 22:01 ~Chwost


  jaki~jaki

  korek murowany
  TwójSłój~TwójSłój

  Łolaboga!! Korki w Warszawie i to przez światła !!! a nie przez coraz większą ilość samochodów...

  Korki sa przez rowerzystow. Zrobilo sie zimno i przesiedli sie do samochodow. La bogacale oni nie umieja jezdzic...brrr

 • rogatkiTAK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2016 21:26 ~rogatkiTAK

  Zbudujcie jeszcze tam rogatki dla wjeżdzajacych do Warszawy swoimi samochodami codziennie lubliniaków, kołbielan, garwolinian czy mińszczaków. Opłata za wjazd do miasta - obowiązkowa dla niezameldowanych w Warszawie.

 • TwójSłój

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2016 19:39 ~TwójSłój

  jaki~jaki

  korek murowany

  Łolaboga!! Korki w Warszawie i to przez światła !!! a nie przez coraz większą ilość samochodów...

 • jaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2016 17:37 ~jaki

  korek murowany

 • ppp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2016 17:24 ~ppp

  Powinno się to zrobić dopiero po połączeniu obwodnicy Warszawy z obwodnicą Mińska Maz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl