Ulice

04.07.2011 13:16 kierowcy nie przejadą przez aleję Solidarności

Na Jagiellońskiej
tylko autobusy

SERWISY:

Jagiellońską na wprost przez al. Solidarności? Takiego ułatwienia na czas budowy metra domagają się na forum tvnwarszawa.pl kierowcy. - Przejazd będzie, ale tylko dla autobusów - rozwiewają nadzieję drogowcy.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zaczną się prace przy budowie stacji II linii metra Dworzec Wileński. Prawdopodobnie pod koniec sierpnia. Wiadomo za to, że dla kierowców z Pragi oznacza to gigantyczne problemy. Przejazd przez plac Wileński będzie

zamknięty, a most Śląsko-Dąbrowski dostępny tylko dla komunikacji miejskiej: autobusów i tramwajów, które dojadą do niego objazdem. Nowe tory powstają właśnie na ulicy Jagiellońskiej.

Tymczasem na forum tvnwarszawa.pl kierowcy apelują do drogowców, by ci ułatwili im życie na czas budowy I przywrócili zlikwidowany wiele lat temu przejazd ul. Jagiellońską w poprzek al. Solidarności.

- Codziennie jadę ul. Jagiellońską od Ronda i muszę skręcać w Cyryla i Targową aby odstać w korku 20-30 minut - pisze Miro.

- Może wreszcie ktoś w ratuszu się obudzi i chociaż na czas trwania budowy przywróci przejazd na wprost Jagiellońską przez Solidarności, tak jak było kiedyś? - pyta R.

Przejazd tak, ale nie dla samochodów

Okazuje się, że drogowcy wpadli już na ten pomysł.

Tyle że przejazdem pojadą wyłącznie autobusy. - Ulica Jagiellońska, pomiędzy Okrzei a Ratuszową, przeznaczona będzie dla komunikacji publicznej. Jest tam zbyt mało miejsca dla samochodów osobowych i autobusów - informuje Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora remontów.

I dodaje: - Na Targowej są trzy pasy i jest ciasno, a Jagiellońska ma tylko jeden. Gdyby wpuścić samochody osobowe, ulica by się zatkała i autobusy by stanęły.

Udrożnią na Euro

Kierowcy będą musieli objeżdżać plac Wileński Ratuszową, Wybrzeżem Helskim, Szczecińskim i ulicą Okrzei. Kunert zapowiada też, że za rok - na czas trwania Euro 2012 - przejezdny ma być sam plac, ale tylko wzdłuż al. Solidarności i też tylko dla komunikacji miejskiej.

A co z kierowcami? - Trzeba się przygotować na to, że utrudnienia będą do końca budowy - rozkłada ręce rzecznik.

wp/roody/mz

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szogunka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2011 12:05 ~szogunka

  Jakby tak chociaż co drugi kierowca przesiadł się do komunikacji miejskiej i podmiejskiej byłoby o połowę mniej korków. Ja mieszkam w okolicy Dworca Wileńskiego i codziennie rano widzę jak jedzie państwo z okolic Warszawy, po jednej osobie w samochodzie o wątpliwym stanie. Wołomin, Zielonka, Ząbki...a jest przecież pociąg, który jedzie pół godziny, a tak samochodem 1,5. To jest dopiero debilizm. Moim zdaniem to powinien być w ogóle całkowity zakaz wjazdu samochodów osobowych do miasta!!!

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2011 17:36 ~Miro

  Na Jagiellońskiej
  tylko autobusy !!!
  Groźnie to zabrzmiało.! A co z mieszkańcami i osobami prowadzącymi działalność gospodarczą na Jagiellońskiej. Nie dojedziemy do swoich domów i sklepów?
  Może jakieś przepusteczki z literką S.
  Pamiętacie?

 • Tomek z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 16:41 ~Tomek z Pragi

  "wreszcie będzie fajnie a buraki w autach stać będą na swoich skibach , niech żyje rower i komunikacja miejska "

  Popieram w 100%

 • Tomek z Pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.07.2011 16:38 ~Tomek z Pragi

  "Wiadomo za to, że dla kierowców z Pragi oznacza to gigantyczne problemy"

  Jestem z Pragi i cieszę się że będzie spokój z tymi samochodami :-)

 • GRABARZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 08:36 ~GRABARZ

  TO JEST NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE I NIC NIE KOSZTUJE ZROBIĆ TYLKO ŚWIATŁA I JUŻ TRASA GOTOWA ALE ZNAJĄC NASZYCH URZĘDASÓW TO JEST TO NIE WYKONALNE I TRZEBA BYŁO PRZETARGI LEWE ROBIĆ ŻEBY ZAROBIĆ-BRAWO DLA WSZYSTKICH CO GŁOSOWALI I TERAZ NARZEKAJĄ NA HGW

 • wawerzak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 06:38 ~wawerzak

  A ja tak sobie myślę że chyba ktoś z ratusza był w Londynie na wycieczce sponsorowanej. Ten smród w postaci busapsów i zamykania drogi dla samochodów idzie z tamtąd. Zwróciliście uwagę na to że urzędnicy jak lwy bronią autobusów i rowerów w wypowiedziach do mediów. Pod koniec dnia okazuje się że ścieżek rowerowych brak a autobus jeździ raz na 30 minut a bilety podnosimy o 60 %. Ewidentna gra pod publikę -większość statystyczna wyborców nie ma autka. A kierowcę jak się da namierzyć to można go skroić z kasy. Jak codziennie jeżdżę Łazienkowską to widzę że buspas tam był ewidentną BZDURĄ ale teraz nie odpuszczą wydadzą na reklamę na malowanki a później będą święcie oburzeni. PS.Trakt Lubelski maiał być remontowany w 2009.

 • Ogi warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 01:58 ~Ogi warszawiak

  "Na Targowej są trzy pasy i jest ciasno, a Jagiellońska ma tylko jeden. Gdyby wpuścić samochody osobowe, ulica by się zatkała i autobusy by stanęły."

  Idiota, a na Wybrzeżu to ile niby jest pasów? Teraz tam już się stoi, więc jak tym objazdem ma zmieścić się cała Targowa? Tamtędy jeździ połowa Białołęki i Legionowa... Debilizm naszych urzędników jest porażający.

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2011 00:15 ~qwe

  Rozłożyć ręce to może babcia na bazarze a nie urzędnik. Taki urzędnik nadaje się tylko na bruk.

 • Miro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 23:44 ~Miro

  cytat:...pojadą wyłącznie autobusy. - Ulica Jagiellońska, pomiędzy Okrzei a Ratuszową, przeznaczona będzie dla komunikacji publicznej. Jest tam zbyt mało miejsca dla samochodów osobowych i autobusów - informuje Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora remontów.

  Miejsca jest mało ale WYSTARCZAJĄCO go będzie dla autobusów i samochodów JADĄCYCH NA WPROST Jagiellońską bez skrętu w lewo czy w prawo bo TE potoki wygenerują korek.
  W czasie 30 sek. cyklu światła zielonego na WPROST powinno przejechać do 15-18 aut w tym 2 autobusy. Wystarczy?

 • anty-Bufet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2011 20:04 ~anty-Bufet

  Widzicie wyborcy PO i Bufetowej, jak was rolują bez mydła.
  Przeproście resztę warszawiaków za swoje głosowania.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl